ZNA SE KO JE GAZDA U AUSTRALIJI Đoković u tročasovnoj drami pobedio Kordu, osvojio Adelejd i najavio napad na deseti pehar u Melburnu

Sjajan tenis igrali su Đoković i Korda u svom prvom zvaničnom susretu.

Sat i 14 minuta je trajao neverovatni prvi set. Bez mnogo uzbuđenja u prvoh osam gemova, mirno, gem za gem, igrala su dvojica tenisera. A onda se sve ubrzalo na maksimun. Korda je u devetom gemu pravo niotkud napravio brejk i došao do situacije da servira za set, ali je Đoković spasio tri set lopte i prvu brejk priliku pretvorio u izjednačenje – 5:5.

Novak je imao priliku da u 12. gemu dođe i do drugog brejka, ujedno je to bila i set lopta, ali je Korda ovoga puta sjajno kontrolisao sve i ušli smo u lud tajbrejk. Korda je na startu napravio mini brejk, a to mu je na 6:4 donelo i prvu, pa i drugu set lopu. Neuspešno. Imao je set loptu i Novak, ali je onda morao da spasi još jednu pre nego što je Španac ipak poveo 1:0, a Novak pobesneo na ljude u svom boksu.

AP Photo/Kelly Barnes

Borba je nastavljena i u drugom setu. Đoković je u trećem gemu propustio dve brejk prilike i igralo se gem za gem, a igrači su prilično lako osvajali svoje gemove.

Primakao se Novak na 30:40 u 11. gemu, ali Korda nije dozvolio ništa više od toga i naterao je Đokovića da servira za ostanak u meču. Pripretio je Korda veoma ozbiljno, došao do meč lopte, ali je Novak pronašao izlaz nakon drugog servisa i smeč udarcem nakon čega je i drugi set uveo u tajbrejk.

I drugi tajbrejk počeo je mini brejkom, ali ovoga puta ga je napravio Novak, ali je Sebastijan sa druge strane odmah imao odgovor. Međutim, ovaj tajbrejk je protekao onako, u Novakovom stilu – bez prave šanse za rivala i meč je ušao u treći set.

Nakon prva tri gema u trećem setu, koja su igrači osvajali bez izgubljenog poena, a nakon kojih je Novak poveo 2:1, Korda je prvi morao da spašava brejk lopte, dve je imao Đoković, ali Korda je uspeo da izjednači na 2:2. Igralo se zapravo gem za gem, tenzija je rasla, a ovoga puta je Korda bio u situaciji da servira za ostanak u setu pa samim tim i meču nakon što je Đoković poveo 5:4.

Izgledalo je da će Korda uspeti da ostane još malo na terenu, imao je 40:30, ali je Đoković uspeo da dođe do prilike za brejk i da dođe do prve titule ove sezone.

ĐOKOVIĆ - KORDA 2:1 (6:7, 7:6, 6:4)

Treći set:

6:4 - Novak je šampion Adelejda!

5:4 - Bravo!!! Kakav gem! Igralo se na razliku, ali uspeo je Novak na majstorski način da izvuče gem, pa će Korda servirati da ostane u meču!

4:4 - Imao je Novak 0:30, ali izvukao se Korda, sada je Đoković na potezu

4:3 - Đoković dobija gem, ponovo na servis liniju ide Amerikanac. Očekuje nas uzbudljiv kraj meča!

3:3 - Ne odustaje Korda, za sada nema brejka

3:2 - Novak osvaja novi servis gem, nekako deluje mnogo bolje u odnosu na prethodna dva seta, pa se očekuje još jači gas Novaka

2:2 - Imao je Novak dve velike prilike za brejk. Ali, Korda vezuje četiri poena i dolazi do važnog gema

2:1 - Brzo sada osvajaju igrači gemove na svoj servis, Nole ponovo ima prednost

1:1 - Dobija i Korda prvi gem na svoj servis

1:0 - Nastavio je Novak tamo gde je stao u drugom setu, dobija uvodni servis gem u poslednjem periodu igre

Drugi set:

Taj-brejk:

7:3 - Set za Novaka! Kakav povratak Srbina u meč!

6:3 - Amerikanac osvaja i drugi poen

6:2 - Uzima Korda prvi poen na svoj servis

6:1 - Pet set lopti za Đokovića!

EPA-EFE/MATT TURNER

5:1 - Novak blizu osvajanja drugog seta!

2:1 - Vodi Nole u taj-brejku

1:1 - Odmah se vraća Korda u igru!

1:0 - Mini brejk za Novaka!

6:6 - Spasao je Novak meč loptu! Igraće se novi taj-brejk!

5:6 - Ne posustaje Korda. Još jedan gem u nizu za Amerikanca. Ponovo smo na pragu taj-brejka!

5:5 - Osvaja Novak važan servis gem! Preživeo je, pa ćemo sada ponovo imati novu dramu kao i u prvom setu!

4:5 - Dobija Amerikanac servis gem, pa će sada Đoković servirati da ostane u meču

4:4 - Izjednačio je Novak, sada ponovo Korda na servisu

3:4 - Novi lagan gem za Amerikanca. Biće teško u nastavku, ali Novak je bezbroj puta bio u ovakvim situacijama

3:3 - Dobar gem za Novaka. Bez izgubljenog poena dolazi do gema, sada se loptica ponovo prebacuje na Đokovića

2:3 - Nastavlja Korda da servira dobro u ovom setu, kao i u prethodnom, čuva prednost

2:2 - Težak gem za Novaka, ali uspeo je nekako da se iščupa Srbin iz ove situacije

1:2 - Šteta! Imao je Novak brejk loptu u ovom gemu Amerikanca, ali ipak se ponovo izvukao Korda kao u finišu drugog seta i došao do gema

1:1 - Đoković osvaja svoj servis gem u drugom setu

0:1 - Korda dobija uvodni gem drugog seta

Prvi set:

Taj-brejk:

8:10 - Kakav set! Nažalost, Korda je ipak bio mirniji u završnici i dobio prvi deo igre!

8:9 - Pravi brejk Korda!

8:8 - Spasao se Novak ponovo! Nema kraja ovom setu

7:8 - Korda ima novu set loptu!

7:7 - Spasao je i ovu set loptu Korda, to je za Novaka bila druga u ovom setu!

7:6 - Set lopta za Đokovića!

6:6 - Neverovatni Novak spasava i petu set loptu u ovom setu!

5:6 - Vraća Novak mini brejk! Kakva drama!

4:6 - Set lopta za Kordu!

4:5 - Još jedan poen za Đokovića. Ali Korda sada ima dva servisa

3:5 - Smanjuje Novak prednost Amerikanca

2:5 - Nije dobro! Korda na dva poena od prvog seta

6:6 - Imao je Novak jednu set loptu, ali je Korda u tim trenucima ostao pribran i došao gema. Gledaćemo taj-brejk

6:5 - Potpuno je preokrenuo Novak set u svoju korist. Sada ima prednost, pa će Korda morati da servira da ostane u prvom setu

5:5 - Breeeejk! Imao je Korda 40:0, tri vezane set lopte na svoj servis, ali Nole uzima pet poena zaredom i dolazi do izjednačenja!

4:5 - Brejk! Neverovatno, ali Amerikanac oduzima Novaku servis i ima priliku da osvoji prvi set!

4:4 - Sada i Korda uzvraća udarac. Sa nulom dolazi do brejka. Biće uzbudljivo u finišu

4:3 - Kako servira Novak! Ponovo je sa nulom dobio servis gem! Sada ulazimo u uzbudljivu završnicu prvog seta

3:3 - Uzbudljiv gem koji je ponovo Korda dobio. Igralo se na razliku, ali nije dozvolio Amerikanac brejk loptu za Đokovića

3:2 - Još jedan siguran gem za Noleta. Samo jedan poen je Korda do sada uspeo da uzme na Đokovićev servis. Još uvek bez prilika za brejk

2:2 - Bilo je malo drame na servis Korde, ali je uspeo nekako Amerikanac da iščupa ovaj servis gem

2:1 - Odlični servisi Novaka. Bez izgubljenog gema Nole osvaja i drugi servis gem, pa tako ponovo ima minimalnu prednost

1:1 - Uzvraća i Korda, samo je jedan poen prepustio Đokoviću u svom prvom servis gemu

1:0 - Prilično lako Novak dolazi do prvog servis gema u ovom finalu

08.30 - Novak je do finala redom dobijao Francuze Lestijena i Halisa, potom Šapovalova, da bi u polufinalu u "finalu pre finala" pobedio Danila Medvedeva.

08.08 - Ovo će biti prvi međusobni duel Srbina i Amerikanca, pošto se nikada ranije nisu sastajali. Novak ima priliku da ostvari danas 34. vezanu pobedu na tlu Australije gde pet godina ne zna za poraz.

07.50 - Dobro jutro i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču finala u Adelejdu između Novaka Đokovića i Sebastijana Korde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Australije i Novakov pohod na 92. titulu u karijeri!