Finale NBA lige

Teško da je Denver, a i Nikola Jokić mogao da zamisli bolji debi za Nagetse u finalima NBA lige. Domaći tim na krilima srpskog reprezentativca došao je do prve pobede i vođstva u seriji.

Denver je brzo uspeo da uspostavi igri i dođe do dvocifrene razlike. Jokić je skupljao asistencije, Marej, Porter i Gordon pogađali. Majami se previše oslanjao na Adebaja koji nije mogao sam. Izostala je pomoć Džimija Batlera.

Jokić je postao prvi igrač posle 25 godina koji je u debiju u finalu uspeo da za jedno poluvreme ostvari 10 asistencija. Srbin je prvo poluvreme završio sa dabl-dablom bez promašaja (10 poena i 10 skokova).

Nagetsi su nastavili da dominiraju, išli i do 24 poena prednosti. Majami je u jednom momentu uspeo da se vrati na jednocifrenu razliku, ali je Jokić ubacio u veću brzinu i doneo pobedu svom timu.

Najefikasniji igrač meča bio je upravo Jokić sa 27 poena, dok je Marej skupio 26. Kod Majamija istakao se Adebajo sa 26, odnosno Vinsent sa 19 poena.

Drugi meč, takođe u Koloradu, na programu je u noći između nedelje i ponedeljka od 2 časa posle ponoći.

DENVER - MAJAMI 104:93 (29:20, 30:22, 25:21, 20:30)

Hala: Bol arena

DENVER: Porter Džunior 14, Gordon 16, Jokić 27, Kaldvel-Poup 5, Marej 26, K.Braun, B.Braun 10, Grin 4.

MAJAMI: Martin 3, Batler 13, Adebajo 26, Štrus, Vinsent 19, Lauri 11, Zeler, Robinson 3, Hajsmit 18, Jović, Jurseven.

47. minut - Jokić upisuje tripl-dabl novim skokom. Onda pogađa i sa jedne noge za 104:90.

46. minut - Sada Hajsmit pravi seriju 5:0, ali Kaldvel-Poup siguran za "plus 11".

45. minut - Serija četiri poena Nikole Jokića i Denver ponovo "beži".

44. minut - Batler zakucava, a nakon toga Hajsmit za dva - 92:82.

42. minut - Adebajo uspeva da smanji zaostatak, ali Marej ne greši.

41. minut - Jokić siguran oba puta sa penala za 88:74. Nakon toga novi poeni Srbina.

40. minut - Jokić za Grina i prekida Denver seriju gostiju.

39. minut - Majami serijom 11:0 dolazi do "samo" 10 poena zaostatka. Lauri ponovo.

38. minut - Nova trojka gostiju, Lauri siguran.

37. minut - Hajsmit krade loptu i poentira, a onda Vinsent za tri. Serija 5:0 gostiju.

TREĆA ČETVRTINA:

36. minut - Još jednom Braun, a onda trojka Laurija - 84:63.

35. minut - Ponovo Braun, sada za dva i razlika prelazi 20.

34. minut - Trojka Brusa Brauna! Denver ima "plus 19":

33. minut - Trojka Robinsona, a onda Porter za dva.

31. minut - Kaldvel Poup za tri! Nakon toga dvojka Adebaja.

30. minut - Jokić za tri! Srbin dolazi do 14. poena.

29. minut - Adebajo, pa Batler za 68:55.

28. minut - Ponovo Marej uz faul! Još jednom siguran sa penala.

27. minut - Marej uz faul! Ovo je bilo potrebno Denveru. Siguran i sa dodatnog penala Kanađanin.

26. minut - Serija 7:0 gostiju, trojka Vinsenta.

25. minut - Adebajo otvara drugo poluvreme trojkom.

24. minut - Marej za tri! Jokić upisuje 10. asistenciju u prvom poluvremenu! Nakon toga poeni Jokića za dabl-dabl!

23. minut - Na jednoj strani Marej, pa onda Adebajo.

21. minut - Jokić za Gordona i lagani poeni, a onda Vinsent za tri na drugoj strani.

20. minut - Jokićev odličan prodor i novi poeni za najvećih 13 poena prednosti.

19. minut - Sjajan pas Jokića i trojka Brauna - 46:37. Nakon toga dva penala za Jokića.

18. minut - Marej je već došao do 13 poena. Odličan potez i poeni. Ipak Hejmit brzo odgovara.

16. minut - Serija četiri poena Adebaja i prilazi Majami na osam poena zaostatka.

15. minut - Robinson pogađa trojku, a onda Džef Grin dolazi do svojih prvih poena. Nakon toga sjajno zakucavanje Portera.

14. minut - Hajsmit za dva, a onda trojka Portera - 35:24.

13. minut - Marej za tri i Denver po prvi put na dvocifrenoj razlici.

PRVA ČETVRTINA:

12. minut - Brze ruke, ukradana lopta, a onda i poeni Nikole Jokića za kraj prve četvrtine.

11. minut - Porter pogađa za tri. Adebajo smanjuje zaostatak.

10. minut - Jokićeva peta asistencija, ponovo za Mareja koji zakucava.

9. minut - Gordon nastavlja da pogađa! Već 11 poena, Adebajo uspeva da odgovori na drugoj strani.

8. minut - Gordon! Ponovo se odlično snalazi i upisuje poene za 20:14.

7. minut - Vinsent za tri. Druga trojka gostiju. Jokić nakon toga za Mareja i lagani poeni.

6. minut - Gordon za sada igra odlično. Dobar početak meča i šesti poen. Adebajo zakucava.

5. minut - Kaldvel Pop se upisuje i Denver dolazi do 12:9.

4. minut - Evo i prvih poena za Jokića koji je siguran oba puta sa penala.

3. minut - Batler za tri, a onda Gordon upisuje prve poene.

2. minut - Upisuje Džimi Batler svoje i prve poene za Majami. Gordon uzvraća.

1. minut - Utakmica počinje poenima Džamala Mareja.

02.38 - Meč je počeo!

02.30 - Još samo desetak minuta deli nas od početka finalne serije.

02.01 - Evo i kako se naš reprezentativac zagreva za prvi meč:

01.12 - Podsećanja radi, dve ekipe su se ove sezone dva puta srele. Oba puta Denver je slavio, ali prilično tesno (124:119 i 112:108).

01.00 - Nikola Jokić je stigao u arenu:

00.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvom meču finalne serije NBA lige između Denvera i Majamija. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Kolorada.