BRUTALNA ZVEZDA PREGAZILA FMP Crveno-beli na korak od triple krune
KK Crvena zvezda

Crveno-beli su opravdali ulogu favorita i ubedljivim trijumfom poveli 1:0 u seriji. Drugi meč na programu je u nedelju od 20 časova u Železniku.

FMP je ravnopravan bio samo u prvoj četvrtini, koju su crveno-beli dobili 24:18. Prvu deonicu obeležio je fenomenalni Ognjen Kuzmić koji je postigao 10 poena u tom periodu igre.

"Panteri" su drugi kvartal otvorili mini serijom 4:0, ali od tog momenta se njihova igra raspala.

Košarkaši Zvezde su zagospodarili na obe strane parketa. Sve im je polazilo za rukom i iz minuta u minut samo su povećavali prednost.

Bila je to prepoznatljiva snažna odbrana ekipe Dejana Radonjića koja im je donela veliki broj lakih poena u tranziciji, pa se na odmor otišlo sa vođstvom crveno-belih 53:29.

FMP je u trećoj deonici uspeo da odgovori većom energijom i boljom efikasnošću u napadu, ali – Zvezda je uzvratila još boljom.

Nijednog trenutka šampioni ABA lige nisu popuštali. Naprotiv, povećavali su prednost i do vrha napunili koš rivala.

U jednom momentu Zvezda je imala 42 poena prednosti!

Najefikasniji igrač meča bio je Ognjen Kuzmić sa 17 poena, Ognjen Dobrić je ubacio 14, a Nikola Ivanović 13. Dvocifreni su bili još Luka Mitrović i Branko Lazić sa po 11.

Na drugoj strani istakao se Danilo Tasić sa 19, dok je Nenad Nerandžić ubacio 16 poena.

Zvezda je ove godine osvojila Kup Radivoja Koraća i ABA ligu i na dobrom je putu da osvoji triplu krunu.

Crvena zvezda - FMP 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Uroš Obrknežević, Uroš Nikolić, Ivan Stefanović

Crvena zvezda: Lazarević, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić , Holins, Simonović, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić, Cirbes

FMP: Njuels, Gušić, Pavićević, Zajc, Vujičić, Šaranović, Tasić, Radonjić, Izundu, Simović, Nerandžić, Stepanović, Manojlović, Lakić

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde 110:71!

38. minut - Čak 40 razlike za Zvezdu!

37. minut - Pukla je stotka, Zvezda vodi 103:63!

35. minut - Nerandžić pogađa trojku.

34. minut - Sve je ovde odavno već rešeno, ostaje samo da vidimo koji će biti konačan rezultat.

32. minut - Tasić pogađa, a onda laktom udara po licu Cirbes i šalje ga na liniju slobodnih bacanja. Nesportski faul. Nemac pogađa oba slobodna bacanja, Zvezda ima dodatni napad.

31. minut - Lazić iz ugla za tri, sada je razlika 30 poena!

30. minut - Posle tri četvrtine Zvezda ima ogromnu prednost - 79:52.

29. minut - Raste prednost Zvezde, FMP preti debakl

27. minut - Kuzmić večeras pogađa sve! Evo sada i poluhoroga levom rukom uz faul i dodatno slobodno bacanje, njegovih 15 poena.

25. minut - Branko Lazić postiže trojku, Zvezda na +23!

23. minut - Trojka Nerandžića. Nešto bolja igra gostiju u drugom poluvremenu, ali Zvezda ima velikih +19.

22. minut - Sjajna akcija košarkaša Zvezde, Marković je pronašao Mitrovića, a ovaj postigao lake poene.

21. minut - Zvezda nije realizovala svoj prvi napad u nastavku, na drugoj strani pogodio je Radonjić.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 53:29, sve je ovde već rešeno.

19. minut - Poigravaju se košarkaši Zvezde i povećavaju prednost.

17. minut - Posle više od pet minuta čekanja FMP preko Radonjića prekida košgeterski post! Na drugoj strani Mitrović nastavlja seriju poena.

16. minut - Mitrović u poslednjim sekundama napada dolazi do poena, Zvezda na +15.

15. minut - FMP bez rešenja u ovim momentima, Zvezda dolazi do novih lakih poena - 35:22.

14. minut - Sjajni Kalinić dolazi do novih poena, Zvezda na +8. Posle poena Holinsa sa linije slobodnih bacanja, crveno-beli imaju dvocifrenu prednost - 32:22.

13. minut - Stefan Marković polaže na tablu i ponovo raste prednost crveno-belih.

11. minut - Serija FMP-a koji prilazi na -2.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 24:18.

8. minut - Košarkaše Zvezde nikako ne služi šut, još su bez trojke. Ivanović lako razbija odbranu rivala, i on se upisao u listu strelaca.

7. minut - Ognjen Kuzmić igra utakmicu sezone, već je postigao 10 poena, ali FMP drži priključak - 18:13.

6. minut - Novi poeni Kuzmića posle ofanzivnog skoka, Lazić poentira u tranziciji i Zvezda vodi 16:8.

5. minut - Kalinić se sjajno snašao i upisao svoje prve poene, Zvezda vodi 12:7.

4. minut - Kuzmić veoma raspoložen na startu meča, već je postigao šest poena. Holins promašuje i treću trojku.

3. minut - Evo prvih poena za FMP, Tasić je strelac.

2. minut - Kontra Zvezde i zakucavanje Holinsa. Sjajna akcija, Kalinić do Kuzmića koji snažno zakucava.

1. minut - Holins promašuje otvorenu trojku. Ni FMP nije realizovao prvi napad. Prve poene na meču postiže Ognjen Kuzmić.

18.11 - Ove sezone sastali su se dva puta i oba duela su relativno lako dobili crveno-beli.

18.05 - Zvezda je u polufinalu eliminisala Megu, dok je FMP do meča za trofej došao bez borbe, pošto je Partizan odustao od takmičenja.

18.02 - Crvena zvezda je ove sezone osvojila Kup Radivoja Koraća i ABA ligu, pa sada želi novi trofej kojim bi stigla do triple krune.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posveće finalu Košarkaške lige Srbije u kom se sastaju Crvena Zvezda i FMP. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandra Nikolić".