EFES NE MOŽE BEZ MICIĆA Đorđevićev Fener poveo u finalu
EPA/ANTONIO BAT

U prvom poluvremenu ekipe su bile izjednačene, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 37:37.

Ekipa Aleksandra Đorđevića je u nastavku preuzela kontrolu, a presudna je bila treća četvrtina koju je Fener dobio 22:16. Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, igrači Efesa su delovalo umorno, pa je Fenerbahče upisao rutinsku pobedu.

Jan Veseli je bio najefikasniji u domaćem timu sa 17 poena uz 7 skokova, De Kolo je dodao 13 uz 7 asistencija, Devin Buker 11, a Marko Gurudić 9, uz 5 skokova i 2 asistencije za 22 minuta.

U poraženom timu Rodrigo Bobua je imao 20 poena, Elajdža Brajant 13, a Tibor Plajs i Bugrahan Tundžer po 9.

Za Efes nije igrao Vasilije Micić koji je nedavno iskrenuo zglob.

Ekipa Aleksandra Đorđevića će biti domaćin i u sledećem meču 9. juna, a titulu će osvojiti tim koji prvi ostvari tri trijumfa.