PARTIZAN BRUTALNO ODBRANIO DOMAĆI PARKET Crno-beli razbili  Zvezdu, već na poluvremenu rešili pitanje pobednika, "majstorica"  odlučuje regionalnog šampiona
ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 112:84!

Crno-beli su tako izborili i peti, odlučujući meč, koji se igra u ponedeljak od 20 časova kada će Crveno-beli biti domaćini u toj borbi za titulu regionalnog šampiona. Ulog je veliki, trofej donosi plasman u Evroligu.

Košarkaši Partizana odigrali su jedno od najboljih prvih poluvremena ikada!

Crno-beli su na poluvreme otišli sa +25, a neverovatan podatak je da su postigli čak 68 poena u tom delu utakmice, što je malo kom evropskom klubu pošlo za rukom. Čak 35 poena ubacili su u prvoj četvrtini.

U prvoj četvrtini viđen je egal. Raspucao se Ostin Holins za Zvezdu, pogodio je četiri trojke. On je praktično i držao Zvezdu u životu u tim trenucima.

Vodili su crveno-beli sa 14:22. Ali, od tog trenutka, crno-beli su počeli da se približavaju. A sve to je pokrenuo Matijas Lesor.  Centar crno-belih je u prvom poluvremenu ubacio čak 17 poena.

Pratio ga je Aleksa Avramović sa 16 poena. Potpuno su se pogubili gosti, što u napadu, što u odbrani. Ništa im nije polazilo za rukom, dok je Partizan imao šut za dva 19/25, a za tri 7/10. Pa se na poluvreme otišlo sa čak +25 za

crno-bele (68:43).

U drugom poluvremenu Partizan je samo nastavio dominaciju i čuvao je prednost iz prvog dela.

Najefikasniji je bio Aleksa Avramović sa 24 poena, Lesor je imao pet manje, takođe se u strelce upisao i mladi Tristan Vukčević.

Crno-beli nisu dozvoljavali rivalu da smanji razliku, pa je na kraju Partizan slavio sa čak 112:84.

U protivničkom taboru jedini je raspoložen bio Holins sa 19 poena, kao i Dobrić koji je brojao 16, a Stefan Marković je imao 11.

Odlučujuća peta utakmica doneće nam šampiona AdmiralBet ABA lige, ali i učesnika Evrolige.

Partizan-Crvena zvezda (112:84)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Damir Javor, Sašo Petek i Luka Kardum

Partizan: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić.

39. minut - Dobrić (107:82)

38. minut - Ostin Holins precizan sa linije penala (107:79)

37. minut - Upisao se i Gregor Glas (107:75)

36. minut - Ponovo je trojku pogodio mladi Uroš Trifunović (103:69). Burno je proslavio taj pogodak gledajuću u klupu crveno-belih i Dejana Radonjića, pa je zaradio isključenje

35. minut -Trifunović je upisao jubilarni 100. poen za Partizan na ovom meču (100:67)

34. minut - Trifunović je poentirao (98:67)

33. minut - Zakucavanje Tristana Vukčevića, upisuje se i mladi košarkaš u strelce

KK Partizan/Dragana Stjepanović

32. minut - Nastavljaju crno-beli da rešetaju sa trojkama rivala, Madar pogađa novu (94:65)

31. minut - Sa 10 metara Avramović pogađa nestvarnu trojku (91:65)

30. minut - Lesor nastavlja sjajnu partiju, postiže poene u finišu meča (88:63)

29. minut - Posle ofanzivnog skoka, Dobrić poentira (83:60)

27. minut - Davidovac sa linije slobodnih bacanja precizan (81:56)

26. minut - Lazić pogađa trojku iz ugla, da ublaži prednost domaćina (79:54)

25. minut - Avramović precizan sa linije penala (77:49)

23. minut - Lazić je fauliran i polovičan je sa linije bacanja (73:46)

22. minut - Smailagić poentira (73:45)

21. minut - Ledej na otvaranju drugog poluvremena pogađa trojku (71:43)

20. minut - Madar pogađa "dugu" dvojku (68:41)

19. minut - Dalas Mur prolazi lako u kontri i pogađa uz faul (64:37)

18. minut - Avramović pogađa uz faul (61:37)

17. minut - Marković pogađa trojku, važnu za Zvezdu (58:37)

16. minut - Panter ubacuje sedmu trojku za Partizan, svoju treću, a Kuzmić zakucava (56:34)

15. minut - Blista uz Lesora i Avramović. Imao je sjajno zakucavanje (51:30)

14. minut - Panter precizan za tri, raste prednost domaćina, pa Avramović pogađa sa linije penala (49:29)

13. minut - Raspoloženi Lesor poentira, Partizan ima veliku prednost (43:29)

12. minut - Davidovac pogađa za dva, pa Matijas Lesor postiže svoj 10. poen (37:29), pa Jam Madar sa poludistance (39:29)

10. minuta - Ponovo Avramović! Krade loptu i poentira u kontri za +7. Tako je Čačanin vezao pet poena (32:25). Panter u poslednjim sekundama prve deonice ubacuje trojku (35:27)

9. minut - Ponovo pod faulom pogađa francuski centar crno-belih, a onda Dobrić pod faulom, njegovi prvi poeni (24:25). Dobio je udarac u glavu laktom Lesora Dobrić, sudije nisu prekinule u igru, pa je u kontri Avaramović pogodio trojku (30:25)

8. minut - Pod faulom pogađa Lesor, sjajno je raspoložen na startu meča, pogodio je i slobodno bacanje, za svoj peti poen u nizu (21:22)

7. minut - Lesor ima dva slobodna bacanja. Oba je pogodio (18:22)

6. minut - Volters posle Zvezdinog ofanzivnog skoka precizan, a onda krade loptu i u kontri postiže poene (16:22)

5. minut - Četvrta trojka za Holinsa, nestvarno igra Amerikanac (12:18)

4. minut - Ledej iz ugla ubacuje trojku (12:12)

3. minut - Ledej sa distance pogađa, zatim Holins vezuje dve trojke za crveno-bele za +3 (9:12)

2.minut - Dalas Mur precizan, upisao se i on u strelce (4:4)

1. minut - Utakmica je počela! Prve poene na meču postiže Alen Smailgaić (2:0)

18.06 - Večeras neće biti prepun "Pionir" kao sinoć

17.50 - Crno-beli nisu smeli zbog kazne da puste karte u prodaju za četvrti meč

17.36 - Ko će rešiti četvrti meč?

17.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen četvrtoj utakmici finalne serije AdmiralBet ABA lige između Partizana i Crvene zvezde. Crveno-beli vode sa 2:1 u seriji, igra se na tri dobijene. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz hale "Pionir".