PARTIZAN SRUŠIO ZVEZDU U INFARKT ZAVRŠNICI Pobeda crno-belih ostala u senci nemilih scena

Ovom pobedom Partizan je ostao u igri, pošto je smanjio na 2:1 u seriji.

Ipak, meč je ostao u senci incidenta minut pre kraja meča.

Posle trojke Kevina Pantera kojom je ekipa Željka Obradovića povela 68:65, usledio je prekid koji je trajao skoro pola sata.

Upravo je ta trojka i prelomila ovu utakmicu.

Razlog je što je sudija Uroš Nikolić pogođen predmetom sa tribina.

Matej Boltauzer je došao do zapisničkog stola, spustio loptu i pozvao kolege Nikolića i Milana Nedovića da napuste teren.

Usledio je višeminutni prekid, pregovori sa sudijama u svlačionicama, a onda su tribine počele da se prazne. Prvo su se navijači iza koša Partizana povukli iz prvih redova u zadnje.

Nakon toga igrači članovi stručnih štabova oba tima su napustili parket i krenulo je pražnjenje delova dvorane kako bi se stvorili uslovi za nastavak susreta. Konkretno, parter 4 i deo tribina iza klupe Crvene zvezde.

Što se same utakmice tiče bila je najneefikasnija u seriji. Atmosfera je bila prilično napeta, pa su i igrači bili prilično nervozni, te stoga ne čudi veliki broj grešaka.

Ponovo je Dalas Mur bio raspoložen na šutu i odlično je otvorio meč. Sjajan je bio i Kevin Panter, pa su izabranici Željka Obradovića posle prvog poluvremena imali +8.

Teren je bio veoma klizav, pa su igrači imali mnogo problema i došlo je do čestih prekida, što je ubijalo ritam utakmice.

Košarkaši Crvene zvezde su zaigrali fenomenalno u trećem kvartalu. Bila je to prepoznatljiva granitna odbrana, a u napadu su dominirali Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić.

Tako su crveno-beli pred ulazak u poslednju deonicu vodili 64:57 i delovalo je da bi sve mogli da reše već u ovom meču.

Ipak, u poslednjoj deonici Partizan pravi seriju 11:2 i dolazi do vođstva 60:59. Razigrao se Aleksa Avramović, defanzivno su crno-beli bili na veoma visokom nivou.

Ponovo se ušlo u pomenutu dramatičnu završnicu, koja je ovoga puta pripala Partizanu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Kevin Panter sa 22 poena, Aleksa Avramović je ubacio 14.

Na drugoj strani su se istakli Dobrić sa 20 i Davidovac sa 19 poena.

Četvrta utakmica na programu je u sredu od 18.30.

Partizan - Crvena zvezda 70:67 (21:17, 18:14, 8:23, 23:13)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Matej Boltauzer, Uroš Nikolić, Milan Nedović

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić.

Partizan: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

Kraj! Pobeda Partizana - 70:67

Susret je nastavljen. Promašuju i jedni i drugi.

23.11 - Igrači se upravo vraćaju na teren i počinju zagrevanje. To je svakako dobar znak, očekuje se da meč bude uskoro nastavljen.

Da bi se meč nastavio, najpre je potrebno da se isprazni deo tribina iza Zvezdine klupe, kao i onaj iza levog koša koji trenutno napada Partizan.

Sada su se i igrači povukli u svlačionicu!

Prema nezvaničnim informacijama navijači su pogodili sudiju Boltauzera i arbitri su rešili da napuste parket.

ABA liga/Dragana Stjepanović

40. minut - Trojka Pantera, Partizan 58 sekundi pre kraja vodi 68:65. Iako nije poznato iz kojih razloga, sudije su napustile parket i utakmica je prekinuta.

39. minut - Ledej poentira - 65:65! Au kakva drama!

38. minut - Luka Mitrović donosi izjednačenje Zvezdi. Dobrić pogađa oba bacanja, Zvezda vodi 65:63.

37. minut - Još jedna izgubljena lopte Crvene zvezde. Dosta tvrda i napeta utakmica. Mur pogađa trojku i Partizan ponovo vodi - 63:61

36. minut - Važni poeni Kalinića, težak promašaj Avramovića.

35. minut - Snažna odbrana Partizana. Panter donosi izjednačenje crno-belima - 59:59. Davidovac pravi faul u napadu. Zagorac je nezgodno pao i udario glavom i nije u stanju da izvede bacanja, umesto njega to je uradio Madar, koji je bio polovičan.

34. minut - Novo zakucavanje Avramovića, a onda još jedan sjajan potez Partizanovog beka.

33. minut - Panter pogađa oba bacanja. Partizan na -4. Holins tek sada dolazi do prvih poena iz igre.

32. minut - Fenomenalni Davidovac postiže novu trojku. Zvezda je na +8.

31. minut - Avramović je prošao celu odbranu Zvezde i lako poentirao.

30. minut - Prisutna je velika nervoza u oba tabora, stoga dosta grešaka. Koprivica promašuje oba bacanja. Nestvarni Dobrić pogađa trojku uz faul. Zvezda pred ulazak u poslednju deonicu vodi 54:47.

29. minut - Dobrić je realizovao sva tri bacanja, Zvezda vodi 50:47.

28. minut - Košarkaši Zvezde sa mnogo više energije u nastavku. Velika borba u "Pioniru"!

27. minut - Trojka Davidovca! Neverovatno koliko se igrači klizaju, kao da na ledu igraju.

26. minut - Kalinić pogađa za vođstvo Zvezde. Koprivica prekida seriju crveno-belih.

25. minut - Rasplamsala se borba na obe strane, crveno-beli se vratili u igru.

24. minut - Trojka Stefana Markovića, Zvezda na -1.

23. minut - Marković promašuje za tri, ali loptu hvata Davidovac i postiže važne poene. Novi koš Davidovca.

22. minut - Lazić postiže lake poene u tranziciji. Novi poeni Pantera iz teške pozicije.

21. minut - I jedni i drugi su realizovali prvi napad u drugom poluvremenu. Panter je sa 13 poena najefikasniji.

20. minut - Poluvreme! Partizan vodi 39:31. Prve dve deonice obeležio je i veliki broj prekida, pa utakmica traje već sat vremena.

19. minut - Dobrić je promašio trojku, Mitrović došao do ofanzivnog skoka, vratio mu loptu da bi Zvezdin bek ubacio flouter.

18. minut - Koprivica pogađa posle ofanzivnog skoka.

17. minut - Košarkaši Zvezde u seriji promašaja, Partizan na +3.

16. minut - Dosta promašaja sada na obe strane. Radonjić dobija tehničku.  Navijači Partizana bacaju predmete na parket, pa je utakmica ponovo prekinuta. Panter pogađa za dva.

15. minut - Ognjen Dobrić je iznudio tri slobodna bacanja, pogodio je samo jedno.

14. minut - Panter promašuje trojku u tranziciji, ali doleće Smailagića i zakucava.

13. minut - Zvezda je bolje otvorila drugu deonicu i sada vodi 27:25

12. minut - Još jedna trojka za Zvezdu, Dobrić je pogodio.

11. minut - Trojka Nikole Ivanovića iz kornera. Željko Obradović odmah zove tajm-aut.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 21:17. Dugo je trajala prva deonica zbog velikog broja prekida. Bilo je problema sa semaforom, klizavim parketom...

9. minut - Neverovatan pogodak Pantera, koji ima već osam poena.

8. minut - Već peta izgubljena lopta košarkaša Zvezde. Ledej pogađa oba bacanja. Stefan Lazarević postiže koš.

7. minut - Sada Panter postiže trojku. I jedni i drugi dosta efikasni.

6. minut - Nova lepa akcija Zvezde i poeni Davidovca. Ledej pogađa već treću trojku za crno-bele.

5. minut - Sjajna akcija crveno-belih, odličan pas Markovića za Kuzmića koji postiže lake poene. Sjajan potez Pantera koji pogađa uz faul.

4. minut - Još jedna izgubljena lopta za Crvenu zvezdu, već treća. Evo prve trojke za Zvezdu, Davidovac je bio precizan.

3. minut - Preterao je ovoga puta Mur, težak promašaj. Serija grešaka na obe strane.

2. minut - Nova trojka Mura, Partizan vodi 6:2. Kuzmić tri sekunde u reketu.

1. minut - Poenima Nikole Kalinića počinje utakmica. Dalas Mur pogađa trojku od tablu.

20.15 - Pune tribine navijača Partizana.

19.45 - Željko Obradović, trener Partizana:

- Utakmica broj tri. Znamo da Zvezda ima ogromnu prednost od 2:0 i mi moramo da damo sve od sebe kako bi dobili utakmicu i nastavili finale - rekao je Obradović.

19.36 - Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde:

- Očekuje nas teška utakmica u sredu uveče ovoga puta pred protivničkim navijačima. Želimo da odigramo još jedan dobar meč, za to je potrebno da budemo čvrsti, skoncentrisani i odgovorni u oba pravca - rekao je Radonjić.

19.31 - Drugi meč su obeležili brojni incidenti koji su uključivali pogrdna skandiranja, a pojedini igrači Partizana i članovi njihove delegacije su pogođeni objektima koji su dolazili sa tribina. Po okončanju meča je umalo došlo do obračuna igrača crno-belog tima i navijača suprotnog tabora, a bilo je i žalbi na suđenje zbog čega su dve strane zahtevale sudijsku ekspertizu pomenutog meča.

19.24 - Zvezda je dosta lako dobila prvi meč - 90:76, dok je drugi bio prilično napet - 85:81 u korist ekipe Dejana Radonjića.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen trećoj utakmici finala AdmiralBet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz "Pionira".