ZVEZDA NA POBEDU OD TITULE Crveno-beli srušili Partizan posle neviđene drame
ABA liga/Dragana Stjepanović

Zvezda je tako povela sa 2:0 u pobedama i ima meč loptu za titulu. U trećoj utakmici, koja je na programu prvog juna Partizan će biti domaćin, kao i u eventualnoj četvrtoj.

Ako se bude igrala majstorica, crveno-beli će imati prednost domaćeg terena.

Bila je ovo potpuno drugačija utakmica od one prve, kada je Zvezda slavila 90:76.

Zvezda je bila dominantna u prvom poluvremenu, ali se košarkaši Partizana nisu predavali, pa smo dobili dramatičnu završnicu, koja je ipak pripala ekipi Dejana Radonjića.

Crveno-beli su bili šuterski raspoloženi, naročito Nikola Kalinić i Ostin Holins koji su u prvoj deonici postigli pet trojki. Gotovo da je sve polazilo za rukom domaćim igračima, pa su posle prvih 10 minuta vodili 29:18.

Tokom drugog kvartala Zvezda je konstatno bila u prednosti, u jednom trenutku je imala i 13 poena razlike, ali su crno-beli u finišu poluvremena uspeli da uhvate rezultatski priključak.

Treća četvrtina je bila prilično nervozna na obe strane, sa velikim brojem grešaka što u napadu, što u odbrani.

Crvena zvezda nikako nije uspevala da prelomi meč, a sa druge strane, Partizan nikako nije uspevao da se vrati u igru.

U poslednjih 10 minuta razigrao se Aleksa Avramović koji je vratio Partizan u igru, ali je Nikola Kalinić odigrao fantastičan meč i sa 25 poena najzaslužniji je za trijumf crveno-belih.

Takođe, blistao je Luka Mitrović koji je postizao izuzetno važne poene, baš kao i Nejt Volters koji je u gotovo izgubljenim situacijama pronalazio put do koša.

U finišu se ušlo u penal završnicu. Branko Lazić je napravio nesmotren faul. Da stvar bude gora, učinio je to pre nego što je lopta ubačena u igru što automatski znači da će biti dosuđen nesportski faul.

Košarkaši Partizana su tokom većeg dela meča bili sigurni sa linije za slobodna bacanja, ali su podlegli pritisku kada je bilo najpotrebnije. Bili su polovični sa penala, pa je tako i Ledej nakon poklona Lazića pogodio jedno bacanje. Usledila je lopta sa strane i faul nad Lesorom koji potom radi nezamislivo. Dobio je instrukciju da namerno promaši drugo slobodno bacanje, ali je to učinio na poprilično nezgrapan način i nagazio liniju. Usledio je napad Zvezde u kom se raspala odbrana crno-belih, a samim tim i nadanja o eventualnoj pobedi.

Pored Kalinića, dvocifreni u Zvezdi su bili Luka Mitrović sa 14, Nikola Ivanović sa 12 i Holins sa 11 poena.

Na drugoj strani istakli su se Avramović sa 21 poenom, Lesor je postigao 18, a Dalas Mur 14.

Prvu meč loptu Zvezda ima u sredu.

Crvena zvezda - Partizan 85:81 (29:18, 18:22, 15:13, 23:28)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Ilija Belošević, Igor Dragojević, Mario Majkić

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić.

Partizan: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

Kraj! Pobeda Zvezde 85:81!

40. minut - Rade Zagorac pravi faul na Nikoli Ivanoviću, to je njegova peta lična greška. Promašio je prvo, a drugo pogodio - 83:79. Poslednji tajm-aut traži Željko Obradović.

40. minut - Mur je sam u korneru, ali ne pogađa za tri. Velika šansa je propuštena da se zaostatak smanji. Zvezda ipak na drugoj strani ne pogađa, a Ledej smanjuje na tri razlike - 80:77.

39. minut - Fenomenalna rola Luke Mitrovića, 90 sekundi pre kraja Zvezda ima +6.

38. minut - Mitrović postiže koš, Zvezda na +5!

37. minut - Zakucava Holins, Zvezda vodi 76:73. Kakva drama!

36. minut - Fantastičan potez Luke Mitrovića.

35. minut - Kakav meč, pljušte trojke na obe strane! Sjajna utakmica u Pioniru.

34. minut - Trojku pogađa Avramović.

33. minut - Nova izgubljena lopta košarkaša Zvezde, Avramović krade loptu i zakucava, Partizan na -2. Ponovo Volters donosi crveno-belima dragocene poene.

32. minut - Volters pogađa važne poene iz veoma teške pozicije. Novi poeni Lesora.

31. minut - Partizan se vratio u igru, Zvezda vodi 62:58.

30. minut - Poeni Mitrovića, Zvezda opet ima dvocifrenu prednost - 62:52. Zvezda posle tri četvrtine vodi 62:53, može li Partizan do preokreta?

29. minut - Ledej svojim prvim pogotkom prekida seriju promašaja. Lazić pogađa trojku.

27. minut - Revija promašaja na obe strane. Dugo već stoji rezultat 57:50.

26. minut - Zvezda nikako da prelomi, Partizan nikako da se vrati u utakmicu.

25. minut - Trojka Mura iz teške pozicije. Partizan na -5.

24. minut - Nova trojka Avramovića koji održava Partizan u životu.

23. minut - Novi poeni Zvezde u tranziciji. Rasplamsala se borba na obe strane parketa. Kalinić je sa 15 poena najefikasniji igrač utakmice.

22. minut - Odlična akcija Zvezde i poeni Luke Mitrovića.

21. minut - Avramović krade loptu i postiže lake poene.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 47:40. U jednom trenutku crveno-beli su imali +13, ali se Partizan u finišu druge deonice vratio u igru.

19. minut - Još jedno snažno zakucavanje Lesora, 45:37. Tehičku je dobio Radonjić.

18. minut - Ivanović pogađa u kontri, Zvezda na +12.

17. minut - Posle novih poena Kalinića Zvezda opet ima dvocifrenu prednost.

16. minut - Precizan i Lesor sa linije penala.

15. minut - Zakucava Lesor. Avramović je pogodio oba slobodna bacanja, Partizan na -8.

14. minut - Važnu trojku postiže Avramović. Nova trojka Dobrića.

13. minut - Madar postiže poene, Radonjić zove tajm-aut. Holins pogađa za tri uz faul, a Panter pravi treću ličnu grešku. On i Ledej imaju tri faula, Partizan je u velikom problemu.

12. minut - Tri šuta košarkaši Partizana nisu uspeli da pogode u jednom posedu. Treća trojka Nikole Kalinića! Na prošlom meču je postigao svega tri poena.

11. minut - Odličan pas Avramovića za Zagorca koji postiže nove poene.

10. minut - Kraj prve deonice koja je pripala košarkašima Zvezde 29:18. Dodatni problem za Partizan mogla bi da predstavljaju i tri faula Ledeja.

9. minut - Ivanović je realizovao oba penala, Zvezda ponovo ima dvocifren plus.

8. minut - Konsolidovali su košarkaši Partizana i hvataju priključak. Panter pogađa oba bacanja, 21:16 za Zvezdu. Ali, trojku pogađa Dobrić.

7. minut - Konačno Partizan prekida seriju rivala, trojku je pogodio Mur.

6. minut - Ofanzivni skok Crvene zvezde posle promašenog bacanja Kuzmića, serija crveno-belih 12:0. Posle novih poena Ostina Holinsa Zvezda ima dvocifrenu prednost.

5. minut - Sada Holins pogađa za tri, crveno-beli veoma raspoloženi u šutu.

4. minut - Vraća trojku Kalinić, već ima šest poena.

3. minut - I Rade Zagorac postiže svoje prve poene, Partizan vodi 6:5. Evo i trojke Kevina Pantera.

2. minut - Nikola Kalinić postiže trojku. Poentira i Lesor.

1. minut - Utakmica je otvorena poenima Dalasa Mura. Na drugoj strani Zvezda nije realizovala prvi napad.

19.11 - Zvezda bi eventualnom pobedom došla do meč lopte, a Partizan bi brejkom stekao prednost domaćeg terena.

19.04 - Prvi meč Zvezda je u svoju korist rešila u drugom poluvremenu, a u četvrtoj četvrtini zablistao je Nikola Ivanović koji je sa 18 poena bio najefikasniji igrač meča.

19.00 - Treća utakmica na programu je prvog juna, eventualna četvrta 3.6, a majstorica 6.6.

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugoj utakmici finala ABA lige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".