AP Darko Vojinovic
Crvena Zvezda - Olimpijakos

AP/Darko Vojinović

Crvena Zvezda - Olimpijakos, Foto: AP/Darko Vojinović

Kraj meča! Crvena zvezda je savladala Olimpijakos rezultatom 3:1 u drugom kolu grupne faze Lige šampiona. Grci su vodili na poluvremenu, a onda se dogodio crveni karton za goste i kompletan preokret. Pogocima Vulića, Milunovića i Boaćija domaći tim je slavio.

90' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BOAĆI! 3:1 je za Crvenu zvezdu, gotovo na identičan način kao drugi pogodak beogradskog tima. To je to, zna se ko je pobedio.

87' GOOOOOOOOOOOOOOOL! Nemanja Milunović! Centrirao je Marin iz kornera, a onda Milunović pogodio glavom za potpuni preokret!

86' Neverovatna šansa za Olimpijakos. Ovo je bila najbolja prilika na meču, Merija je sam ostao pred Borjanom i pored gola šutirao.

85' Kamara je fantastično šutirao izvan kaznenog, Borjan je paradom zaustavio ovaj udarac. Imala je sreće Crvena zvezda.

83' Još jedan žuti karton za rezerviste, Njegoš Petrović je zaradio jedan.

Crvena zvezda - Olimpijakos

Alo Vladimir Markovic

Crvena zvezda - Olimpijakos, Foto: Alo Vladimir Markovic

80' Zbog protesta nakon jednog prekršaja, Ričmond Boaći je dobio žuti karton.

78' Prvi pokušaj Njegoša Petrovića. Volej sa dvadesetak metara, ali samo u golmana.

76' Boaći je dohvatio glavom loptu koja je ušla u kazneni prostor, ali nije uspeo da uputi ozbiljniji udarac.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Crvena zvezda - Olimpijakos, Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

73' Njegoš Petrović ulazi umesto Kanjasa, koji se povredio na ovom meču.

71' Sa distance je probao Kanjas, ali Žoze Sa, golman Olimpijakosa nije imao većih nevolja oko intervencije.

62' GOOOOOOOOOOL! 1:1! Miloš Vulić! Pocepao je mrežu udarcem sa leve strane. Ovaj momak je samo nekoliko minuta ranije zamenio Jovančića.

62' Van la Para izlazi, u igri je Ričmond Boaći.

60' Imao je dobru priliku Rodić. Nakon prekida je pokušao snažno, međutim prošlo je pored gola.

Partizan pobedom ukrasio evropsku premijeru u Veneciji

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 01.10.2019. 21:58 Partizan je rezultatom 66:63 savladao Veneciju u Italiji i upisao pobedu na ovosezonskoj premijeri u Evrokupu. Foto: aba-liga.com Crno- beli su stekli prednost u prve dve četvrtine i potom je rutinski održavali do kraja meča.

58' Benzija dobija drugi žuti karton! Slomio je Kanjasa na sredini terena, sada Zvezda ima igrača više i mora pokušati da iskoristi prednost.

ALO! Miloš Dreković

Benzija naputa igru, Foto: ALO! Miloš Dreković

56' Najbolja šansa za Zvezdu. Van la Para je pokušao iz izgledne situacije u kaznenom prostoru, ali daleko preko gola je šutirao.

54' Degenek neuspešan glavom nakon udarca iz ugla.

Ova slika sve govori! Borjan ne veruje šta je uradio, oduvek smo bili dobri domaćini! (VIDEO)

AUTOR: alo.rs/M.D. DATUM I VREME: 01.10.2019. 22:05 Katastrofalna greška! Crvena zvezda - Olimpijakos, Foto: ALO! Miloš Dreković Fudbaleri Crvene zvezde i Olimpijakosa u ovim trenucima igraju meč drugog kola Lige šampiona, a posle 45 minuta igre, gosti su otišli zadovoljniji na odmor! AUTOR: Alo.rs/S.M. DATUM I VREME: 01.10.2019.

53' Bila je šansa nakon centaršuta Marina iz slobodnog udarca, na kraju je Jovančić probao, ali je blokiran. Korner.

49' Jovančić je pokušao levicom sa oko 25 metara, ali daleko od gola je to otišlo.

Drugo poluvreme počinje. Nema izmena ni u jednoj ekipi.

Crvena zvezda - Olimpijakos, Foto: ALO! Miloš Dreković

Kraj poluvremena. Crvena zvezda gubi od Olimpijakosa nakon slabašnih prvih 45 minuta, a jedini gol postigao je Semedo u 37. minutu nakon velike greške Borjana.

Ovaj papir su svi dobili na ulazu na stadion! Kada niko nije hteo, ONI su bili tu, sačuvajte OBRAZ! (FOTO)

AUTOR: alo.rs/M.D. DATUM I VREME: 01.10.2019. 21:37 Upustvo za navijanje! Zvezda parola, Foto: Alo.rs Fudbaleri Crvene zvezde i Olimpijakosa igraju u ovim trenucima meč drugog kola Lige šampiona. Pošto se očekuje veliki broj navijača oba tima, "Delije" su delile na svim tribinama flajere sa uputstvom o navijanju! AUTOR: Alo.rs/S.M.

45' Velika šansa za Zvezdu nakon Marinovog kornera. Dušan Jovančić je pokušao atraktivano, makazicama, ali golman gostiju je uhvatio živu loptu.

42' Benzija dobija žuti karton, ovo je prva javna opomena na meču.

37' GOL! Crvena zvezda gubi 0:1, neoprezan je bio Borjan, a Ruben Semedo postigao pogodak nakon centaršuta iz slobodnjaka. Velika, velika greška Milana Borjana.

31' Marin je centrirao iz kornera, Milan Rodić skočio, ali njegov udarac glavom je otišao preko gola.

24' Cimikas je sjajno centrirao, a opet Gerero probao, ovog puta glavom. Ni sad nije bio precizan, ali sjajna šansa za Grke.

23' Gerero! Odlično je šutirao sa distance španski napadač, ali srećom ni ovaj udarac nije išao u Borjanov gol.

Zvezdaši uz impresivnu koreografiju poslali snažnu poruku (FOTO/VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 01.10.2019. 21:17 - 01.10.2019. 21:24 Crveno-beli fudbalski praznik u režiji Crvene zvezde i Olimpijakosa je počeo, a ukrasili su ga navijači dva kluba. Navikli su navijači Crvene zvezde sportsku javnost na spektakularnu atmosferu na stadionu "Rajko Mitić" i impresivne koreografije, a u tom stilu su nastavili i večeras.

20' Crvena zvezda je dosad uspela da suzbije Olimpijakos i da ih spreči da svojim karakterističnim prodorima stvaraju prilike. Grci su se orjentisali na defanzivu, ali ni srpski tim nema baš jasno definisane akcije. No, još uvek je rano.

15' Bila je dobra pozicija za Marina za centaršut iz slobodnog udarca, ali nije lopta stigla dalje od prve stative.

12' Lovera je probao sa distance, ali je lopta prošla nekoliko metara od Borjanovog gola. Ovo je prvi konkretniji pokušaj na meču.

Pavkov propušta Olimpijakos, pogledajte šta radi uoči utakmice! (FOTO)

AUTOR: Alo.rs/M.D.i Vladimir Zogovoić DATUM I VREME: 01.10.2019. 20:49 Uskoro počinje spektakl! Milan Pavkov, Foto: Marko Metlaš Fudbaleri Crvene zvezde igraju protiv Olimpijakosa meč 2. kola Lige šampiona od 21 sat na stadionu Rajko Mitić, a u timu beogradskih crveno-belih neće biti rasnog golgetera Milana Pavkova! AUTOR: Alo.rs/S.M. DATUM I VREME: 01.10.2019.

9' Miloš Degenek je napravio faul nad napadačem Olimpijakosa, ali daleko od gola. Prilično nesadržajnih desetak uvodnih minuta meča, očito je da se radi o dve ekipe približnog kvaliteta i da će nijanse odlučiti meč.

5' Semedo je napravio prekršaj nad Tomaneom, u pitanju je daljina od oko 40 metara od gola Olimpijakosa. Zasad bez šansi, igra se uglavnom na sredini terena.

Koreogradija Crvena zvezda

Alo.rs

Koreogradija Crvena zvezda, Foto: Alo.rs

2' Mateo Garsija je pogrešio na sredini terena, ali je ubrzo ispravio svoju grešku tj. pre nego što je Olimpijakos ušao u šansu.

21:00 Meč počinje!

20:55 Mušema se vijori na centru "Rajka Mitića".

Grci oduševljeni: Kao da smo kod kuće!

AUTOR: V. Z. DATUM I VREME: 01.10.2019. 19:56 „Volim i Olimpijakos i Zvezdu, pa mi zato rezultat meča nije važan", kaže Dino iz Pireja Grci, Srbi i Česi uz bratske klubove: Dino, Jorgos, Ilijas, Miloš, Mihal i Jakob, Foto: Alo!/Marko Metlaš Navijači Crvene zvezde učinili su sve što je u njihovoj moći da se pristalice Olimpijakosa, s kojima više od tri decenije gaje prijateljske odnose, u Srbiji osećaju kao kod kuće, uoči, za vreme i nakon odigravanja utakmice dva kluba u drugom kolu Lige šampiona.

20:35 Neverovatna scena. Sa severa grmi - "Olimpijakos!", Grci sa juga uzvraćaju i pevaju Zvezdi.

20:30 Evropski prvaci, odbojkaši Srbije defiluju trkačkom stazom i pozdravljaju publiku pred meč Crvena zvezda - Olimpijakos.

srpski odbojkaši pozdravljaju publiku

Alo/Dragutin Bužić

srpski odbojkaši pozdravljaju publiku, Foto: Alo/Dragutin Bužić

Navijači Olimpijakosa imaju omiljeno mesto za fotografisanje.

ALO! D.Vukajlović

Crvena zvezda - Olimpijakos, Foto: ALO! D.Vukajlović

20:15 Tribine se polako ispunjavaju.

Stadion: Rajko Mitić.

Sudija: Benoa Bastijen (Francuska).

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Kanjas, Jovančić - Garsija, Marin, Van la Para - Tomane.

Klupa: Popović, Pankov, Vulić, Boaći, Žander, Petrović, Vukanović.

Trener: Vladan Milojević.

postave na meču Crvene zvezde i Olimpijakosa

Sofascore printscreen

postave na meču Crvene zvezde i Olimpijakosa, Foto: Sofascore printscreen

Olimpijakos: Žoze Sa - Torosidis, Semedo, Merija, Cimikas - Kamara, Buhalakis - Benzija, Lovera, Masuras - Gerero.

Klupa: Alan, Giljerme, Podense, Sudani, Elabdeluji, Valbuena, Papadopulos.

Trener: Pedro Martins

Ana i Bastijan drugog sina nazvali po životinji! Ima dublje značenje

AUTOR: Pink.rs/Alo.rs DATUM I VREME: 01.10.2019. 18:55 Prelepo ime. Ana Ivanović, Foto: Screenshoot Instagram Naša proslavljena teniserka Ana Ivanović i njen suprug fudbaler Bastijan Švajnštajger pre nešto više od mesec dana dobili su drugog sina. U martu prošle godine Ana se prvi put porodila i na svet donela naslednika, kome su ponosni roditelji dali ime Luka.

19:45 Navijači oba kluba pristižu na stadion.

navijači su blizu stadiona

Alo/Miloš Dreković

navijači su blizu stadiona "Rajko Mitić", Foto: Alo/Miloš Dreković

Ovo se nikad nije desilo na Klopovim konferencijama - posramljen je do srži (VIDEO)

AUTOR: S.M. DATUM I VREME: 01.10.2019. 18:43 Duhovita situacija. Jirgen Klop, Foto: streamable printscreen Trener Liverpula Jirgen Klop poznat je kao čovek koji voli da se našali u svakoj prigodnoj prilici. Tako je na konferenciji za medije imao urnebesnu reakciju na račun nespretnog, kasnije i posramljenog engleskog novinara kojem se, postavljajući mu pitanje, "zapetljao" jezik.

Fudbaleri Crvene zvezde od 21 čas u Beogradu protiv Olimpijakosa sa željom da osvoje prve bodove ove sezone u Ligi šampiona.

Nakon poraza od favorita B grupe Bajerna u Minhenu (3:0), beogradskim crveno-belima dolazi "bratski" klub iz Atine u spektaklu koji se očekuje i na tribinama zbog prijateljskih odnosa srpskih i grčkih navijača.

Zvezdini biseri savladali Olimpijakos! (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 01.10.2019. 18:40 Omladinci Crvene zvezde su napravili sjajnu uvertiru seniorima i posle preokreta savladali nade olimpijakosa rezultatom 2:1. Foto: FK Crvena zvezda Silovito su započeli utakmicu izabranici Slavoljuba Đorđevića, već na samom startu zapretio je Lukić posle udarca iz ugla, a uzvratili su gosti kad je Neofitidis pogodio stativu u 7.

Specifična situacija u fudbalu, prvi put kao takmičarska utakmica, što se već dešavalo u košarci između dva kluba. Ipak, trener Zvezde Vladan Milojević ne misli da će na terenu biti tako prijateljski.

"Specifična utakmica. Fokusiran sam samo na igru, za to sam odgovoran. Sve ostalo što se dešava ne bi trebalo da nam skreće pažnju. Misli bi samo trebalo da budu na teren", rekao je Milojević u najavi meča, uz podsećanje na prijateljstvo dva naroda i navijača.

Vladan Milojević

FK Crvena zvezda

Vladan Milojević, Foto: FK Crvena zvezda

"Odnos dve strane nema veze sa terenom. Svi će maksimalno želeti pobedu", naglašava trener prvaka Srbije.

Isto razmišlja i njegov kolega iz Olimpijakosa Portugalac Pedro Martins.

"Poznate su veze dve grupe navijača, ali za trenera Milojevića i mene je najbitnije da utakmica bude visokog kvaliteta. Prijateljstva su prijateljstva, ali došli smo ovde da pobedimo", rekao je Martins.

Šanse Hrvata naglo porasle, ovo im ostavlja nadu

AUTOR: S.M. DATUM I VREME: 01.10.2019. 17:39 Ipak, i dalje su maksimalni autsajderi. Deni Rouz, Kevin de Brujne, Foto: Tanjug/Rui Vieira Možda i najbolji fudbaler Mančester sitija Kevin De Brujne propustiće današnju utakmicu protiv Dinama iz Zagreba u Ligi šampiona zbog povrede.

Do juče, u popodnevnim satima, ostalo je još 6.000 ulaznica i zato se očekuju dobro popunjene tribine stadiona "Rajko Mitić".