MAROKANSKI SAN U KATARU SE NASTAVLJA Afrikanci napravili još jedno čudo,  srušili Ronaldov Portugal i u polufinalu čekaju Englesku ili Francuze
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Ovo je prvi put u istoriji da jedna afrička selekcija prođe u polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu!

Portugal je krenuo ofanzivno u utakmicu i već u 5. minutu je Žoao Feliks bio u dobroj prilici za gol ali je Bono odbranio njegov šut glavom.

Uzvratili su odmah Marokanci preo Atia Alaha i En Nesirija.

Posed lopte je bio većinu vremena na strani tima Fernanda Santoša, ali ni Gereiro u 13. kao ni Žoao Feliks u 31. minutu nisu uspevali da realizuju šanse. Ni Marokanci nisu bili bezopasni. Pokušavali su preko Bufala i Amale, a stalnu opasnost po gol Dioga Koste predstavljao je En Nesiri.

Upravo je napadač Sevilje bio akter ključnog trenutka u prvom poluvremenu, kada je u 42. minutu glavom pokupio centaršut Atie Alaha i iskoristio kiks Dioga Koste koji je nepotrebno izleteo.

Već u narednom napadu mogli su Portugalci do izjednačenja. Snažno je šutirao Bruno Fernandes sa ruba šesnaesterca ali je pogodio prečku. Da je pogodio, bio bi to možda i najlepši gol na celom prvenstvu.

U nastavku je Maroko odmah imao šansu da udupla vođstvo, ali koja se odbila od Al Jamika u neposrednoj blizini gola završila je pored stative.

Bacio je Santoš u nastavku sve karte u napad, u 51. minutu je ušao i Ronaldo u igru.

Pod opsadom je bio gol Bonoa skoro celo drugo poluvreme, ali uspešno su se branili Marokanci.

Bono je bio fantastičan i danas, branio je šuteve Feliksa i Ronaldo, a Bruno Fernandes i Pepe bili su neprecizni.

Rezervista Maroka, Kedira, dobio je bespotreban crveni karton nakon drugog žutog za samo dva minuta, nakon čega su Marokanci morali da do kraja igraju sa igračem manje.

Šansu da sve reši imao je Abuklal u nadoknadi, ali nije uspeo da savlada Dioga Kostu u situaciji jedan na jedan.

Poslednju šansu za Portugal nije iskoristio Pepe u 97. minutu, kada je šutirao glavom za malo pored gola.

Nisu uspeli Portugalci da priprete u poslednja dva minuta, tako da je istorija ispisana!

Maroko - Portugal (1:0)

Stadion: Al Tumama

Sudija: Fakundo Teljo

Maroko: Bono - Hakimi, Sais, Atiat-Alah, El Jamik - Amrabat, Ounahi, Amalah - Zijeh, En-Nesiri, Bufal

Portugal: Košta - Dalo, Pepe, Diaš, Gereiro - Neves, Otavio, Silva - Fernandeš, Feliks, Ramos

Drugo poluvreme:

97. minut - Kakva šansa za Portugalce!

EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

91. minut - Kakvu priliku je imao Ronaldo! Ali ne da Košta, sjajna odbrana!

86. minut - Traže penal Portugalci, ali glavni arbitar je samo odmahnuo rukama

82. minut - Kakav udarac Žoaa Feliksa! Ali neverovatna odbrana Dijoga Košte!

81. minut - Bufal i Ziješ napuštaju igru! Još desetak minuta uz nadoknadu, toliko vremena ima Portugal da makar odvede meč u produžetke!

74. minut - Pritiskaju Portugalci, potreban im je taj gol, ali grčevito se brani Maroko!

68. minut - Bono čuva Maroko. Sigurno je uhvatio centaršut Bruna Fernandesa

EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

64. minut - Dvostruka promena u Maroku, Amalah i En-Nesiri izlaze, a ulaze Kedira i Benun

63. minut - Kakva šansa za Bruna Fernandeša! Šutirao je ipak preko gola. I dalje Marokanci čuvaju važnu prednost

56. minut - Problem za selektora Maroka! Sais mora da napusti teren zbog povrede, ali Dari ulazi u igru!

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

51. minut - U igru ulazi Kristijano Ronaldo!

49. minut - Kakva sreća za Portugal! Velika je to prilika bila, šutirao je El Jamik posle sjajnog centaršuta, ali se snašao dobro Diogo Košta!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Nema promena na klupi obe ekipe

Prvo poluvreme:

45+2 - Auuuu! Kakva je to bila prilika za Portugalce! Mogli su da povedu i sa 2:0, ali ipak sa minimalnom prednošću odlaze na odmor

42. minut - GOOOL, 1:0, En Nesiri. Visoko je skočio En-Nesiri na centaršut saigrača, a golman Diogo Kosta otišao u prazno. Atia Alah je bio asistent u ovoj situaciji!

34. minut - Vrlo dobro je tekla akcija Maroka, a onda je dobar udarac uputio Amalah, međutim, nije to bilo dovoljno da se preciznije ugrozi gol Portugalije

32. minut - Za sada nijedna stopostotna prilika na utakmici

25. minut - Bila je solidna prilika za Maroko. Pokušao je En Neziri glavom, ali rezultat je ostao nepromenjen

21. minut - Rastrčao se Ziješ. Postao je opasna pretnja Portugalcima

18. minut - Prošao je Ziješ po desnoj strani i šutirao čim je ostalo malo prostora za šut na rubu šesnaesterca, ali neprecizno. Lopta je otišla desno od gola Dioga Koste

13. minut - Lopta više u nogama Portugalaca, tek poneki dobar Marokanaca i po koja kontra

5. minut - Prva velika prilika za Portugal! Žoao Feliks je pokušao glavom, ali oprezan je bio golman Portugalaca!

1. minut - Počela je utakmica!

15.10 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtfinala Mundijala u Kataru između Portugala i Maroka. Uz alo.rs pratite uživo prenos meča iz Katara!