HOLANDIJA SLAVILA U DERBIJU DANA "Lale" u finišu slomile otpor šampiona Afrike
AP Photo/Petr David Josek

"Lale" su tako upisale važna tri boda u derbiju dana.

Bila je ovo veoma uzbudljiva i izjednačena utakmica, a Holandija je slavila golovima u finišu susreta.

Iako nije bilo previše šansi u prvom poluvremenu, utakmica je bila veoma dinamična.

Senegal, iako bez najboljeg igrača Sadia Manea igrao je veoma hrabro i konstantno vršio pritisak.

Drugo poluvreme bilo je sadržajnije.

Holandija je preuzela inicijativu, mada je šampion Afrike bio taj koji je stvorio bolje šanse.

U dva navrata istakao se golman "lala" Nopert koji je maestralno reagovao na šuteve fudbalera Senegala.

A, onda u finišu ekipa Luja van Gala dolazi do pobede.

Igrao se 84. minut, kada 23-godišnji napadač Kodi Gakpo donosi prednost Holandiji posle loše rekacije golmana Senegala Eduarda Mendija.

Tačku na utakmicu stavio je Klasen u poslednjim trenucima susreta.

U ovoj grupi, juče je Ekvador sa 2:0 pobedio Katar.

Senegal - Holandija 0:2 (0:0)

Strelci: Gakpo 84, Klasen 90+9

Stadion: Al Tumama (Doha)

Sudija: Vilton Sampaio (Brazil)

Senegal: Mendi - Sabali, Kulibali, Sise, Dialo (od 62. Džejkobs) - Mendi, Gej, Kujate (od 74. P. Gej) - Diata (od 74. Džekson), Dija (od 69. Dijeng), Sar.

Holandija: Nopert - De Liht, Van Dajk, Ake - Damfriz, Bergujs (od 79. Kopmajners), Gakpo (od 90+4. De Ron), De Jong, Blind - Jansen (od 62. Depaj), Bergvajn (od 79. Klasen).

Kraj utakmice i pobeda Holandije - 2:0!

90+9 - Goool! Tačku na i stavlja Klasen!

90. minut - Igraće se još osam minuta sudijske nadoknade!

87. minut - Velika šansa za Senegal. Geje je šutirao u desnu stranu gola, ali brani odlični Nopert.

84. minut - Goooool! Holandija vodi, strelac je Gakpo. Centrirao je De Jong, zaspala je odbrana Senegala, a to je iskoristio Gakpo tako što se ušunjao iza leđa i iskoristio nepotrebno izletanje Mendija. Prvi šut u okvir gola Holandije i odmah gol.

80. minut - Ostalo je još 10 minuta do kraja.

75. minut - Novi dobar napad Senegala, ostaje 0:0.

73. minut - Velika prilika za Senegal, Gej je snažno šutirao, ali ponovo se istakao Nopert.

70. minut - Žali se na povredu Kujate. Velika šteta bi bila za Senegal ukoliko on ne bude mogao da nastavi utakmicu. Izneće ga na nosilima sa terena, svakako loš znak.

65. minut - Šutira Dija nakon pasa Dijate, ali brani Nopert. Pritisak Senegala u ovim trenucima.

HOLANDIJA SLAVILA U DERBIJU DANA

AP Photo/Ebrahim Noroozi

59. minut - Iznenada se u šansi našao Dijata, nije dobro reagovao. Mada, nije ni mogao preterano bolje, jer mu je lopta odskočila neposredno pre šuta.

53. minut - Novi centaršut Gakpa iz kornera, skočio je Van Dajk i snažno šutirao glavom, ali odlazi lopta preko gola. Holandija još uvek nema šut u okvir gola.

50. minut - Prošao je Gakpo po desnoj strani, dodao za Blinda ali na kraju samo korner. Gakpo je centrirao iz ugla ali hvata Mendi.

Poluvreme je, nema golova u derbiju dana!

45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

42. minut - Senegalci su pokušali da zaprete iz slobodnog udarca sa leve strane, međutim De Jong je glavom izbio loptu i vrlo lako otklonio opasnost.

40. minut - Dobar udarac Bergvajsa sa više od 20 metara, ali lopta odlazi preko gola.

35. minut - Nešto mirniji period igre.

32. minut - Gakpo je izveo slobodan udarac, ali lako su se Senegalci odbranili.

29. minut - Greška u odbrani Holandije, ipak prošli su nekažnjeno.

25. minut - Sjajan potez Sara koji je prevario jednog igrača Holanđana, ali izblokirao ga je Van Dajk. Od svega samo novi korner.

23. minut - Napokon Holanđani uspostavljaju kontrolu i oni su ti koji imaju terensku inicijativu.

19. minut - Preti Senegal posle kornera, ali Kulibali je izblokiran. Na drugoj strani kontra "lala", ali se De Jong spetljao i propala je lepa prilika za Holandiju.

13. minut - Senegal bolji na startu meča, Holanđani deluju neorganizovano.

9. minut - Pritisak Senegalaca koji igraju presing, uputili su još jedan šut, ali lopta odlazi preko gola.

4. minut - Prva šansa za Holandiju, Gakpo je primio loptu nedaleko od gola, dodao ka saigraču ali neprecizno.

1. minut - Utakmica je počela! Odmah preti Senegal, Dia je izblokiran, biće korner.

16.35 - Holanđani imaju izuzetno uigran tim sa nekoliko vrlo talentovanih pojedinaca, ali u kojem se nijedan ne ističe preterano pa im je pre svega najveća snaga kolektiv.

16.32 - Aktuelni šampion Afrike je doživeo žestok udarac pred start turnira zbog povrede svog najboljeg igrača Sadija Manea. U izostanku Manea, ključno ime u ekipi Senegala trebalo bi da bude Bulaje Dija

16.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola grupe A na Svetskom prvenstvu u kojoj se sastaju Senegal i Holandija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Katara.