DRAMA PRIPALA AFRIKANCIMA Senegal savladao Ekvador i prošao u osminu finala, Holandija lagano overila prvo mesto (VIDEO)

Holandija je na stadionu "El Bajt" pobedila Katar 2:0 u poslednjoj utakmici grupne faze Mundijala. Golove za Holandiju postigli su Kodi Gakpo u 26. minutu i Frenki de Jong u 50. minutu.

Holandija je u utakmici sa Katarom opravdala ulogu favorita. Od prvog minuta je imala veći posed lopte iz kojeg je diktirala tempo igre. Usledili su napadi Holandije, od toga dve šanse Memfisa Depaja koje on nije iskoristio. Katar je svoje šanse tražio iz polukontri i kontri.

U 26. minutu Kodi Gakpo je primio loptu na 20 metara od gola i povukao je napred. Nanizao je četiri igrača, pored njih šutirao sa 14 metara i postigao gol za Holandiju. Holanđani su u istom ritmu otvorili drugo poluvreme.

U 50. minutu Frenki de Jong se našao na pravom mestu u pravom trenutku, pošto je na njega naletela odbijena lopta u šesnaestercu, tako da mu nije bilo teško da je plasira u mrežu za 2:0. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Senegal je na stadionu "Kalifa" pobedio ekipu Ekvadora 1:0 u poslednjoj utakmici grupne faze Mundijala. Golove za Senegal postigli su Ismail Sar u 44. minutu iz penala i Kulidu Kulibali u 70. minutu, dok je za Ekvador bio precizan Moizes Kaisedo u 68. minutu.

Senegal je utakmicu otvorio agresivnije, pogotovo na sredini terena. Preuzeli su inicijativu i od prvog minuta nametnuli svoj tempo. U četvrom minutu Idrisa Gej je imao odličnu priliku da postigne gol, ali njegov šut je otišao pored desne stative.

U 42. minutu igrač Senegala je oboren u šesnaestercu Ekvadora i sudija je pokazao na belu tačku. Priliku je iskoristio Ismail Sar i svojoj ekipi tako doneo prednost od jednog gola.

Drugo poluvreme je bolje otvorila ekipa Ekvadora, koja je u tim momentima više imala loptu u nogama. Pritiskali su zadnju liniju Senegala, koja se mučila sa iznošenjem lopte. Ipak, u 68. minutu posle izvedenog kornera najviši u skoku bio je Moizes Kaisedo, koji postiže gol za 1:1. Nakon samo dva minuta gol postiže Kulidu Kulibali posle izvedenog prekida. On se oslobodio čuvara i sjajno reagovao pred golom za 2:1. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Holandija će osmini finala kao prvoplasirana u grupi A igrati sa drugoplasiranom ekipom iz grupe B, dok će Senegal igrati sa prvoplasiranom ekipom iz grupe B.

KATAR - HOLANDIJA 0:2 (0:1)

Gakpo u 24. minutu, Frenki de Jong u 49. minutu za Holandiju

Stadion: Al Bajt, Sudija: Bakari Gasama

KATAR: Nopert - Timber, Van Dajk, Ake - Damfris, De Ron, De Jong, Blind - Klasen - Gakpo, Depaj.

HOLANDIJA: Baršam - Mohamed, Migel, Huhi, Hasan, Ahmed - Al Hajdos, Madibo, Hatem - Almoez, Afif.

SENEGAL - EKVADOR 2:1 (1:0)

Sar u 44. minutu (penal), Kulibali u 70. minutu za Senegal - Kaisedo u 68. minutu za Ekvador

Stadion: Kalifa Internešnl, Sudija: Klermon Turpan

SENEGAL: Mendi - Sabali, Kulibali, Žakobs, Dijalo - Sis, P. Gej - Endiaje, I. Gej, Sar - Dija.

EKVADOR: Galindes - Presijado - Tores, Inkpje, Estupinjan - Gruezo - Franko, Kaisedo - Plata, Estrada, Valensija.

KRAJ! Holandija i Senegal idu u osminu finala!

90+2. minut - Prečka! Bergvajs je šutirao, ali mu je okvir gola stao na put do slavlja!

90. minut - Još šest minuta nadoknade na meču Holandija - Katar. Isto toliko vremena igraće se i na drugom meču.

77. minut - Gonzalo Plata je bio u dobroj šansi, uspeo da pronađe prostor za udarac, ali pravo u golmana Mendija.

70. minut - GOOOOOL! SENEGAL OPET VODI Kakvo ludilo! Kalidu Kulibali se najbolje snašao u kaznenom prostoru rivala i poslao loptu u mrežu!

68. minut - GOOOOOOL! Ekvador! Mojses Kaisedo donosi izjednačenje! Sada oni imaju rezultat za prolaz!

68. minut - Bergvajs je postigao gol za Holandiju, ali je on poništen zbog prekršaja. Morao je da reaguje VAR!

49. minut - GOOOOL! Holanđani vode 2:0! Frenki de Jong!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još šest minuta nadoknade na meču Senegala i Ekvadora, Holandija i Katar igraju još tri.

44. minut - GOOOL! Vodi Senegal! Sar precizan!

42. minut - Penal za Senegal! Jako čudna odluka sudije! Afrikanci imaju šansu da povedu!

35. minut - Ređaju se šanse Senegala, ali još uvek bez pogodaka.

26. minut - GOOOOL! Vodi Holandija! Ponovo Kodi Gakpo! Treći gol mladog napadača na ovogodišnjem Mundijalu!

14. minut - Šansa za Memfisa Depaja! Bilo je opasno! Udarac ofanzivca Barselone ide preko gola.

8. minut - Velika prilika za Senegalce! Dijeng je dobio odličnu loptu, a njegov šut ide pored leve stative.

4. minut - Velika šansa za Holandiju! Mogao je Dejli Blind da postigne prvi gol, ali je sjajno intervenisao Nopert.

16.00 - Utakmice su počele!

15.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen mečevima grupe A Svetskog prvenstva između Katara i Holandije, odnosno Senegala i Ekvadora. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Dohe.