POTPUNI HAOS Da li će Partizan igrati sa Maltežanima? Levski uputio žalbu UEFA, zahteva ponavljanje utakmice
EPA/ LAURENT GILLIERON

Bugarski tim je, nakon pobede rezultatom 1:0 na Malti, neočekivano izgubio kao domaćin.

Rezultat je posle produžetaka bio 2:1 za Hamrun, a Levski se žalio zbog načina na koji je njihov protivnik postigao drugi gol.

Levski je u 91. minutu stigao do izjednačenja golom Cunamija posle kornera, a rezultat 1:1 je garantovao prolaz u plej-of.

Međutim, Hamrun je došao do gola za produžetke u sledećoj akciji, a po tvrdnjama iz Bugarske, pogodak se dogodio nakon što je Soareš, fudbaler Maltežana, ranije ušao na polovinu Levskog.

Soareš je asistirao Rajanu Kamezuliju koji je doneo produžetke.

- Obaveštavamo vas da je tim pod vođstvom izvršnog direktora Ivajla Ivkova uložio protest UEFA i tražimo ponavljanje meča sa Hamrunom. Predstavljamo i dokaze za grubo kršenje pravila od strane glavnog sudije i njegovih pomoćnika, što je uticalo na ishod utakmice. Slučaj hitno treba da ispita kontrolni, etički i disciplinski komitet UEFA - navodi se u saopštenju Levskog.

EMOTIVAN OPROŠTAJ STOLICE OD PARTIZANA Imao sam velike snove, želeo sam najviše

Nakon dodatnih 30 minuta šutirali su se penali, a Hamrun je bio bolji i tako je obezbedio dvomeč protiv Partizana.

Međutim, moraće da sačekaju i "pobedu" za zelenim stolom, odnosno odluku UEFA na žalbu Levskog, a šanse da dođe do nove utakmice prilično su male.