KOSTIĆEV AJNTRAHT ŠAMPION Nemački tim posle penal ruleta pobedio Rendžers i osvojio evropsku titulu posle više od 40 godina
EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta osvojili su Ligu Evrope pobedom nad Rendžersom posle boljeg izvođenja penala.

Ajntraht je osvojio prvi evropski trofej u poslednje 42 godine i time kupio kartu za Ligu šampiona naredne sezone.

Nemci su do pobede došli nakon što su se vratili iz zaostatka od 1:0, a onda bili bolji za samo jedan jedanaesterac u penal seriji.

Jedan od najzaslužnijih za pobedu Ajntrahta u finalu bio je Filip Kostić, koji je pored izuzetne asistencije za 1:1 odigrao ceo meč, bio izuzetno konstantan i na kraju pogodio jedan od pet ključnih penala za pobedu.

Prvo poluvreme završeno je bez pogodaka.

Drugo poluvreme počelo je prilikom za Ajntraht, kontaktom u kaznenom Rendžersa koji nije rezultovao penalom, a onda i golom.

U 57. minutu je veliku grešku odbrane nemačkog tima iskoristio aktivni Aribo, da bi onda rutinski matirao Trapa u situaciji 1 na 1.

Fenomenalna asistencija Filipa Kostića pronašla je Borea, koji se u stilu najiskusnijih napadača hitro izborio za poziciju i smestio loptu iza leđa nemoćnog Mekgregora.

Do kraja regularnog dela igre nije bilo previše uzbuđenja, pa se otišlo u dodatnih pola sata igre.

Ajntraht je više napadao i bio opasniji, ali kao i tokom većine meča nije mogao do gola.Ajntraht je više napadao i bio opasniji, ali kao i tokom većine meča nije mogao do gola.

Na kraju je odgovornost preuzeo Bore, strelac jedinog gola za Nemce, i rutinski matirao Mekgregora, a onda je usledilo veliko slavlje.

Ajntraht-Rendžers (1:1) (5:4)

Stadion: Ramon Sančez Pishuan

Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija)

Ajntraht (3-4-2-1): Trap - Tuta, Ture, Endika - Knauf, Sou, Rode, Kostić - Lindstrem, Kamada - Bore

Rendžers: (4-3-3): Mekgregor - Tavernijer, Goldson, Basi, Barišić - Džek, Lundstram, Kamara - Rajt, Aribo, Kent

Drugi produžetak:

113. minut - Kent je šutirao, ali pogađa okvir gola

110. minut - Pokušao je Lundstram, ali je očigledno da nema više snage

Produžeci:

100. minut - Knauf je bio u sjajnoj prilici za Nemce, ali je lopta završila preko gola

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

95. minut - Basi je imao priliku da ponovo dovede Rendžers u vođstvo

Drugo poluvreme:

90. minut - Još 5 minuta nadoknade, sve smo bliži produžecima!

77. minut - Lepa akcija Ajntrahta. Duga lopta Kostića za Kamadu, pa povratna ka Rodeu, kratak pas do Haugea, ali i šut preko gola

69. minut -Bore donosi izjednačenje Ajntrahtu!

67. minut - Kamada je imao ogromnu šansu za izjednačenje!

57. minut - Aribo za vođstvo Rendžersa!

Printscreen

55. minut - Kent je pokušao, ali slaba završnica

48. minut - Lundstram je imao sjajnu priliku za Škote već na početku drugogo perioda igre

46. minut - Počeo je drugi period igre!

Prvo poluvreme:

45+1 - Mogao je Rendžers da povede u velikom finalu preko Rajana Džeka

37. minut - Blizu pogotka bili su igrači Rendžersa u 37. minutu. Lundstram je šutirao glavom pod prečku posle centaršuta iz prekida, ali je Trap uspeo da skrene loptu u korner

35. minut -Opasan je Kostić u napadu Ajntrahta, ali još bolji u defanzivi. Odlično levo krilo nemačkog tima zaustavlja sve pokušaje rivala po njegovoj strani

30. minut - Probao je Filip Kostić, ali je lopta završila preko gola

26. minut - Sjajnu priliku je imao Aribo za Škote

20.minut - Velika prilika za Ajntraht! Knauf je imao sjajnu situaciju da postigne gol, ali je Mekgregor odbranio vrhovima prstiju!

11.minut - Imao je priliku Ajntraht preko Soua, ali siguran je Mekgregor

9. minut - Mala pauza zbog povrede kapitena Ajntrahta,ali se uskoro očekuje i povratak njegov na teren

3. minut - Ofanzivno je počela ekipa Rendžersa, šansu je imao Aribo,pa ubrzo i Tavernije

1. minut - Utakmica je počela!

20.29 - Sastavi

20.26 - Haos u Sevilji pred utakmicu

20.05- Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalnoj utakmici između Ajntrahta i Rendžersa koja će odlučiti šampiona Lige Evrope. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Sevilje.