Debakl Mitrovićevog Fulama za kraj Čempionšipa
EPA-EFE/Andrew Couldridge

Iako prvi na tabeli, Fulam je odigrao jako loš meč, premda za njih nije imao rezultatski značaj pošto su još ranije obezbedili plasman u Premijer ligu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nije se upisao u strelce u poslednjoj utakmici Čempionšipa za ovu sezonu.

SINIŠINA ISPOVEST Mihajlović prvi put posle izlaska iz bolnice izašao pred novinare: Bilo je teže ovog puta

Šefild je načeo mrežu Fulama već u desetom minutu golom Morgana Gibs Vajta, a prednost je duplirana u 21. minutu nakon što je Iliman Ndiaj zatresao mrežu šampiona druge lige Engleske.

Nije se mnoog čekalo na sledeći gol. Samo četiri minuta kasnije na semaforu je stajalo 3:0 a Šefild, a gol je postigao Sander Berge.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo – brzim golom Šefilda.

POJAVILI SE DETALJI Dzjuba u Zvezdi godinu dana

Enda Stivens, odbrambeni igrač Šefild junajteda upisao se u listu strelaca za vođstvo svoje ekipe od 4:0.

U 60. minutu uz aplauze najbolji igrač Čempionšipa Aleksandar Mitrović je napustio igru završivši tako ovu sezonu sa čak 43 postignuta gola.

U istom terminu odigrane su i sve ostale utakmice planirane za poslednje kolo Čempionšipa.

U Premijer ligu direktno idu Fulam i Bornmut, dok će se za preostalo jedno mesto kroz plej-of boriti Hadersfild, Notingem Forest, Šefild junajted i Luton.