VILJAREAL POKRADEN PROTIV LIVERPULA? Predsednik Španaca grmi: Skandal, oštećeni smo za penal
AP Photo/Alberto Saiz

Fudbaleri Liverpula pobedili su i u revanš utakmici polufinala Lige šampionu ekipu Viljareala (3:2) i tako ukupnim rezultatom 5:2 izborili plasman u finale elitnog takmičenja.

Međutim, u 38. minutu se dogodio detalj koji je po mnogima i rešio ovaj dvomeč.

Predsednik Viljareala Fernando Rođ nije bio zadovoljan deljenjem pravde holandskog sudije Danija Makelija.

On smatra da je španski klub bio oštećen za penal u prvom poluvremenu prilikom vođstva od 1:0.

Salah: Voleo bih Real u finalu Lige šampiona

Reč je bila o duelu za loptu između golmana Alisona Bekera i Đovanija Lo Selsa, Rođ smatra da je Brazilac srušio igrača Viljareala i posle mu izbio loptu.

- To je bila skandalozna odluka. Sudija je od prvog minuta bio podmukao, sudio je u njihovu korist. Liverpul je sjajan tim, od njih smo u prvom meču mogli da izgubimo i sa više golova razlike, tako da ne želim da nam ovo bude opravdanje. Ipak, suđenje nije bilo na tom nivou. Odluke sudije uticale su na rezultat - poručio je Rođ.

KAKAV JE OVO PAKLENI TEMPO Liverpul za istoriju - odigraće maksimalne 63 utakmice

Podsećamo, u drugom polufinalu sastaju se Real Madrid i Mančester siti. Prvi meč dobili su "građani" sa 4:3.