SITI POSLE DRAME PREŽIVEO ATLETIKO I PLASIRAO SE U POLUFINALE Spektakl i šest golova na "Enfildu", Liverpul ide na Viljareal
EPA-EFE/Sergio Perez

Atletiko Madrid i Mančester siti su odigrali 0:0, pa su "građani" prošli dalje zbog pobede od 1:0 u prvom meču.

Liverpul i Benfika su remizirali 3:3, a "redsi" idu dalje jer su u prvoj utakmici slavili sa 3:1.

Mančester siti je bio bolji rival u prvom poluvremenu, imao je potpunu kontrolu, dok je Atletiko gotovo svih 45 minuta bio u podređenom položaju.

Najbolju priliku propustio je Ilkaj Gindogan u 30. minutu kada je pogodio stativu. Rijad Marez je poslao prelep pas ka Kajlu Vokeru po desnoj strani, on je poslao loptu u srce kaznenog prostora, a Marez umalo zatresao mrežu Atletika.

U drugom delu je Atletiko bio neuporedivo opasniji i pravo je čudo kako meč nisu uveli u produžetke.

Već na startu drugog poluvremena Grizman je zapretio, ali je domaćin od svega dobio samo korner.

Ređale su se šanse "jorgandžija", a daleko najuzbudljivije bilo je u samoj završnici.

Najpre je došlo do tuče u kojoj je prednjačio Stefan Savić, čak i čupao kosu Džeku Grilišu, a najgore prošao Felipe zaradivši crveni karton.

Ali, uprkos tome je Atletiko nastavio da kidiše ka golu Edersona, koji je u završnici sa dve odbrane izrastao u heroja "građana".

U 12. minutu nadoknade (da, u 102. minutu utakmice), odbranio je šansu Anhela Koree, koja je bila poslednja i najbolja za Madriđane.

Mančester je uz dosta muke eliminisao Atletiko, a u polufinalu igraće protiv Real Madrida.

Spektakularan meč odigrali su Liverpul i Benfika.

Očekivalo se da utakmica ne bude previše uzbudljiva i da će se Liverpul rutinski plasirati među četiri najbolje ekipe.

Ipak, gledali smo sjajan meč i čak šest golova.

"Redsi" su poveli u 21. minutu golom Konatea posle kornera.

Ubrzo je Benfika uzvartila golom Ramosa u 32. minutu koji je izbegao ofsajd zamku.

EPA-EFE/PETER POWELL

U drugom poluvremenu na scenu stupa Roberto Firmino koji postiže dva gola, prvi u 55. minutu, a drugi deset minuta kasnije.

Međutim, ni to nije bilo dovoljno da igrači Benfike odustanu. Rezervista Jaremčuk je izjednačio iako je i njegov gol najpre poništen zbog ofsajda, pa naknadno priznat.

Ista sudbina je zadesila i Nunjeza koji je ovaj put imao više sreće, pa je njegov gol za izjednačenje priznat nakon pregledanja snimka.

Liverpul će u polufinalu igrati proitv Viljareala koji je šokirao Bajern Minhen.

Atletiko Madrid - Mančester siti 0:0

Stadion: "Vanda Metropolitano" (Madrid)

Sudija: Danijel Sibert (Nemačka)

ATLETIKO MADRID (5-3-2): Oblak – Ljorente, Savić, Felipe, Reinildo, Lodi – Lemar, Koke, Kondogbija - Grizman, Feliks

MANČESTER SITI (4-3-3): Ederson – Voker, Stouns, Laport, Kanselo – Gundogan, Rodri, De Brujne – Marez, Foden, Silva

Liverpul - Benfika 3:3 (1:1)

Stadion: "Enfild" (Liverpul)

Sudija: Serdar Gozibujuk (Holandija)

LIVERPUL (4-3-3): Alison – Gomez, Konate, Matip , Cimikas – Milner, Henderson, Keita – Žota, Firmino, Dijaz

BENFIKA (4-2-3-1) : Vlahodimos – Žilberto, Vertongen, Otamendi, Grimaldo – Vajgl, Tarabt – Gonsalveš, Ramos, Everton – Nunjez

Kraj i u Madridu - 0:0! Siti je preživeo i plasirao se u polufinale!

90+7 - Gađao je Karasko iz slobodnog udarca pravo u gol Sitija, ali je Ederson izboksovao loptu u aut. Moglo je vrlo lako da se dogodi da neko promeni pravac lopti na putu ka golu.

90. minut - Završena je utakmica u Liverpulu - 3:3!

90. minut -  Tuča u Madridu i crveni karton!

Foden i Felipe su bili u duelu, a deblji kraj je izvukao fudbaler Mančester sitija.

Potom je Stefan Savić skočio da prigovori Fodenu, a potom su svi uleteli u opštu tuču.

Savić je nastavio sa Akeom da se obračunava, a potom i Grilišom koga je, učinilo se, čak povukao za kosu.

Epilog je žuti karton za Savića, a crveni za Felipea.

86. minut - Stouns spašava Siti u poslednjem trenutku. Uleteo je engleski defanzivac u Kunjin šut i čini se sprečio čist gol. Opasan je bio Atletiko i posle kornera, ali je Savić za malo bio kratak.

83. minut - Goool! Benfika dolazi do izjednačenja, strelac je Nunjez, sjajan meč!

77. minut - Atletiko sve opasniji. Sve više pritiska Atletiko. Opet je šutirao De Paul sa distance, još jednom je bio neprecizan. Tražili su i penal domaći fudbaleri, ali je sudija samo odmahnuo glavom.

74. minut - Goool! Benfika smanjuje na 3:2, strelac je Jaremčuk! Sjajan meč u Liverpulu!

70. minut - Velika šansa za Atletiko Korea do Ljorentea, on odlaže za De Paula i ide udarac iz prve, ali zamalo pored gola.

67. minut - Veliki problem za Mančester siti. De Brujne je zbog povrede morao da napusti utakmicu u Madridu.

65. minut - Goool! Liverpul vodi 3:1, ponovo je Firminio strelac.

60. minut - Nova prilika za Liverpul, odbranila se Benfika.

57. minut - Dobar udarac Grizmana sa nekih 18 metara, lopta odlazi pored gola. Atletiko sve opasniji.

55. minut - Gooool! Liverpul ponovo vodi, strelac je Firmino, posle velike greške u odbrani gostujućih fudbalera!

46. minut - Samo što je počelo drugo poluvreme, šansa za fudbalere Atletika, pokušao je Grizman, od svega samo korner.

45. minut - Poluvreme! Nerešeno u Madridu - 0:0, ali i u Liverpulu - 1:1.

44. minut - Silovit udarac Keite, lopta završava pored stative.

38. minut - Mogao je Liverpul do novog vođstva. Grimaldo je u poslednjem trenutku izbacio loptu ispred Luisa Dijaza koji je ljut na Firmina što mu nije poslao jači pas.

38. minut - Šutirao je Kanselo, lopta odlazi daleko preko gola.

35. minut - Kondogbija šutira, brani Ederson.

32. minut - Goool! Benfika dolazi do izjednačenja, strelac je Ramos! Delovalo je da će i ovaj gol biti poništen zbog ofsajda, ali je Cimikas zaspao, što je Portugalac umeo da kazni.

30. minut - Stativu pogađaju fudbaleri Sitija. Gindogan je bio za koji centimetar neprecizan posle sjajne akcije po desnoj strani.

27. minut - Tukao je De Brujne, izblokiran udarac.

26. minut -  Na Enfildu je pripretio Luis Dijaz snažnim udarcem u bliži ugao, reagovao je Vlahodimos.

23. minut - Benfika uzvraća, ali gol je poništen zbog ofsajda.

21. minut - Gool! Liverpul vodi 1:0, strelac je Konate koji se odlično snašao posle kornera i sada je pred Benfikom nemoguća misija.

19. minut - Kontra Sitija, Bernardo Silva je ušao u kazneni prostor, ali ga je sjajno zaustavio Stefan Savić.

14. minut - Prekid u Madridu zbog povrede Fodena. Felipe ga je odneo udarcem ramenom u glavu sa leđa. Mladi Englez će meč nastaviti sa čalmom na glavi.

13. minut - Najbolja prilika na utakmici za Benfiku, Everton je dosta dobro šutirao, lopta ipak odlazi pored gola.

11. minut - Dobar prodor Nunjeza, ali Liverpul se odbranio.

10. minut - Evo prve ozbiljnije šanse posle kornera Sitija. Pokušao je Stons glavom, ali lopta odlazi preko gola.

5. minut - Dosta dinamičan početak oba meča. Krenuo je Atletiko ofanzivno, ali bez većih prilika još uvek.

1. minut - Utakmice su počele!

20.37 - Benfiki je protiv Liverpula potrebno čudo, pošto je tim Jirgena Klopa u prvom duelu slavio sa 3:1.

20.32 - Siti jeste veliki favorit, ali se lukavi Atletiko nikako ne sme otpisati.

20.29 - Očekuje se da na stadionu "Vanda Metropolitani" bude mnogo zanimljivije, zbog toga što Mančester siti ima "samo" 1:0 iz prvog meča na "Etihadu".

20.24 - Plasman u polufinale već su obezbedili Real Madrid i Viljareal, koji su izbacili Čelsi, odnosno Bajern Minhen.

20.20 - Dobro veče i dobrodšli na blog našeg portala posvećen revanš utakmicama četvrtfinala Lige šampiona. Uz alo. rs pratite sva dešavanja iz Madrida i Liverpula.