POKER ZVEZDE Crveno-beli se poigravali sa Radničkim i napravili još jedan veliki korak ka tituli
FK Crvena zvezda

Crveno-beli su tako "odgovorili" Partizanu koji je ranije danas pobedio Vojvodinu 2:1 i vratili se na prvo mesto.

Dva kola pre kraja Zvezda ima dva boda prednosti u odnosu na Partizan.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvom poluvremenu.

Povela je Zvezda već u 10. minutu, kada je siguran sa bele tačke bio Aleksandar Katai i postigao 23. gol u sezoni.

Njegov partner u ovoj sezoni Mirko Ivanić je nastavio svoju najbolju golgetersku seriju i pokupio upravo „otpadak“ Kataija i duplirao prednost svoje ekipe samo tri minuta kasnije, da bi na 3:0 u 22. minutu povisio Ohi svojim prvim golom nakon sedam mečeva na kojima se nije upisivao u strelce.

Tada je praktično rešeno pitanje pobednika.

Trener Radničkog Radoslav Batak je odlučio da menja u nastavku, a njegova trostruka izmena već na pauzi je urodila plodom. Gostujuća ekipa je bila bolji protivnik u drugom poluvremenu, ali treba reći da je to posledica činjenice da je i Zvezda imala veliku prednost i igrala koliko joj treba.

Nišlije su stigle i do gola preko talentovanog fudbalera Stefana Mitrovića. To je bio prvi gol Radničkog na "Marakani" nakon pet godina posta.

Međutim, Zvezda je uzvratila u 57. minutu drugim golom Ohija.

To je ujedno bio i konačan rezultat utakmice.

Do kraja je Radnički pogodio i prečku, ali se rezultat nije menjao.

U sledećem kolu Crvena zvezda gostuje Napretku, dok Radnički dočekuje TSC.

Crvena zvezda - Radnički Niš 4:1 (3:0)

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Milan Stefanović (Beograd)

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gajić, Eraković, Dragović, Rodić - Sanogo, Kanga - Ben, Katai, Ivanić - Ohi.

RADČNIČKI NIŠ (4-2-3-1): Dujmović - Aksentijević, Jamkam, Pejović, Stanković - Ćirković, Bjeličić - Mesarović, Tomić, Štulić - Mitrović.

Kraj! Pobeda Zvezde 4:1!

86. minut - Nova šansa za goste, ostaje 4:1.

82. minut - Sve je ovde odvano rešeno, videćemo samo koji će biti konačan rezultat.

75. minut - Prečku pogađaju fudbaleri Radničkog. Živojinović je dobro ubacio sa boka, mlađani Mitrović se iskrao štoperima Zvezde, gađao lepo glavom, ali lopta je završila na prečki.

67. minut - Rutinski Crvena zvezda privodi kraju ovaj meč. Nema Radnički snage za nešto više, ni izmene ne pomažu. Dejan Stanković izvlači iz igre najbolje igrače, čuva ih za finiš prvenstva. Tako je posle Ivanića i Sanoga izašao i Katai.

60. minut - Ponovo Borjan nije siguran, "zaplivao" je na petnaestak metara od gol-linije, lopta prošla pored njega, ali imao je sreće, nikoga od igrača Radničkog nije bilo da je sprovede u praznu mrežu...

57. minut - Gol! Uzvraća Crvena zvezda preko Ohija. Crveno-beli ponovo imaju tri gola prednosti.

54. minut - Gol! Radnički smanju na 3:1, strelac je Mitrović. Predstoji li nam drama?

52. minut - Miran početak drugog poluvremena.

45. minut - Poluvreme, Zvezda se poigrava i vodi 3:0.

39. minut - Gužva je bila pred golom Nišlija posle kornera. Prvo je probao Rodić, potom i Kanga, ali mu je zasmetao Ohi. Nije bilo dobre komunikacije među Zvezdinim igračima.

34. minut - Utakmica je prekinuta kako bi se ukazala pomoć Tomiću. Iskrenuo je zglob fudbaler Radničkog, videćemo hoće li moći da nastavi meč

32. minut - Ohi je dobro skočio, šutirao glavom, ali malo pored gola

21. minut - Gol! Ogromnih 3:0 za Zvezdu, strelac je Ohi!

13. minut - Gol! Zvezda već vodi 2:0, strelac je Ivanić, furiozan start.

10. minut - Gol! Zvezda vodi, strelac je Aleksandar Katai koji je rutinski realizovao penal.

3. minut - Čvrsto su i jedni i drugi ušli u meč. Bez ikakvog uzbuđenja u uvodnim minutima, uz loptu konstantno između dva kaznena

1. minut - Utakmica je počela!

16.30 - Ohi bez gola 48 dana. Šest golova na prvih sedam utakmica u Superligi, a onda post koji nije svojstven za Ohija Omoidžuanfa, napadača koji je duže od godinu dana u kontinuitetu tresao protivničke mreže. Norvežanin je poslednji gol u crveno-belom dresu postigao u pobedi nad Kolubarom na stadionu Rajko Mitić 20. marta, a onda je usledila atipična negativna serija bivšeg igrača Malmea od 48 dana bez postignutog gola ili čak sedam utakmica, uključujući i četvrtfinale Kupa Srbije protiv TSC-a.

16.24 - Zvezda i Radnički su do sada odigrali 118 utakmica. Trijumfovali su crveno-beli 80 puta, 22 utakmice su završene nerešenim rezultatom, dok je 17 puta Radnički izlazio kao pobednik uz ukupnu gol razliku od 245:86.

16.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici petog kola plej-ofa Superlige u kom se sastaju Crvena zvezda i Radnički iz Niša. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa "Marakane".