"VATRENI" SU GOSPODARI PENAL LUTRIJE Hrvatska posle drame eliminisala Brazilce, poslala ih kući i prošla u polufinale Svetskog prvenstva (VIDEO)

Zvuči neverovatno? Da, dobro ste pročitali, fudbalska reprezentacija Hrvatske po drugi put u četiri godine će igrati polufinale Svetskog prvenstva! Ovog puta, uspeli su da eliminišu prvog favorita za zlato - Brazil.

Sreća ili ne, ali "vatreni" su još jednom pokazali da su gospodari penal lutrije i naterali Brazilce da dožive istu sudbinu koju su već osetili Japanci, Rusi... Kada uđete u produžetke s njima, jednostavno znate da nemate šanse.

Delovalo je da će Nejmar i drugari uspeti da prekinutu tu čudesnu seriju Hrvatske, ali im nije pošlo za rukom. Ponovo je sportska sreća bila okrenuta "vatrenima" i odvela ih na megdan Argentini ili Holandiji u borbi za novo finale Mundijala.

Dominik Livaković postao je apsolutni junak svoje nacije. Nije mu bilo dovoljno što je odbranama u penal seriji protiv Japana poneo taj epitet, sada ga je dodatno nadogradio. Čak osam odbrana protiv Brazila, a onda i još jedna, najbitnija u penal ruletu.

Brazil nije mogao da probije njegov zid, ali jeste uspeo u 105. minutu preko Nejmara. Međutim, hladan tuš je usledio pogotkom Bruna Petkovića u 117. kada je Markinjos skrenuo udarac napadača Dinama u svoju mrežu.

U penal seriji Hrvati su bili bez greške dok su Rodrigo, a onda i Markinjos promašili, poslali Brazil kući, a Hrvatsku među četiri najbolje na svetu.

HRVATSKA - BRAZIL 1:1 (0:0)

Petković u 117. minutu za Hrvatsku - Nejmar u 105+1. minutu za Brazil

Stadion: Edukejšn siti, Sudija: Majkl Oliver

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa (od 110. Budimir) – Brozović (od 114. Oršić), Kovačić (od 106. Majer), Modrić – Pašalić (od 72. Vlašić), Perišić, Kramarić (od 72. Petković).

BRAZIL: Alison – Eder Militao (od 106. Aleks Sandro), Markinjos, Tijago Silva, Danilo – Kazemiro, Paketa (od 106. Fred), Nejmar – Rafinja (od 56. Entoni), Rišarlison (od 84. Pedro), Vinisijus Žunior (od 64. Rodrigo).

KRAJ! MARKINJOS PROMAŠUJE! HRVATSKA JE U POLUFINALU!

4:2 - Oršić pogađa! Pritisak na Brazilcima!

3:2 - Precizan Pedro!

3:1 - Modrić pogađa!

2:1 - Odlično izveden penal Kazemira, prvi gol Brazila u seriji!

2:0 - Majer siguran!

1:0 - Livaković brani udarac Rodriga!

1:0 - Vlašić bez greške!

KRAJ! PENALI!

120+2. minut - Kazemiro je imao veliku šansu, ali ponovo Livaković sjajan!

120. minut - Još dva minuta nadoknade!

117. minut - GOOOOOL! KAKAV ŠOK! Hrvati stižu do izjednačenja! Bruno Petković je imao mnogo sreće, lopta je na putu do gola pogodila Markinjosa i prevarila Alisona!

114. minut - Nova izmena kod Hrvatske. Umesto Brozovića u igri je Oršić.

110. minut - Još jedna promena u redovima "vatrenih". Umesto Sose na terenu je Budimir.

106. minut - Počinje drugi produžetak. Dve promene kod Brazila. Umesto Pakete na terenu je Fred, a Aleks Sandro menja Milita-a. Kod Hrvata Lovro Majer menja Matea Kovačića.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA!

105+1. minut - GOOOOL! BRAZIL VODI! Sjajna akcija Brazilaca krunisana je pogotkom Nejmara!

105. minut - Još minut nadoknade u prvom produžetku!

103. minut - Najbolja prilika za Hrvatsku na meču. Kontra napad "vatrenih" i asistencija Petkovića za Brozovića koji iz dobre pozicije šutira daleko preko gola.

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

KRAJ! IGRAĆE SE PRODUŽECI!

90. minut - Još četiri minuta nadoknade.

84. minut - Treća promene Titea. Umesto Rišarlisona u igri je Pedro.

80. minut - Odličan napad Brazila. Rodrigo je odložio loptu do Pakete koji šutira sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u naručje Livakovića.

77. minut - Markinjos ruši rivala kako bi sprečio kontru i dobija žuti karton.

76. minut - Nestvarni Livaković! Nejmar je bio u odličnoj šansi, ali ponovo interveniše golman Hrvatske!

72. minut - Dve promene kod Hrvata. Umesto Kramarića i Pašalića u igri su Petković i Vlašić.

68. minut - Kazemiro je srušio Andreja Kramarića i zaradio žuti karton.

66. minut - Paketa u velikoj šansi! Odbila se lopta do veziste Brazila, ali ponovo nestvarni Livaković uspeva da odbrani.

64. minut - Nova promena kod Brazilaca. Vinisijus ide van igre, a umesto njega šansu dobija Rodrigo.

56. minut - Prva promena u redovima Brazila. Umesto Rafinje na terenu je Entoni.

55. minut - Sada je šansu imao Nejmar! Ponovo Livaković sjajan! Oslobodio se napadač Brazila, uspeo da šutira, ali golman Hrvatske sprečava pogodak.

48. minut - Rukom je igrao Juranović u svom kaznenom prostoru, ali na njegovu sreću pre toga je bio ofsajd.

47. minut - Kakva sada šansa za Brazil! Odlićno je probio Vinisijus i centrirao ka Rišalisonu koji je uputio udarac iz neposredne blizine, ali sjajno brani Livaković!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

45. minut - Još minut nadoknade!

42. minut - Pokušaj Nejmara iz slobodnog udarca. Bilo je nezgodno za Livakovića jer je lopta udarila u jednog igrača u živom zidu i skrenula putanju. Ipak, uspeo je golman Hrvatske da odbrani.

25. minut - Danilo je bio preoštar i sudija Oliver mu pokazuje žuti karton.

20. minut - Ponovo prilika za Brazilce! Sada je Nejmar bio u prilici, ali je odlično blokirao Gvardiol.

5. minut - Prva prilika na meču za Brazil. Pronašao je Vinisijus prostor za udarac, ali je to bilo preslabo za Livakovića.

16.00 - Utakmica je počela!

14.55 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtfinala Svetskog prvenstva između reprezentacija Hrvatske i Brazila. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Katara.