"ORLOVI" IMALI SVE, PA OSVOJILI "SAMO" BOD Srbija gubila, preokrenula na 3:1, pa ostala bez pobede u najluđem meču Svetskog prvenstva (VIDEO)

Krenulo je užasno, onda je delovalo da smo upisali pobedu, ali na kraju smo ostali bez iste. Kao uteha ostaje jedan bod iz sudara sa Kameruncima - 3:3.

Nema sumnje da je ovo bio najluđi meč Mundijala do sada, čak šest golova, lepih golova, euforije, radosti, suza... "Orlovi" su krenuli dobro, ofanzivno, vršili jak pritisak na rivala. Međutim, propušteno je nekoliko velikih prilika, a onda nakon što je Aleksandar Mitrović pogodio stativu usledio je šok.

Ostao je sam na drugoj stativi Kasteleto i lagano poslao loptu iza leđa ponovo dobrog Vanje Milinković Savića. Srbija se, naravno, nije predala, nizali su se ataci, ali bez uspešnosti sve do sudijskog produžetka u prvom poluvremenu.

Izjednačenje je stiglo preko Strahinje Pavlovića koji je sjajno skočio na centaršut Dušana Tadića i poslao loptu u mrežu. Totalni delirijum u Dohi usledio je samo 120 sekundi kasnije kada je Sergej Milinković Savić precizno šutirao i pogodio za totalni preokret. Sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Nastavila je Srbija i u drugom poluvremenu tamo gde je stala. Već u 53. minutu pisalo je na semaforu 3:1. Strelac je bio Mitrović nakon odlično iskreiranog napada. Tada je delovalo da nam se smeši ubedljiv trijumf, ali nismo bili ni blizu toga.

Ulaskom Vensana Abubakara sve se promenilo. Iskusni napadač prvo je postigao gol u 64. minutu koji je prvobitno bio poništen zbog ofsajda, a onda i priznat. Kao i u prvom poluvremenu, tako su sada i Kamerunci za 120 sekundi postigli i drugi gol. Čupo Moting je dobio odličnu loptu u kontri i lagano pogodio.

Obe ekipe su nastavile hrabro i ofanzivno, tražile pobedu. Mitrović je u 89. minutu imao veliku šansu, ali je njegov udarac otišao pored gola i Srbija je morala da se zadovolji samo bodom.

Sada nije baš sve u našim rukama, ali ukoliko Švajcarska ne savlada Brazil ovog ponedeljka (17.00) onda nas pobeda u duelu sa Švajcarcima (petak, 21.00) vodi dalje.

Golove pogledajte u tekstu ispod.

SRBIJA - KAMERUN 3:3 (2:1)

Pavlović u 45+1. minutu, Sergej Milinković Savić u 45+3. minutu, A. Mitrović u 53. minutu za Srbiju - Kasteleto u 29. minutu, Abubakar u 64. minutu, Čupo Moting u 66. minutu za Kamerun

Stadion: Al Džanub, Sudija: Muhamed Abula Hasan Mohamed

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković (od 79. Babić), Pavlović (od 56. S. Mitrović) - Živković (od 79. Grujić), Lukić, Maksimović, S. Milinković-Savić (od 79. Radonjić), Kostić (od 90+1. Đuričić), Tadić -  A. Mitrović.

KAMERUN: Epasi - Faj, Kasteleto, Enkulu, Tolo - Angijsa, Kunde (od 66. Ondoua), Hongla (od 55. Abubakar) - Embuemo, Čupo Moting, Ekambi (od 66. Basogog).

90+4. minut - Probao je sada Grujić, ali pravo u golmana Epasija.

90+3. minut - Faul Milenkovića i žuti karton za našeg štopera.

90+1. minut - Poslednja promena u redovima "orlova". Umesto Kostića na terenu je Đuričić.

90. minut - Još šest minuta nadoknade.

89. minut - KAKVA ŠANSA! Tadić je poslužio Mitrovića na tacni, ali udarac našeg napadača prolaz pored desne stative!

87. minut - Opasan udarac Abubakara, ali uspeva Vanja da zaustavi njegov udarac.

79. minut - Tri promene kod "orlova". Van igre idu Andrija Živković, Miloš Veljković i Sergej Milinković Savića, a na terenu su Nemanja Radonjić, Marko Grujić i Srđan Babić.

78. minut - Šansa sada za Milinkovića-Savića! Šutirao je sa nekih 20 metara, ali preko gola.

77. minut - U velikoj prilici bio je Aleksandar Mitrović, ali brani njegov udarac Epasi!

67. minut - Dve promene u redovima Kameruna. Umesto Toko Ekambija u igri je Basogog, dok će Kundea zameniti Ondoua.

66. minut - GOOOOL! KAKAV ŠOK! Kamerun dolazi do izjednačenja posle sjajne akcije i Čupo Moting se samo poklonio! Za 120 sekundi dva pogotka!

64. minut - GOOOOL! Abubakar je postigao gol, koji je bio poništen, a onda priznat! Deluje da je napadač Kameruna bio u ofsajdu!

62. minut - Ostao je sada sam Toko-Ekambi i šutirao sa nekih 20 metara, ali brani Vanja Milinković Savić.

56. minut - Evo i prve izmene u Srbiji. Dobio je udarac strelac prvog gola Strahinja Pavlović, pa će ga zameniti Stefan Mitrović.

55. minut - Prva promena u redovima Kameruna. Umesto Hongle u igri je Abubakar.

53. minut - GOOOOOOOOOL! MITROVIĆ! Srbija se sada poigrala sa odbranom Kameruna! Sjajna akcija koja je završena pogotkom Mitrovića na asistenciju Živkovića!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

12.05 - Pogledajte kako se na stadionu proslavio preokret Srbije:

45+4. minut - Dobio je žuti karton Luka Jović zbog slavlja nakon pogotka.

45+3. minut - GOOOOL! GOOOOL! GOOOOL! Srbija vodi! Sergej Milinković Savić! Sjajan šut našeg vezista ide u donji desni ugao! Preokret u samo dva minuta!

45+1. minut - GOOOOL! EVO GA GOL! Pavlović! Sjajno je skočio naš štoper nakon centaršuta Tadića i Srbija dolazi do izjednačenja!

45. minut - Još šest minuta nadoknade!

43. minut - Umalo 0:2! Kunde je probao posle greške Saše Lukića, ali ponovo brani Vanja!

32. minut - Žuti karton za Basogoga koji je preterao sa radovanjem tokom proslave pogotka.

29. minut - GOOOOOL! Vodi Kamerun! Kasteleto je ostao sam na drugoj stativi nakon kornera i poslao loptu u mrežu!

24. minut - Enkulu je laktom udario Kostića kada je pokušao da se zagradi i sudija mu pokazuje žuti karton.

19. minut - Evo i prilike sada za Kamerun. Kunde se oslobodio Maksimovića i šutirao, ali brani Vanja Milinković Savić.

17. minut - ŠTA JE SADA PROMAŠIO MITROVIĆ! Uz mnogo sreće lopta je došla do našeg napadača i namestila mu se samo da je zakuca u mrežu, ali njegov udarac ide pored gola!

10. minut - Stativa! Mitrović je odlično prošao, oslobodio se čuvara, a onda šutirao u dalji ugao, ali mu je na putu do pogotka stao okvir gola!

6. minut - Evo prve šanse za Srbiju. Centrirao je Maksimović na Mitrovića, a napadač Fulama glavom poslao loptu preko gola.

1. minut - Aleksandar Mitrović je ostao na zemlji nakon prvog duela. Nakon intervencije lekarskog tima on se vratio u igru, ali hramlje na jednu nogu.

11.00 - Utakmica je počela!

10.54 - Igrači polako izlaze na teren, uskoro nas očekuje početak!

10.46 - Pogledajte u kakvoj su atmosferi raspevani Kamerunci stigli na stadion:

10.40 - Srpska navijačica privlači najveću pažnju na tribinama, kamere su često bile usmerene u njenom pravcu. Za više fotografija kliknite OVDE.

10.35 - Kamerunci su izbacili veliku zvezdu iz tima pred duel sa Srbijom! Više o tome OVDE.

10.26 - Ceo svet navija za Srbiju u Kataru, a zašto je to tako pogledajte OVDE.

10.20 - Srpski navijači uvereni su u pobedu, a evo šta su prognozirali ispred stadiona pred početak utakmice.

Video pogledajte OVDE.

10.05 - Stigli su i naši reprezentativci na stadion Al Džanub.

10.00 - Evo i kako izgleda sastav Kameruna:

Epasi - Faj, Kasteleto, Enkulu, Tolo - Angijsa, Kunde, Hongla - Embuemo, Čupo Moting, Ekambi.

09.45 - Poznati su i sastavi za meč. Selektor Stojković odlučio je da igra samo sa jednim napadačem, a to će biti Aleksandar Mitrović, dok je još jedna promena viđena u veznom redu, pa će od prvog minuta igrati Nemanja Maksimović, a povratak u prvi tim dočekao je i Filip Kostić.

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Lukić, Maksimović, S. Milinković-Savić, Kostić, Tadić -  Mitrović.

09.42 - Pogled i na teren stadiona Al Džanur nešto više od sat vremena pred početak utakmice:

09.24 - Upravo pomenuti duel Srbije i Kameruna u Beogradu bio je jako poseban za najboljeg igrača afričke selekcije Erika Čupo Motinga koji je tada postigao prvi gol u nacionalnom dresu.

09.10 - Još nešto manje od dva sata ostalo je do početka utakmica, pa ćemo se podsetiti na do sada jedini međusobni okršaj Srbije i Kameruna. Bilo je to 2010. godine kada su "orlovi" imali uvertiru pred Mundijal u Južnoj Africi i slavili sa 4:3.

08.58 - Evo kako izgleda stadion Al Džanub na kom će se sastati Srbija i Kamerun.