Mol
Alo/ Masanori Jošida
Mol

Alo/ Masanori Jošida

 Alo/ Masanori Jošida

* Ženi optuženoj da je tek rođenog sina ugušila, stavila u crnu plastičnu kesu i bacila u kantu za smeće preti najmanje 10 godina robije ukoliko se dokaže da je kriva

* Suđenje će joj početi sledećeg meseca, a prema optužnici, žena je pre gotovo dve godine, neposredno nakon što se bez ičije pomoći porodila u spavaćoj sobi, rukom prekrila nos i usta bebe i ugušila je novorođenče

* Dete je pronašla majka vanbračnog supruga optužene

Pošto žive u istom domaćinstvu, ona je, kad je primetila da "snaha" više nema trudnički stomak, pokušala da istraži šta se dogodilo. Dete je našla u plastičnoj kesi u kanti za smeće.

- Na dnu kante videla sam čudnu crnu kesu. Izvukla sam je i videla u njoj krvavi čaršav. Povukla sam ga i videla dečju glavicu. Prvo sam pomislila da je neka lutka, a kad sam povukla čaršav još jednom, videla sam telo bebe. Bila je sva uvijena i zgrčena - priča majka vanbračnog supruga optužene.

Pročitajte još:

 

- Majka me pozvala da siđem i poslala do kante za smeće. Otvorio sam je i našao zadavljenu bebu. Nisam ništa dirao već sam pozvao policiju - rekao je vanbračni suprug optužene, koja s njim ima sina.

Žena je krila da je trudna, govorila je da nije u pitanju trudnoća, već da ima cistu, ispričao je njen vanbračni suprug.

Optuženu ne terete za čedomorstvo, odnosno smrt, što je gotovo pravilo u ovakvim slučajevima. U takvim slučajevima zakon kaže kako će se "majka koja usmrti svoje dete pod uticajem jakog duševnog opterećenja zbog trudnoće ili porođaja kazniti kaznom zatvora od šest meseci do pet godina".

Zatvorski krug, zatvor

Alo/ Vladimir Marković

Zatvorski krug, zatvor, Foto: Alo/ Vladimir Marković

Naime, iako se mislilo da je reč o ubistvu, nakon prvih ispitivanja hrvatsko Županijsko državno tužilaštvo je došlo do indicija da je reč o teškom ubistvu. Sudsko-medicinski veštaci utvrdili su, da je dete rođeno živo i da je umrlo usled gušenja. Tokom istrage sprovedeno je i psihološko-psihijatrijsko veštačenje optužene koja se branila ćutanjem.

U konkretnom slučaju ona nije bila, utvrdili su veštaci, pod odlučujućim uticajem psihičkog, porodičnog ili socijalnog opterećenja. Takođe su utvrdili kako je bila smanjeno uračunljiva, ali ne u velikoj meri.

Utvrdili su i kako su kod nje prisutna obeležja poremećaja ličnosti koji karakteriše osećaj bespomoćnosti, submisivnosti, potrebom da drugi preuzmu brigu za nju, nesposobnošću donošenja odluka i potrebom za stalnom podrškom. Osobe koje pate od ovog poremećaja, naveli su veštaci, karakteriše i izbegavanje sopstvene odgovornosti i svih zadataka u kojima je potrebno nezavisno funkcionisanje ili preuzimanje odgovornosti.

Nakon ubistva, "pišu 24sata", nije bila u istražnom zatvoru. Odselila se i sa drugim muškarcem dobila četvrto dete.

Sad joj preti kazna od najmanje deset godina zatvora.

Zbog "Miloša Velikog" ražnjevi prazni! Vlasnici kafana u neverici, oglas u novinama odao svu njihovu brigu

AUTOR: N.Marić DATUM I VREME: 24.09.2019. 07:00 Vruće pečenje odlazi u istoriju? Prasići i jagnjići, Foto: Alo!/Vladimir Marković Otvaranje auto-puta „Miloš Veliki", kako tvrde ugostitelji, upropastilo je višedecenijsko uspešno poslovanje kafana duž Ibarske magistrale, a slike prasića i jagnjića koji se obrću na ražnju ispred čuvenih lokala i miris roštilja duž puta Beograd-Ljig uskoro bi mogli da postanu samo lepa uspomena onih koji su ovim putem decenijama išli do Zlatibora i Jadranskog mora.

Bonus video

Ana Brnabić o upadu u Rektorat