EPA Lukas Coch
Miomir Kecmanović

twitter.com/AbiertoTelcel

Miomir Kecmanović, Foto: twitter.com/AbiertoTelcel

Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Akapulku pobedom protiv Aleksa de Minora, 25. igrača sveta nakon tri odigrana seta i preokreta rezultatom 2:1 (3:6, 6:4, 6:3).

Velika borba vođena je od samog početka, a De Minor je prvi set rešio u svoju korist napravivši jedan brejk više do Kecmanovića.

U drugom setu je srpski teniser spasio dve brejk lopte u prvom gemu, a zatim četiri u petim, da bi sam iskoristio prvu koja mu se ukazala i to u desetom gemu pa je ta brejk lopta ujedno bila i set lopta za 1:1.

De Minor je i u odlučujućem setu prvi došao do brejk prilika,ali je Kecmanović uspeo da uzvrati i kasnije preokrene set u svoju korist.

Meč je trajao tačno dva sata, a u drugom kolu Kecmanović će igratu protiv boljeg iz duela Rafael Nadal - Pablo Anduhar.