Janko Tipsarević
AP

EPA/Tannen Mauri

Janko Tipsarević, Foto: EPA/Tannen Mauri

Janko Tipsarević se u prvom kolu ATP turnira u Majamiju sastao sa američkim teniserom Bredlijem Klanom koji je 93. na svetskoj ATP listi.

Srpski teniser je za sat vremena i trideset šest minuta igre sa 2:0 u setovima savladao Klana, a oba seta Janko je dobio identičnim rezultatom. (6:3; 6:3)

Srbin je odigrao meč gotovo bez greške. U prvom setu je napravio dva brejka, a samo jednom je dozvolio rivalu da mu uzvrati. Počeo je bolje drugi set američki teniser, imao tri brejk lopte, ali je Tipsarević uspeo da se odbrani. Kada je poveo sa 2:0, pobeda je mogla da se nazre.

Ovo je bio prvi trijumf Tipsarevića od 13. februara kada je u Bangkoku savladao Polmana. Janko Tipsarević će odmeriti snage sa španskim teniserom Robertom Bautistom – Agutom, u drugom kolu turnira u Majamiju.