VELIKO IZNENAĐENJE U MADRIDU Španac u pravom trileru eliminisao Runea, sledi duel sa Hrvatom

Španac je slavio u tri seta, posle tri sata i šest minuta igre (7:6, 5:7, 7:5).

U poslednjem meču odigranom u nedelju viđena je prava bitka na terenu, koja je bila neizvesna do samog kraja.

Iako su obojica imala šanse za brejk, Davidovič Fokina dva puta, nisu ih iskoristili, pa je prvi set rešen u taj brejku. Tu je Španac bio apsolutno dominantan - prepustio je protivniku svega poen 7:1.

ISPOVEST ĐOKOVIĆA O NAJTEŽEM TRENUTKU KARIJERE Da ovo Novak nije uradio, ne bi bio najveći svih vremena

Drugi deo igre je otvorio neisgurnim servisom, pa je danski igrač već u prvom gemu dva puta imao prilike da mu ga oduzme, ali je to uspeo tek u petom gemu. Odmah je na to odgovorio protivnik istom merom, ali je još jedno oduzimanje servisa Špancu za 5:6 bilo presudno da se o pitanju pobednika odlučuje u trećem setu.

Brejkovi su viđeni rano, teniseri su jedan drugom oduzeli servis po dva puta, pa je opet taj brejk odlučio. Tu je još jednom bio bolji 35. igrač sveta, koji je zakazao u četvrtfinalu okršaj sa Hrvatom Bornom Ćorićem.