NOLE NASTAVLJA POHOD KA TITULI Đoković lako protiv Vajdinog pulena za treće kolo Rolan Garosa

Možda se očekivao nešto teži zadatak, ali deluje da su se Noletovi navijači više pribojavali nekadašnjeg trenera Novaka Đokovića, Marjana Vajde, koji je po prvi put sedeo u protivničkom boksu.

Ipak, u ovakvim situacijama, ni Vajda ne može da pomogne, pa će morati još mnogo da radi sa Aleksom Molčanom kako bi Slovak mogao da pripreti Noletu.

Posle nešto više od dva sata i 10 minuta igre, Novak je osigurao plasman među 32 najbolja i nastavio put ka odbrani trona u Parizu. Posle Jošihita Nišioke, Srbin nije dozvolio ni Molčanu da dođe do seta, ali mu jeste dopustio jedan brejk u trećem, ali to nije pomoglo Slovaku da uradi nešto više.

Sigurna igra, ponovo odlična kretnja po terenu, svakako da to treba da raduje pred ono što sledi i bitke koje čekaju Noleta u nastavku turnira u Francuskoj.

Naredni rival biće mu Slovenac Aljaž Bedene, a taj meč igra se u petak. Termin će naknanadno biti poznat.

ĐOKOVIĆ - MOLČAN 3:0 (6:2, 6:3, 7:6)

7:6 - KRAJ! Đoković ide u treće kolo polse 7:4 u taj-brejku trećeg seta.

6:6 - Taj-brejk odlučuje o trećem setu.

5:6 - Uspeva Slovak da osigura makar taj-brejk u trećem setu. Nole će ponovo da servira za ostanak u setu.

5:5 - Krenuo je loše Novak, mirisalo je već i na četvrti set, ali odlični servisi osigurali su mu peti gem u trećem setu i nastavak borbe.

4:5 - Imao je Đoković sada brejk loptu da prelomi meč, ali spašava Slovak. Nole će po prvi put servirati za ostanak u setu.

4:4 - Novo izjednačenje, ponovo pomalo nesigurni servisi Noleta, ali upisan je još jedan gem.

3:4 - Definitivno je Molčan uhvatio pravi ritam. Igra mnogo ozbiljnije sa malim brojem grešaka i po prvi put dolazi do četvrtog gema u setu.

3:3 - Još jedan siguran servis gem našeg asa. Sigurno da će ovo biti najduži set na meču do sada.

2:3 - Ponovo vodi Molčan, morao je da se namuči, ali po drugi put ima prednost u drugom setu.

2:2 - Evo i odgovora Molčana, prvi put na meču Slovak oduzima servis Đokoviću i dolazi do izjednačenja.

2:1 - Brejk! Sada dosta ranije nego u prva dva seta, Nole koristi treću šansu i dolazi do velike prednosti.

1:1 - Upisuje i Nole svoj prvi gem u trećem setu. Uspeva na momente Molčan da ga namuči.

0:1 - Otvara treći set Slovak servis gemom i vodi po prvi put na meču.

DRUGI SET:

6:3 - Đoković potvrđuje drugi set i sada ga još jedan deli od pobede.

5:3 - Ipak ništa od reprize prvog seta, ali sada će Đoković imati priliku da na svoj servis dođe do prednosti od 2:0 u ukupnom rezultatu.

5:2 - Đoković još jednom potvrđuje brejk i opet tera rivala da servira za produžetak seta.

4:2 - Brejk! U pravo vreme Nole oduzima servis rivalu. Sada je jako blizu vođstva od 2:0.

3:2 - Još jedan odličan gem Đokovića. Praktično nijednom do sada nije imao problema na svoj servis Nole.

2:2 - Možda i najbolji gem do sada na meču. Odlični poeni obojice tenisera i na kraju novo izjednačenja. Publika je u nekoliko navrata skočila kako bi aplaudirala Srbinu i Slovaku.

2:1 - Sjajna igra Đokovića se nastavlja, nema rešenja Slovak za našeg asa.

1:1 - Ponovo je morao Molčan da se pomuči, ali dolazi do svog prvog gema u drugom setu.

1:0 - Dobar početak Novaka u drugom setu. Upisuje prvi gem Srbin bez mnogo muke.

PRVI SET:

6:2 - Nole ekspres! Srbin na rzinu dolazi do prvog seta!

5:2 - Brzinski Nole dolazi na gem do prvog seta. Odlični servisi i bez izgubljenog poena naterao je Srbin svog rivala da servira za produžetak seta.

4:2 - Sada dobar gem Slovaka. Neće se ni Molčan tek tako predati, dokle god bude imao šansu.

4:1 - Nole potvrđuje brejk, sjajno se kreće Srbin i ne dozvoljava Molčanu da mu pripreti.

3:1 - Brejk! Nije mnogo trebalo Đokoviću da oduzme servis rivalu. Odlično izgleda Srbin u dosadašnjem toku meča.

2:1 - Još jedan siguran gem Novaka. Srbina za sada dobro služi servis.

1:1 - Odličan i Slovak na svom prvom servis gemu. Imao je malo problema, ali dolazi do izjednačenja.

1:0 - Đoković siguran, bez izgubljenog poena otvara meč protiv Slovaka.

16.20 - Meč je upravo počeo, prvi na servisu Đoković.

16.15 - Igrači su izašli na teren, uskoro se očekuje početak duela.

16.00 - Pobeda Čehinje sa 2:0, Đoković u 16.20 izlazi na teren.

15.55 - Novo pomeranje, Đoković bi trebalo da izađe na teren u 16.15, ako Mučova osvoji drugi set, trenutno je u toku taj-brejk.

15.40 - Dok još uvek čekamo Noletov meč, podsetićemo se koga su Srbin i Slovak pobedili u prvom kolu. Đoković je sa 3:0 bio bolji od Jošihita Nišioke, dok je Molčan savladao Federika Koriju sa 3:1.

15.26 - Prilično se odužio meč Grkinje i Čehinje. Mučova ima brejk prednosti u drugom setu i čini se da je blizu pobede, ali... Svakako, Noletov meč pomeren je za 15.55.

14.40 - Prvi set pripao je Čehinji, sigurno da sledi velika borba i u drugom setu.

14.36 - Đokovićev meč neće početi pre 15.30. Usledilo je novo pomeranje zbog duela Sakarijeve i Mučove gde je toku taj-brejk prvog seta.

14.21 - Nole se sa Molčanom do sada steo samo jednom i to u Beogradu. Srbin je slavio u finalu drugog Belgrade opena sa 2:0.

14.00 - Đoković čeka završetak meča između Grkinje Marije Sakari i Čehinje Karoline Mučove. U toku je prvi set i trenutno je velika borba.

13.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola Rolan Garosa između Novaka Đokovića i Aleksa Molčana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Pariza.