U VELIKOJ JE KRIZI Đere u slobodnom padu, nanizao četvrti poraz u nizu
EPA/PETER SCHNEIDER

Bolji od Đerea bio je Belorus Ilja Ivaška, Belorus je pobedio 2:0 (6:3, 6:2). Srbin je tako doživeo četvrti uzastopni poraz. Od Belorusa je izgubio posle samo sat i 15 minuta igre.

Ivaška je znatno bolje servirao i koristio je sve slabosti rivala, pogotovo na drugi servis Đerea. Imao je Srbin četiri brejk lopte tokom meča, ali nije iskoristio nijednu. Dugo su se nadigravali početkom meča, da bi u šestom gemu Đere prvi došao do brejk lopti. Pošto ih nije realizivao, usledila je kazna. Ivaška je uz dva brejka napravio niz od tri gema, koja su mu donela prvi set.

Belorus je diktirao ritam u drugom setu, pa je poveo 3:1. Imao je Đere dve vezane šanse da nadoknadi izgubljeno, ali ih je propustio. Ivačka je na kraju novim brejkom stavio tačku na meč. Rival 46. teniseru sveta u osmini finala biće prvi nosilac Andrej Rubljov.