PONOR CRNO-BELIH SE NASTAVLJA Partizan u samo tri dana doživeo drugi poraz od Čukaričkog, "Brđani" hitaju ka kvalifikacijama za Ligu šampiona

U Humskoj ulici ne cvetaju ruže tokom ove sezone, šampionska titula je odavno izgubljena, pa je sada na crno-belima da probaju da obezbede plasman u neko od evropskih takmičenja. Cilj je naravno Liga šampiona, ali kola koja su krenula nizbrdo i dalje idu u istom pravcu.

Partizanu je na današnjoj utakmici bila neophodna pobeda kako bi se približio drugom mestu koje donosi plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, ipak, ta pozicija i dalje pripada Čukaričkom, koji ima 65 bodova, osam više od Partizana, i tri više od TSC-a.

I jedni i drugi su vrlo oprezno ušli u meč, svesni su bili da bi jedan momenat mogao da reši meč, pa nisu želeli preterano da srljaju, već strpljivo čekaju svoje šanse, kojih danas i nije bilo previše.

PONOR CRNO-BELIH SE NASTAVLJA Partizan u samo tri dana doživeo drugi poraz od Čukaričkog,

Prvo veće uzbuđenje viđeno je već u 6. minutu, tada je nakon jednog duela Lučića i Filipovića glavni arbitar Stanko Ostraćanin pokazao na "belu tačku", ali je nakon odgledanog snimka promenio prvobitnu odluku.

Nakon toga, usledila je jedna ravna linija na Banovom brdu, većih šansi nije bilo, svoje udarce su oprobavali Dijabate i Menig, ali ne pretarano dobro, i precizno, kako bi se rezultat na semaforu promenio. Lopta je bila više u nogama gostujućih fudbalera, ali izabranici Igora Duljaja nisu bili kreativni u napadu, pa su defanzivci Čukaričkog lako otklanjali svaku potencijalnu opasnot.

A onda, u 42. minutu, usledio je hladan tuš za igrače Partizana. Kapiten Brđana Marko Docić je iskosa izveo slobodan udarac sa nekih 40 metara udaljenosti, mnogi su očekivali da će iskusni vezista uputiti centaršut u srce protivničkog kaznenog prostora, međutim Docić je želeo da iznenadi Stevanovića, i u svojoj nameri je uspeo!

Golman Partizana očajno je odreagovao u ovoj situaciji, loše se postavio i nije uspeo da stigne do lopte koja je išla u njegov bliži ugao, pa je tako omogućio Brđanima da već tada stignu do prednosti.

U nastavku igre, fudbaleri Čukaričkog želeli su da uspostave ritam na terenu, "spuste" loptu, srljanja nije bilo, dok su fudbaleri Partizana pokušavali da što pre poravnaju rezultat, ali to je ostalo samo na želji, jer kreativnosti i lucidnosti u napadu nije bilo.

Pošto je viđeno da Partizan ukoliko ovako nastavi neće moći da promeni rezultat na semaforu, Duljaj je želeo raznim izmenama da razmrda svoju ekipu, pa su šansu dobili Natho i Baždar.

Morali su crno-beli da krenu na sve ili ništa, želeli su da izbegnu isti scenario od pre nekoliko dana, ali Parni valjak bio je toliko nemoćan na terenu, da iskusni Nemanja Belić nije ni isprljao rukavice u drugih 45 minuta.

Igrao se tek 82. minut, kada je Partizan konačno stvorio obećavajuću šansu. Ostraćanin je dosudio faul za crno-bele, Natho je iskosa sjajno pronašao Uroševića, levi bek je šutirao iz prve, ali neprecizno!

Četiri minuta kasnije, Rikardo je pogodio stativu posle Živkovićevog centaršuta, na odbitak je naleteo Baždar, ali je njegov udarac zaustavljen pre nego što je lopta došla do Belića.

Ovo je i definitvno bila poslednja prilika za gostujući tim, pa s obzirom da se rezultat nije promenio, crno-beli su tako upisali još jedam bolan poraz, a mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, je sve dalje i dalje...

Čukarički - Partizan (1:0)

Stadion: na Banovom brdu

Sudija: Stanko Ostraćanin

Čukarički: Belić – Rogan, Pankov, Drezgić, Tošić – Docić, Kovač – Ivanović, Tomović, Lučić – Badamosi

Partizan: Stevanović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić, Kolorado – Dijabate, Pantić, Menig – Rikardo

Drugo poluvreme:

82. minut - Teška situacija za Partizan u ovim trenucima

70. minut - Mnogo više prekida nego fudbala u ovim momentima

63. minut - Zameniće Kolorada na terenu Bibars Natho

55. minut - Početni nalet brzo je popustio i crno-beli su ponovo prilično jalovi

48. minut - Konačno smislena akcija Partizana, Pantić je dobio loptu iskosa sa desne strane, gađao je dalji gornji ugao i nije ga pogodio

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

42. minut - Gooool! Marko Docić je strelac! Domaćin vodi protiv crno-belih!

35. minut - Slobodan udarac za Partizan, ali lopta odlazi preko gola posle udarca Uroševića

30. minut - Belić šutira sa nekih 25 metara, ali Nemanja Belić na golu Čukaričkog uspeva da ukroti njegov udarac

27. minut - Prva ozbiljnija pretnja Partizana, izveli su dobru polukontru crno-beli, Menig je probao da pronađe Rikarda na ivici kaznenog prostora, međutim, šansa je propala

18. minut - Spao je tempo potpuno nakon prve ozbiljnije situacije i poništenog penala za Čukarički. Nema ozbiljnijih dešavanja na terenu i uglavnom se igra na sredini terena, bez ozbiljnijih prilika

6. minut - Penal za Čukarički! Izveli su dobru kontru domaćini, lopta je došla do Lučića. Delovalo je isprva da se spetljao i sapleo sam, ali je sudija pokazao na belu tačku. Ipak, reagovala je VAR soba

1. minut - Počela je utakmica!

18.17 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Čukaričkog i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa Banovog Brda