PRVENAC DULJAJA, "PARNI VALJAK" KONAČNO SLAVIO Partizan trijumfom u Lučanima najavio izlazak iz krize

Crno-beli su tako konačno slavili u prvenstvu posle tri vezana neuspeha.

Bila je ovo prva pobeda Igora Duljaja na klupi Partizana.

Nije Partizan blistao ni ovoga puta, naročito ne u prvom poluvremenu, ali tri boda se pišu i ono što je još važnije, ovo bi moglo da povrati samopouzdanje igračima koje je odavno poljujano.

Igrači su "ispraćeni zvidžucima" došli na teren na startu drugog poluvremena, a po izlasku na drugih 45 minuta, Partizan je bio konkretniji i ofanzivniji.

Odmah je stativu pogodio Samir Baždar, da bi usledilo još nekoliko polu šansi, a onda Svetozar Marković u 52. minutu posle centaršuta Meniga i asistencije Pavlovića trese mrežu Mladosti i Partizan vodi, 1:0.

Nije se baš nastavilo sa ovakvom inicijativom, pauza od šest minuta dok je VAR proveravao ispravnost gola ubila je tempo, ali je sa ulaskom Natha sve promenjeno i Partizan je ponovo bio agresivan.

Nizale su se prilike i Mladost se grčevito branila, ali crno-beli nisu mogli da postignu i drugi gol sve do Menigovog šuta u 78. minutu kojim je matirao Savića.

Tačku na utakmicu stavio je Natho u 90. minutu.

Partizan u narednom kolu dočekuje Radnik, a Mladost ide u Bačku Topolu gde će joj rival biti TSC.

Mladost - Partizan 0:3 (0:0)

Strelci: Marković 52, Menig 78, Natho 90

Stadion Mladosti (Lučani)

Sudija: S. Jovanović

Mladost: Savić – Ćirković, Milošević, N.Žunić, Leković – Marčić (od 72. Adamović), Baha – Maričić (od 59. Silađi), Jojić, Radivojević (od 84. Veličković) – Mirić.

Partizan: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić, Kolorado – Dijabate (od 92. Jevremović), Baždar (od 67. Natho), Menig (od 86. Jović) – Pavlović.

Kraj! Pobeda Partizana u Lučanima!

90. minut - Natho za velikih 3:0!

85. minut - Partizan pred pobedom.

78. minut - Gooool! Partizan vodi, a strelac je Menig!

77. minut - Nova šansa za crno-bele. Bila je to sjajna akcija, Natho se lepo ubacio, ali izblokirao ga je Žunić.

73. minut - Zamalo 2:0, zamalo ponovo Marković i to iz jako slične situacije. Menig je opet centrirao s boka, nakon odbitka iz kornera, lopta je pala ispred stative, a Marković nije uspeo da je zakači.

68. minut - Pravi Duljaj prvu izmenu na utakmici. Umesto Baždara ušao je Natho.

61. minut - Loše je boksovao Savić loptu, stvorila se gužva na petercu, na kraju je pokazan ofsajd.

Čak sedam, osam minuta se čekala VAR provera. Najzad je pala odluka, gol je! Partizan vodi 1:0!

52. minut - Gooool! Partizan vodi, strelac je Sveta Marković! Pavlović je glavom prosledio loptu, a Marković iz drugog pokušaja je zatresao mrežu Mladosti.

46. minut - Velika prilika, Baždar je šutirao i pogodio stativu, ostaje 0:0.

45. minut - Poluvreme! Nema golova u Lučanima.

41. minut - Samo što je imao šansu Partizan uzvraća Mladost. Šansu je imao Marčić, ali je odbranio Popović.

40. minut - Prilika za Partizan! Pavlović je dobio savršen pas, šutirao je snažno, iskosa, golman Savić je još bolje intervenisao.

35. minut - Probio je Vladimir Radivojević levom stranom, u pokušaj da centrira blokirao ga je Svetozar Marković, domaćin je tražio jedanaesterac, ali se sudija Jovanović nijke oglasio. Posle toga još jedna lopta za Radivojevića, ali je dobro intervenisao Vujačić.

27. minut - Ušao je u šansu i Andrija Pavlović. Iz nimalo jednostavne pozicije šutirao je iz prve, samo pored stative.

18. minut - Baždar je sada bio u šansi, šutirao je preko prečke.

11. minut - Još jednom je Menig napravio višak, ovoga puta levom stranom, probao da uposli Pavlovića, ali je Žunić intervenisao.

7. minut - Prva velika šansa za Partizan, sjajna dva driblinga, šut, ali golman Savić brani

1. minut - Utakmica je počela!

17.15 - I Lučani su dosta lošoj formi. Nalaze se na 14. poziciji i predstoji im grčevita borba za opstanak.

17.13 - U prvom susretu ova dva tima ove sezone Partizan je slavio sa ubedljivih 6:0.

PRVENAC DULJAJA,

FK Partizan

17.09 - Crno-beli su najpre odigrali nerešeno sa kragujevačkim Radničkim, zatim su izgubili od Crvene zvezde minimalnim rezultatom, da bi potom remizirali sa Kolubarom. Igor Duljaj još ne zna za pobedu kao trener srpskog vicešampiona, pa se nada da bi to u ovom kolu moglo da se promeni.

17.06 - Partizanu predstoji velika borba za drugo mesto. Crno-beli imaju samo bod više od trećeplasiranog Čukaričkog, odnosno dva od četvrtoplasiranog TSC-a.

17.05 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 26. kola Mozzart Bet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Mladost i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Lučana.