JOVIĆ SPASAO CRNO-BELE Partizan uspeo nekako da slomije otpor Pazaraca i minimalcem upiše trijumf u Humskoj
FK Partizan

Golom "rezerviste" Nemanje Jovića dvadesetak minuta pre kraja utakmice, "parni valjak" je na svom terenu jedva na mišiće slomio otpor Pazaraca i na jedvite jade ostvario minimalnu pobedu: Partizan - Novi Pazar 1:0 (0:0).

Partizan je kontrolisao meč od starta, uspevao je preko krila da poremeti odbranu Novog Pazara ne i da je matira. Propustio je Ljubomir Fejsa prvu veliku priliku kada je sa šest metara iskosa prebacio prazan gol, da bi golman Filip Kljajić u 26. minutu refleksno nogom odbranio ne baš dobar udarac Kvinsija Meniga sa desetak metara. Odbitak je Samed Baždar poslao pored gola.

FK Partizan

Tek posle pola sata gosti su se oslobodili pritiska i zapretili dva puta preko kapitena Lončara. Njegov prvi udarac bio je izblikiran, a drugi je zaustavio golman Popović. Ponestajalo je snage domaćinu pred kraj prvog dela, a samim tim i koncentracije, pa se na odmor otišlo bez golova u meču dovre dinamike.

Očekivao se žestok pritisak igrača Partizana u nastavku, međutim, igrači domaćina bili su veoma nestrpljivi, napravili su mnogo grešaka u pasu, pa su se gosti lako branili, samo što ni oni nisu koristili prostor koji su im ostavljali domaćini. Imao je domaćin i peh jer je u 64. minutu ostao bez povređenog Rikarda Gomeša (zadnja loža), ali je nastavio da pritiska odbranu gostiju.

Partizan - Novi Pazar (1:0)

Stadion: FK Partizan (Beograd)
Sudija: Dejan Trifković

Partizan:: Popović – Lutovac, Marković, Vujačić, Urošević – Fejsa, Natho – Dijabate, Baždar, Menig – Rikardo

Novi Pazar: Kljajić – Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović – Momčilović, Lončar – Mijić, Nikčević, Gavrić – Majdevac

Drugo poluvreme:

85. minut - Bila je ovo opasna situacija za crno-bele, ali je Urošević na kraju otklonio opasnost.

80. minut - Imao je Izraelac dobru priliku da iz slobodnog udarca donese crno-belima vođstvo od 2:0, ali je bio neprecizan.

78. minut - Sjajno je Pantić "zalomio" rivala, šutirao sa nekih 16-tak metara, ali je njegov udarac zaustavio Kljajić.

72. minut - Gol! Jović konačno postiže gol za crno-bele i dovodi Partizan u prednost!

56. minut - Imali su crno-beli slobodan udarac, ali je udarac Uroševića završio preko gola.

FK Partizan

49. minut - Sjajno se bivši igrač Tventea izborio za šut, ali je lopta utišla pored stative.

45. minut - Inicijativa Partizana. Crno-beli stvaraju šanse pred golom rivala, ali se Pazarci uspešno brane.

Prvo poluvreme:

33. minut - Dobra prilika za Pazarce, ali lopta završava preko gola!

22. minut - Novi zicer za Partizan i ništa od gola! Dijabate je uposlio Meniga, ovaj je šutirao po zemlji iz okreta, ali tako traljavo da je golman Novog Pazara Kljajić uspeo nogom da odbije loptu i spreči pogodak.

FK Partizan

20. minut - Lepa akcija Partizana, Dijabate je sjajno ubacio u peterac, za malo kasni Kvinsi Menig! Bilo je veoma opasno po gol Novog Pazara.

19. minut - Semir Baždar je okušao sreću, volej udarac sa 20 metara, pogodio je jednog igrača Novog Pazara, od svega korner za Partizan.

13. minut - Prva pretnja gostiju, šutirao je Majdevac iz dobre situacije, ali pogodio je spoljni deo mreže.

FK Partizan

10. minut - Utisak je da Partizan polako kreće u ofanzivu. Odbrana Novog Pazara za sada sve zaustavlja u visini kaznenog prostora.

5. minut - Menig je bio u solidnoj prilici, ali bez pogotka za crno-bele

15.10 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici Superlige Srbije između Partizana i Novog Pazara. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Humske.