RAPSODIJA PARTIZANA U HUMSKOJ Crno-beli deklasirali Nišlije i u velikom stilu se vratili na pobednički kolosek
FK Partizan

Crno-beli su se tako vratili na pobednički kolosek posle remija sa Javorom i poraza od Nice. Ujedno, "parni valjak" je napravio odličnu uvertiru pred meč sa Slovackom u Ligi konferencije u kom će pokušati da izbori plasman u nokaut fazu.

Odlično je Partizan otvorio susret protiv ekipe Nenada Lalatovića i sa dva brza gola praktično rešio pitanje pobednika.

Igrao se sedmi minut, kada je domaćin poveo. Andrija Pavlović je iskoristio katastrofalnu grešku Gakua, a onda lepo plasirao loptu sa 20-ak metara!

Samo osam minuta kasnije, Rikardo Gomeš je duplirao prednost. Danilo Pantić je centrirao iz kornera, odbrana Radničkog je loše reagovala, a Rikardo smestio loptu u mrežu.

Od tog momenta, Radnički je zaigrao nešto bolje i stvorio nekoliko solidnih prilika, ali promene rezultata nije bilo. Mogao je i Partizan da ode sa ubedljivijom prednošću na odmor, ali su Pavlović i Rikardo bili neprecizni.

FK Partizan

Odmah na startu drugog dela, Baždar je imao veliku šansa, kada se našao jedan na jedan sa Rosićem, ali je golman Nišlija izašao kao pobednik.

Pitanje pobednika rešio je Rikardo svojim drugim golom na meču u 55. minutu. Odigrao je dupli pas sa Pantićem stigao do ivice šesnaesterca, a onda sjajnim šutem matirao Rosića.

Nakon toga je opao ritam utakmice. Nije bilo mnogo prilika, a najbolju je iskoristio Samed Baždar u 83. minutu, kada je lepim golom na dodavanje Bibrasa Natha postavio konačan rezultat.

U narednom kolu Partizan igra u Bačkoj Topoli protiv TSC-a, dok Radnički dočekuje Kolubaru.

Partizan - Radnički Niš 4:0 (2:0)

Strelci: Pavlović 7, 55, Rikardo 15, Baždar 83

Stadion Partizana u Humskoj

Sudija: Nenad Minaković

Partizan: Popović – Živković (od 72. Lutovac), Vujačić, Saničanin, Urošević (od 84. Šehović) – Pantić (od 67. Terzić), Traore (od 67. Natho), Belić, Baždar – Rikardo (od 67. Dijabate), Pavlović.

Radnički: Rosić – Savić, Stajić, Đorđević, Gaku – Đurišić (od 70. Frej), Mesarović – Jovanović (od 80. Tomić), Dimić (od 58. Ajdar), Cvetković (od 58. Petrov) – Štulić (od 70. Mihajlović).

Kraj utakmice! Ubedljiva pobeda Partizana protiv Radničkog - 4:0!

88. minut - Sve je ovde odavno rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

83. minut - Gol! I Samed Baždar se upisuje u strelce, posle asistencije Bibrasa Natha.

75. minut - Žuti karton za Belića

Kristijan Belić je zbog opasnog starta zapisan u beležnicu sudije Minakovića.

67. minut - Trostruka izmena u Partizanu

Izlaze Danilo Pantić, Rikardo Gomeš i Traore. Ulaze Nikola Terzić, Fusein Dijabate i Bibars Natho.

64. minut - Mirno u Humskoj u ovim momentima.

57. minut - Mesarović je pogodio stativu

Mogao je Radnički da smanji, Mesarović je šutirao iskosa sa leve strane, ali je pogodio stativu.

55. minut - Gol! Ponovo je strelac Rikardo Gomeš i sada je ovo velikih i čini se nedostižnih 3:0!

46. minut - Baždar je imao situaciju jedan na jedan, ali kao pobednik izlazi golman gostiju.

45. minut - Poluvreme! Partizan vodi 2:0!

38. minut - Još jedna greška fudbalera Radničkog u opasnoj zoni, Đurišić je "prodao" loptu, a taj poklon prihvatio Pavlović, ali nije dobro završio akciju.

32. minut - Rikardo je bio u prilici. Dobro je šutirao, lopta je završila malo preko prečke, ali stiče se utisak da je imao i boljih rešenja, tačnije da je mogao da uposli Baždara koji je bio sam na desnoj strani.

30. minut - Šut Belića iz velike daljine, ali lopta je išla po sredini gola i bio je to lak plen za Rosića.

27. minut - Bude se gosti, Cvetković je dosta dobro šutirao, ali je odlično reagovao golman Popović.

22. minut - Evo prve šanse za Radnički, Jovanović je šutirao, Saničanin ga izblokirao.

15. minut - Gol! Već je 2:0 za Partizan, strelac je Rikardo!

Danilo Pantić je centrirao iz kornera, odbrana Radničkog je loše reagovala, a Rikardo Gomeš smestio loptu u mrežu.

7. minut - Gol! Partizan vodi, strelac je Pavlović, koji je iskoristio katastrofalnu grešku Gakua, a onda lepo plasirao loptu sa 20-ak metara!

2. minut - Odmah velika šansa za Partizan, Baždar je šutirao sa oko 20 metara i pogodio stativu.

1. minut - Utakmica je počela!

18.15 - Predvođeni upravo Nenadom Lalatovićem sa klupe, Nišlije su 2019. godine savladale Partizan u Humskoj.

18.11 - Nišlije ne znaju za pobedu nad crno-belima u poslednjih pet mečeva.

18.08 - Radnički je u prošlom kolu SLS doživeo neprijatan bolan od Crvene zvezde pošto je bez boda ostao u 7. minutu nadoknade vremena.

18.04 - Partizan će pokušati da zaboravi poraz od Nice tokom nedelje u Ligi konferencija i ovaj duel iskoristi i kao pripremu sa duel sa Slovackim u četvrtak. Takođe, crno-beli su i domaćem prvenstvu doživeli kiks, pošto su remizirali sa Javorom 3:3.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 17. kola Mozzart Bet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Partizan i Radnički Niš. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.