JAVOR ŠOKIRAO PARTIZAN Crno-belima malo 3:1, Zvezda na +7
FK Partizan

Crno-beli su tako dodatno se udaljili od Crvene zvezde i sada za njom zaostaju sedam bodova.

Izabranici Gordana Petrića su vodili 3:1, ali su gosti ipak odneli bod u Ivanjicu.

Utakmica u Humskoj bila je veoma uzbudljiva od prvog do poslednjeg minuta.

Igrao se šesti minut kada su Ivanjičani šokirali domaćina i poveli evrogolom Lazara Nikolića.

Međutim, kratko je trajalo slavlje fudbalera Javora. Izabranici Gordana Petrića su ekspresno preokrenuli rezultat.

Najpre je u 11. minutu Bibras Natho doneo izjednačenje posle kontre i asistencije Kvinsija Meniga.

FK Partizan

Već u 25. minutu bilo je 2:1 za "parni valjak". Strelac je bio Slobodan Urošević Urošević na dodavanje Fusenija Dijabatea.

Samo dva minuta kasnije Rikardo Gomeš je propustio veliku priliku. Savladao je golmana Javora Aleksandra Vulića, ali je Boris Kopitović zaustavio na putu ka praznoj mreži.

Do kraja prvog dela nije više bilo velikih prilika.

Drugo poluvreme počelo je velikim brojem prilika fudbalera Partizana.

Ređale su se šanse defanzivaca crno-belih, a najbliži golu bio je Marko Živković koji je pogodio prečku posle udarca glavom.

Ipak, u 64. minut isti igrač povećava na 3:1. Delovalo je tada da će domaćin rutinski privesti meč kraju, ali dogodilo se suprotno.

U 70. minutu Javor se vraća u igru kada je Gigić realizvao penal koji je skrivio Kristijan Belić.

A, onda šok u 87. minutu!

Gojković je dočekao izvanredan centaršut sa leve strane, pobegao Nemanji Joviću i pogodio za konačnih 3:3.

Ostalo je Partizanu malo vremena da se ponovo ispravi i prosuo je još dva dragocena boda u šampionskoj trci za Crvenom zvezdom.

Partizan u narednom kolu dočekuje niški Radnički, dok Javor u Ivanjici igra protiv TSC-a.

Partizan - Javor 3:3 (2:1)

Strelci: Natho 11, Urošević 25, Živković 64 - L. Nikolić 6, Gigić 72, Gojković 88

Stadion Partizana

Sudija: Andrija Stojanović

Partizan: Popović – Filipović (od 46. Živković), Marković, Vujačić, Urošević - Fejsa, Belić (od 74. Pavlović) – Dijabate, Natho, Menig (od 65. Jović) – Gomeš.

Javor: Nikolić, Kopitović, Đukić, Tojčić, Janjić (od 91. Petrović) – Dukure (od 62. Gojković), Đurić, Tanko (od 46. Luković), Kempbel (od 89. Maletić) – Gigić (od 89. Vico).

Kraj! Remi Partizana i Javora - 3:3!

90. minut - Igraće se još 4 minuta u Humskoj!

88. minut - Kakav šok u Humskoj! Javor dolazi do izjednačenja - 3:3

81. minut - Kapiten Partizana Urošević dobija žuti karton zbog preoštrog starta nad napadačem gostiju Gigićem.

75. minut - Izmena u Partizanu: izašao je Belić, koji je skrivio penal, šansu je dobio napadač Pavlović.

70. minut - Gool! Javor smanjuje na 3:2. Kristijan Belić je skrivio penal, a precizan je bio Gigić.

66. minut - Rikardo ponovo u šansi. Urošević je sjajno centrirao, ali još nema gola najboljeg strelca Partizana.

64. minut - Gool! Partizan vodi 3:1. Živković je strelac posle centaršuta Natha iz slobodnog udarca.

59. minut - Preti Javor! Bila je to dobra akcija, ali je Luković šutirao pravo u Popovića.

54. minut - Marko Živković šutira glavom sa desetak metara i pogađa prečku!

52. minut - Odličan pokušaj Uroševića sa dvadesetak metara, ali je izborio samo korner za Partizan.

48. minut - Velika šansa za Vujačića, ali je glavom sa nekoliko metara prebacio loptu preko prečke. Bio je leđima okrenut golu gostiju.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Humskoj, jedna izmena u Parizanu: Živković je ušao umesto Filipovića.

Poluvreme! Partizan vodi 2:1!

45. minut - Igraće se još dva minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

40. minut - Opao je u finišu poluvremena ritam utakmice.

34. minut - Dobra zamisao Natha, prebacio je odbranu rivala, a posle pasa Vujačića lopta ipak nije došla do Rikarda.

27. minut - Prilika za Rikarda! Savladao je golmana Javora, ali je Boris Kopitović zaustavio na putu ka praznoj mreži. Malo je nedostajalo da Partizan poveća prednost.

25. minut - Gool! Partizan ekspresno dolazi do preokreta! Urošević je strelac na asistenciju Dijabatea.

16. minut - Nova šansa za Partizan. Pokušaj Rikarda iskosa, neprecizno pored stative.

11. minut - Goool! Kratko je trajalo slavlje gostiju, Bibras Natho donosi izjednačenje Partizanu, posle kontre i dodavanja Meniga.

6. minut - Gool! Javor vodi 1:0! Evrogol Lazara Nikolića za vođstvo Ivanjičana!

1. minut - Utakmica je počela!

18.28 - Trener Gordan Petrić napravio je samo dve proimene u odnosu na sastav koji je dobio Napredak pre tri dana. U odbranu se vratio Svetozar Marković umesto Siniše Saničanina, dok je u vezni Ljubomir Fejsa u prednosti u odnosu na Hamidua Troarea.

18.23 - Rival iz Ivanjice će dobro poslužiti crno-belima kao generalna proba pred gostovanje Nici u Ligi konferencija, koje tim Gordana Petrića očekuje u četvrtak.

18.18 - Partizan je drugi na tabeli sa 33 boda, dok je Javor 14. sa 12.

18.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 16. kola Mozzart Bet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Partizan i Javor. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.