NEKI NOVI PARTIZAN Crno-beli zaboravili tragičan poraz od Milana, "zgazili" Virtus u krcatoj "Areni",  prekinuli loš niz i upisali prvu pobedu u Evroligi
KK Partizan

Košarkaši Partizana savladali su Virtus u utakmici 4. kola Evrolige rezultatom 90:62

Partizan su do pobede nosili Naneli sa 20, kao i Anđušić i Lesor sa 14 poena

Partizan je tako zabeležio orvu pobedu u Evroligi i nakon 4. kola ima skor 1-3, koliko ima Virtus.

U narednom kolu Partizan će dočekati Žalgiris, dok će Virtus gostovati Realu.

Time su prekinuli niz srpskih timova u kontinentalnom takmičenju od šest uzastopnih poraza na startu, a lakoća sa kojom su to uradili sa sobom povlači pitanje šta ih je sprečilo da isto urade u prva tri meča. To je ujedno bila i prva njihova pobeda još od 4. aprila 2014. godine kada su u Top 16 fazi nadigrali Žalgiris u Beogradu.

Madar i Naneli su počeli kao bekovski par u startnoj petorci i bio je to potez Obradovića koji će njegovom timu doneti početni impuls i prednost koju neće ispuštati do kraja meča.

Briljirao je pomenuti duo i postigao 18 poena od 27 Partizana u prvoj deonici, pre nego što su otišli na zasluženi odmor praćeni aplauzom. Na taj broj poena je protivnik odgovorio sa samo 11 i koliko god da se njihova igra činila lošom, treba imati na umu da je na drugoj strani bila ekipa koja praktično nije promašivala.

Pomagao im je sjajni Matijas Lesor, što postavljanjem u fazi napada, radom u odbrani, ali i „obračunom“ sa obručima koji je imao na ovom meču i na taj način sigurno pomogao u podizanju atmosfere kod domaće ekipe.

Sve je kulminiralo početkom treće deonice kada je pomenuti Anđušić pogodio za tri, a potom i kapiten ekipe Panter iz naleta, čime su stigli do maksimalnih 31 poena razlike. Međutim, jedan od najboljh šuterskih perioda je pratio onaj koji je pokazao da Partizan i dalje pati od "dečjih" bolesti.

Čak četiri minuta su odigrali bez datog koša, Obradović je tražio i tajm-aut kako bi tu negativnu seriju prekinuo, ali ni to nije pokazalo. Na sreću, indisponiran protivnik nije.

Partizan - Virtus (90:62)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Huan Karlos Garsija (Španija), Pjotr Pastusiak (Poljska), Maksim Buber (Francuska)

Partizan: Vukčević(8), Ledej(4), Koprivica(4), Panter(10), Papapetrou(2), Egzam(3), Naneli(20), Glas(0),Lesor(14),  Anđušić(14), Madar (11), Trifunović (0)

Virtus: Kordiner(3), Menijon(4), Belineli(3), Pajola(5), Bako(11), Žaite(6), Lundberg(4), Haket(4),  Majki(5), Vims(10),Ožele (6) Teodosić(0)

Četvrta četvrtina:

40. minut - Vukčević pogađa trojku! (88:62)

38. minut - Panter se raspucao, novi poeni (85:62)

37. minut - Panter pogađa uz dodatno bacanje koje je realizovao (83:58)

32. minut - Kako igra Partizan! Anđušić pogađa svoju treću trojku, crno-beli demoliraju Italijane! (74:47)

Treća četvrtina:

30. minut - Precizan sa linije penala je Lesor! A onda i sjajni Anđušić pogađa novu trojku! (66:44)

28. minut - Naneli!!!! Neverovatan je! Nova trojka! (64:43)

25. minut - Italijani pogađaju dva poena sa linije penala (59:41)

24. minut - Uspeva Zek Ledej da iz finte poentira, dobro je prošetao igrače Virtusa i postigao koš (59:39)

23. minut - Kako igra Matijas Lesor! Ne mogu mu Italijani ništa u reketu, zakucao je i dobio slobodno bacanje (55:34)

22. minut - Papapetru je promašio, ali je Lesor ispravio to i skoro pa polomio tablu (53:34)

Druga četvrtina:

20. minut - Danilo Anđušić je oba puta poentirao sa linije penala (49:32)

19. minut - Au kakva igra Nanelija! To se čekalo od početka sezone, njegova nova trojka, Skariolo mora da reaguje tajm-autom (44:30)

18. minut - Trojka Danila Anđušića! U jako važnom trenutku! (41:30)

17. minut - Kucanje Tristana Vukčevića uz faul

14. minut - Odličan potez Vimsa u kontri (29:18)

12. minut - Kucanje Balše Koprivice! (29:15)

Prva četvrtina:

10. minut - Egzum pogađa trojku! Kakva igra crno-belih (27:11)

9. minut - Poeni Papapetrua sa linije penala (24:11)

8. minut - Trojka Nanelija! Njegov deseti poen! (22:9)

7. minut - Kakvo zakucavanje Matijasa Lesora, a onda na drugoj strani i trojka Pajole (19:9)

6. minut - Madar je nezaustavljiv na početku meča, njegov šesti poen (17:6)

4. minut - Kucanje Matijasa Lesora za veliku prednost crno-belih i tajm-aut Skariola! (11:4)

3. minut - Naneli već ima sedam poena (9:4)

2. minut - Madar upisuje dva vezana poena (4:0)

19.50 - Trener Virtusa je Serđo Skariolo, čovek koji je nedavno sa Španijom osvojio Evropsko prvenstvo. Jedan od ključnih igrača italijanske ekipe je Miloš Teodosić, pa će biti zanimljivo videti ga ponovo u Beogradu.

19.49 - Protivnik je prošlogodišnji osvajač Evrokupa koji je takođe poražen u prošlom kolu, a bolji od njih je bio Žalgiris u Kaunasu.

19.47 - Partizan je katastrofalno otvorio sezonu u Evroligi, pošto ima sva tri poraza i želi da prekine crnu seriju.

19.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici četvrtog kola Evrolige u kojem se sastaju Partizan i Virtus. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Štark Arene.