NATHO POKRENUO GOLEADU CRNO-BELIH Partizan nokautirao Vojvodinu u Humskoj u derbiju kola Superlige
FK Partizan

Strelci za Partizan su bili Natho u 15. i 23. minutu i Filipović u 61. minutu. Strelac za Novosađane je Uroš Nikolić u 83. minutu.

Partizan je skočio na četvrto mesto sa 24 boda iz 11 utakmica, pet manje od vodeće Crvene zvezde. Vojvodina iz 12 utakmica ima 22 boda i nalazi se na sedmoj poziciji.

Crno-beli su od starta krenuli ofanzivno, svesni da ne sme da im se ponovi bruka koju su doživeli u sredu u kupu.

Od početka su se ređale akcije ispred gola Novosađana, ali je prvi gol pao tek posle velikog kiksa gostiju. Bekovi Novosađana su se poigravali u svom šesnaestercu, Traore je poslao svom golmanu kratku loptu, pa je Carević jedino mogao da je odbije do Natha kome nije bilo teško da sa 15-tak metara pogodi mrežu.

Novi kiks Novosađana doveo je do penala i drugog gola za Partizan. Topić je petljao na sredini terena, izgubio loptu koju je pokupio Rikardo i kada se stuštio ka golu Novosađana oborio ga je Jeličić. Posle VAR provere odluka sudije Mitića da pokaže na belu tačku pokazala se ispravnom. Natho je bio neumoljiv.

Vojvodina je od 27. minuta igrala sa igračem manje. Jeličić je u svega četiri minuta zaradio dva žuta kartona, samim tim i isključujući crveni.

Partizanu su u prvom poluvremenu poništena dva gola. Oba zbog ofsajda, prvi u 30. minutu kada je Rikardo bio najbliži gol-liniji, a zatim i u 42. minutu kada je Marković bio ispred ostalih.

Crno-beli su treći gol postigli u 61. minutu. Natho je izveo korner, a Aleksandar Filipović glavom matirao golmana Carevića.

Vojvodina je počasni pogodak postigla u 82. minutu. Vujačić je oborio Čumića na oko 20 metara od gola. Uroš Nikolić je sjajno izveo slobodnjak, pa Popović nije imao šanse. Prelep evrogol gostiju.

Međutim, samo minut kasnije rezultat se ponovo promenio. Samed Baždar je ukrao loptu Traoreu na centru, stuštio se sam ka golu Carevića i u maniru iskusnog strelca ga matirao.

Partizan u četvrtak gostuje Kelnu u trećem kolu Lige konferencija. U narednom kolu srpskog prvenstva crno-beli gostuju Voždovcu, a Vojvodina dočekuje TSC.

Partizan - Vojvodina (4:1) (Drugo poluvreme)

Stadion Partizana (Beograd)

Partizan: Popović – Živković, Marković, Saničanin, Urošević – Belić, Traore – Dijabate, Natho, Menig – Rikardo

Vojvodina: Carević, Bjeković, Jeličić, Serov Traore, Đorđević, Topić, Baraje, Milosavljević, Malbašić, Simić, Nikolić

Drugo poluvreme:

84. minut - Goool! Odmah u kontri Baždar vraća prednost crno-belih na +3!

83. minut - Goool! Nikolić je strelac za Vodjvodinu!

80. minut - Imao je priliku Baždar, ali ipak nije uspeo da je iskoristi

66. minut - Imao je nekoliko prilika Rikardo Gomeš, ipak nije uspeo da ih iskoristi, pa sada napušta teren

60. minut - Goool! Aleksandar Filipović postiže novi gol za crno-bele! Partizan sada ima prednost od 3:0!

57. minut - Imao je priliku Dijabate, ali ipak nije uspeo da savlada golmana Novosađana, Lazara Carevića

52. minut - Prvi udarac iz ugla na meču za Novosađane. Ali, bez većih opasnosti po gol Partizana

49. minut - Imao je Rikardo šansu, ali pogađa spoljni deo mreže!

46. minuta - Počeo je drugi period igre!

FK Partizan

Prvo poluvreme:

42. minut - Svetozar Marković je pogodio za crno-bele, međutim, ponovo je VAR reagovao i odluka je da je ipak bio mali ofsajd

39. minut - Pokušao je Urošević ali je lopta završila preko gola golmana Novosađana

FK Partizan

30. minut - Postigao je gol Rikardo, ali je posle VAR provere potvrđeno da je to ipak uradio iz nedozvoljene pozicije.

26. minut - Jeličić je napravio start na nekih 30-40 metara od svog gola i tako zaradio crveni karton, pa će sada Vojvodina uz rezultat 0:2 imati i igrača manje u nastavku meča

23. minut - Goool! Fauliran je bio Rikardo u kaznenom prostoru! Penal je odlučio da izvede Natho i to je sigurno učinio u donji desni ugao za novu prednost Partizana!

13. minut - Menig je pokušao, ali je pribran bio Lazar Carević

5. minut - Prva polu prilika za Partizan. Pokušao je Rikardo, ali nije uspeo dobro da zahvati loptu.

1. minut - Utakmica je počela!

18.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen derbi meču između Partizana i Vojvodine u Superligi Srbije. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja u Humskoj.