PARTIZAN SLAVIO U DERBIJU KOLA! Crno-beli rutinski protiv TSC-a za nastavak šampionske trke sa Zvezdom!
FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu TSC-a iz Bačke Palanke rezultatom 2:0 u okviru 29. kola Superlige Srbije!

Junak crno-belih, dvostruki strelac, bio je levi bek Slobodan Urošević, koji je mrežu gostiju pogađao u 11. i 38. minutu.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su se opet osamili na vrhu tabele, imaju 78 bodova, tri više od Crvene zvezde, koja svoj meč igra u Nišu od 16.15 protiv Radničkog.

Levi bek Partizana je najpre u 11. minutu savladao golmana Filipovića nakon kombinacije iz slobodnog udarca.

Drugi pogodak je Urošević postigao udarcem glavom nakon centaršuta Natha iz slobodnog udarca, a prvi deo igre završen je spornom situacijom u kaznenom prostoru Partizana kada je lopta pogodila Jevtovića i otišla u korner. Gosti su zahtevali da se dosudi jedanaesterac, međutim sudija Ivković nije pokazao na belu tačku.

Na poluvremenu je snažna oluja pogodila glavni grad, a drugih 45 minuta nije bilo ni približno zanimljivo koliko i prvo. Gotovo nijedna velika prilika nije viđena.

Partizan je na kraju osvojio nova tri boda u trci za titulu i tako preuzeo prvo mesto od Crvene zvezde koja tek treba da odigra svoj meč 29. kola.

PARTIZAN-TSC (2:0)

Stadion: "FK Partizan", Beograd

Sudija: M.Ivković

Partizan: Popović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jevtović – Terzić, Natho, Menig – Holender

TSC: Filipović – Stojković, Antonić, Čalušić, Petrović – Tomanović, Banjac – Stanojev, Đakovac, Ratkov – Vukić

Drugo poluvreme:

89.minut - Bez velikih promena, Partizan blizu trijumfa

74.minut - Milovanović je imao priliku, međutim propala je šansa

62.minut - Pokušava TSC, ali crno-beli igraju baš onako kako se čuva rezultat

55. minut - Crno-beli čuvaju prednost

46.minut - Počeo je drugi deo meča

Prvo poluvreme:

41.minut - Lopta pogađa Jevtovića u lakat, međutim sudija kaže da penala nema

38.minut - Urošević ponovo precizan!

32.minut - Nakon odličnog driblinga Meniga, mladi Terzić se nije snašao

25.minut - Crno-beli odbili nekoliko napada TSC-a

18.minut - Veliku priliku je imala ekipa iz Bačke Topole, ali ostaje 1:0

13.minut - Crno-beli u naletu, Natho je pokušao

11.minut - Urošević postiže četrvti gol u sezoni u Superligi Srbije!

7.minut - Pokušao je Menig, odbranio Filipović

3.minut - TSC je imao odličnu priliku preko Stojkovića, ali izblokirao ga je Saničanin

1.minut - Utakmica je počela!

14.05 - Čekao se izlazak igrača na teren, zbog problema sa komunikacijom između sudija, kao i sa komunikacijom sa arbitrima u VAR sobi.

13.41 - Žarko Lazetić, trener TSC-a izneo je utiske pred duel sa crno-belima.

-Na utakmici u Humskoj će mnogo toga zavisiti od Partizana koji je kvalitetniji tim i koji je favorit, ne samo na ovoj već na svakoj utakmici u ligi. To je klub koji ima velike ambicije i neće nam biti lako. Mi ćemo pokušati da iskoristimo dobar trenutak i dobru seriju u kojoj smo kako bismo procenili koliko dobro možemo da pariramo tako jakoj ekipi.

13.39 - Trener crno-belih Aleksandar Stanojević uoči meča sa TSC-om:

-Sposobni su da igraju u više sistema, izuzetno su organizovani sa dobim individualcima. TSC ima igrače kalibra za Partizan. Napravili su ozbiljan klub sa ozbiljnom infrastrukturom. Lazetić je odličan trener. Ne moraju da prodaju igrače u Partizan i Zvezdu nego mogu u inostranstvo. Biće teška utakmica, u vrhu su i tu im je mesto, po svemu, ovo je neki derbi našeg prvenstva- rekao je Stanojević.

13.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici između Partizana i TSC-a u okviru 29. kola Superlige Srbije. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.