PARNI VALJAK PREGAZIO ŠLJONSK! Crno-beli nisu imali milosti u Poljskoj!!

Bila je ovo dominatna partija crno-belih, od početka su nametnuli svoj ritam I zasluženo stigli do trijumfa.

Napravili su seriju na početku od 8:0, činilo se kako ekipa iz Poljske nema pravi odgovor na igru pulena Željka Obradovića.

Dominantnom igrom crno-beli su dobili prvu četvrtinu rezultatom 29:14.

Nastavio je Partizan u istom igru i u drugoj četvrtini. Jako preciznim šutevima na poluvreme su otišli sa +19 (50:31).

Treća četvrtina je bila najbolja za ekipu iz Poljske. Bio je u dobrom naletu domaći tim. Najviše se isticao Simon, ali uspeo je Partizan da održi prednost.

Poslednja četvrtina počela je rezulatom 64:53 u korist Partizana.

Već u prvom delu poslednje dela utakmice bilo je jasno da će Partizan da održi prednost.

Ponovo su usledili precizni šutevi na koje igrači Šljonska  nisu imali odgovor, tako da je Partizan priveo kraju meč sa +22 (93:71).

Najefikasniji u Partizanu su bili Panter i Madar sa po 15 poena, dok je  Šljonsk predvodio Karolak sa 14 poena.

Šljonsk-Partizan (71:93) (14:29, 17:21, 22:14, 18:19)

DVORANA: Orbita.

SUDIJE: Emin Mogulkok, Mikel Rosi, Vasiliki Caruha

ŠLONSK: Koleda, Karolak, Kanter, Dzijeva, Ramljak, T. Trajs, D. Trajs, Gabinski, Tomčak, Džastis.

PARTIZAN: Panter, Vukčević, Zagorac, Avramović, Smailagić, Mur, Glas, Madar, Ledej, Koprivica, Lesor, Trifunović.

39. minut - Tri poena postiže Madar (68:88)

38. minut - Ponovo precizan Lidej (65:85)

36. minut - Pogađa Lesor, a zatim i Lidej (59:81)

35. minut - Madar precizan za tri (56:77)

33. minut - Siguran Lidej sa slobdnih bacanja (53:69). Nakon toga Mur ubacuje trojku (53:72)

31. minut - Polovičan Lidej sa slobodnih bacanja (53:67)

Kraj treće četvrtine -  Partizan vodi rezultatom 64:53

28. minut - Trevis Trajs ponovo precizan za dva (46:61)

27. minut - Karolak precizan za dva (44:58)

26. minut - Trojka Trevis Trajsa uz faul, zatim je bio precizan i sa slboodnog bacanja (42:58)

25. minut - Smailagić ubacio dva od tri sa slobodnih  (37:58)

24. minut - Aleksa Avramović precizan za dva (37:56)

23. minut - Precizan Koprivica (35:52), zatim je ubacio za dva  i Rade Zagorac (35:54)

22. minut - Ponovo precizan Kanter 35:50

21. minut - Kerim Kanter pogađa za dva poena (33:50)

Poluvreme - Partizan vodi rezultatom 50:31

20. minut - Precizan Panter za dva (28:48)

18. minut - Povećava trojkom Panter prednost Partizana (22:43)

16. minut - Pogađa Lidej, a zatim je za dva bio precizan i Tristan Vukčević (22:40)

14. minut - Jan Madar precizan za dva poena (20:36)

13. minut - Simon pogađa za dva, a zatim je precizan bio Dmitirk Trajs (20:34)

12. minut - Lesor pogaša za dva (16:34)

11. minut - Trojka Tristana Vukčevića (14:32)

Kraj prve četvrtine -  Partizan vodi rezultatom 29:14

9. minut - Zak Lidej ubacuje za tri (9:27)

8. minut - Lesor pogađa za dva (9:23)

6. minut - Koprivica za dva (4:21)

5. minut - Trojka Alekse Avramovića (4:17)

4. minut - Pogađa Avramović za dva (4:12), zatim je i Koprivica pogodio za dva (4:14)

3. minut - Pogodio je Teri Trajs za dva, a zatim je s druge strane bio precizan Panter (2:8)

2. minut - Dva poena Kevina Pantera (0:4) Nakon toga i Avramović pogađa za dva (0:6)

1. minut - Precizan Koprivica za dva (0:2)