PARTIZAN PREŽIVEO U SURDULICI! Crno-beli golovima Terzića i Rikarda  ostali u trci za šampionsku titulu!
FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik iz Surdulice na gostujućem terenu rezultatom 1:2, golovima Terzića i Rikarda u 28.kolu Superlige Srbije

Prvo poluvreme počelo je usporeno na oba fronta. Nijedna velika prilika nije viđena u uvodnim minutima utakmice. Pokušavao je Partizan u nekoliko navrata preko Natha koji se oporavio, tu je u prilikama bio i Urošević, ali ništa ozbiljno što bi ugrozilo gol Ranđelovića.

A onda 21.godišnji Uroš Milovanović postiže potpuno neočekivano gol za Surduličane i donosi im početnu prednost. To kao da je probudilo tim Aleksandra Stanojevića, pa je mladi Nikola Terzić posle sedam minuta, tačnije u 34.minutu izjednačio na 1:1 i to je rezultat kojim se otišlo na poluvreme.

FK Partizan

Drugo poluvreme počelo je ofanzivnijom igrom gostiju. To je rezultiralo pogotkom Rikarda, njegovim 29.golom u sezoni, za potpuni preokret Partizana od 2:1. Od tog trenutka Partizan je čuvao prednost suvereno. Sve nervozniji su bili domaći igrači, pa je usledila njihova grublja igra, koju je znao da sankcioniše sudija Milanović.

U finišu meča, tačnije u trećem minutu nadoknade, Surduličani su pogodili prečku, a onda je Lukić imao šansu sa četiri metara, međutim, bio je neprecizan, pa je Partizan tako preživeo u Surdulici.

Crno-beli su se tako izjednačili na tabeli sa Crvenom zvezdom, a oba tima imaju po 75 bodova.

Radnik-Partizan (1:2)

Stadion: Stadion FK Radnik (Surdulica)

Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija)

FK Radnik: Ranđelović – Bogdanovski, Radmanovac, Oreščanin, Stojanović – Medić, Mitošević – Duronjić, Babić, Milovanović – Spasić

FK Partizan: Stevanović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jevtović – Terzić, Natho, Menig – Rikardo

Drugo poluvreme:

93.minut - Velika prilika za Surduličane!

90. minut - Pet minuta nadoknade do kraja meča!

89. minut - Veliku priliku je imao Kvinsi Menig

83. minut - Bez prevelikih uzbuđenja u prethodnih 10-ak minuta, crno-beli čuvaju prednost

73. minut - Oštar start Mitoševića nad Terzićem za žuti karton

64. minut - Našao se u kaznenom prostoru domaćina Rikardo, međutim nije se snašao

56. minut - Prilika za Milovanovića, strelca prvog gola, ali je bio u ofsajdu

50. minut - Čarke na terenu Rikarda i Oreščanina, žuti kartoni za oba igrača

48. minut - Rikardo režira u Surdulici potpuni preokret crno-belih 2:1!

45.minut - Počelo je drugo poluvreme u Surdulici

Poluvreme:

41. minut - Lutovac u još jednoj dobroj prilici za crno-bele

38.minut - Menig je imao dobru šansu, ali brani Ranđelović

34.minut - Terzić izjednačio 1:1!

27. minut -Milovanović za 1:0!

22.minut - Vujačić konačno u prvoj pravoj prilici za Partizan

19.minut - Odličan centaršut Babića, lopta je prošla ispred trojice fudbalera Radnika, ali nijedan nije bio dovoljno blizu da bi ugrozio gol Stevanovića

13.minut - Pokušao je Terzić glavom posle centaršuta Uroševića

11.minut - Još uvek nije bila nijedna velika prilika za oba tima

6.minut - Natho je centrirao, Urošević glavom šalje loptu preko gola

4.minut - Miran početak meča

1.minut - Utakmica je počela!

16.39 - Trener Radnika Dušan Đorđević izjavio je pred utakmicu:

-Mi smo u seriji dobrih rezultata od početka prolećnog dela prvenstva, ali i pred utakmicom sa ekipom kao što je Partizan. Znamo da su oba naša tima ispala iz evropskih kupova i da se maksimalno okreću prvenstvu, da obe ekipe zanima samo titula. Ova utakmica sa Partizanom će biti takva da će gost jednostavno biti maksimalno fokusiran, sa najjačim mogućim snagama će doći na naš teren i sa najjačim mogućim motivom će igrati protiv nas. Na nama je da se tome odupremo, da probamo da pružimo neku igru koju smo do sada pružali, da budemo čvrsti, disciplinovani i da se jednostavno suprotstavimo na najbolji mogući način i da se nadamo povoljnom rezultatu, što je apsolutno sportski. Tako smo funkcionisali i protiv Zvezde i sa te strane hoćemo da ostanemo čistog obraza - rekao je Đorđević.

16.31 - Uoči meča trener crno-belih Aleksandar Stanojević, odgovorio je na pitanje novinara da je njegova ekipa u padu forme.

-Nismo pali u formi. Gde smo pali? Posle Napretka? Gde nam tendeciozno nije sviran čist penal. Ili mi moramo da vršimo pritisak sada kao što Zvezda vrši nenormalan pritisak sve ovo vreme. Da li je to pad forme? I da li je protiv Čukaričkog radio VAR, i da je bio čist penal protiv Napretka. I onda se priča da smo mi pali, a oni svi igraju fenomenalno. Svi pritisci ne utiču na nas... Ništa nas neće sprečiti da idemo još jače - izjavio je Stanojević.

16.25 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici 28.kola Superlige Srbije između Radnika i Partizana. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Surdulice.