(K)IKS U BEOGRADU! Partizan jalov protiv Napretka, sada je Crvena zvezda na potezu!

Nisu uspeli crno-beli da dođu do veoma bitnog trijumfa, tako da će trka za šampionsku titulu biti jako uzbudljiva.

Krenuo je Partizan ofanzivno, već u 4. minutu odlično su kreirali šansu Rikardo i Marković, ipak bez uspeha.

Pokušao je Rikardo glavom u 11. minutu, međutim nije bio uspešan.

Sledeća ozbiljna šansu bila je u 19. minut kada je šansu imao Lazar Marković šutem iz okret, ali ni to nije urodilo plodom.

Najozbiljnija prilika za Napredak bila je u 37. minutu. Spremo je dobro našao Marjanović, ali on nije zahvatio loptu kako treba

Nastavio je Partizan sa napadima u drugom poluvremenu, ali nije se dao potpuno koncetrisani protivnički golman Nemanja Vasiljević.

Napredak je imao dve dobre šanse jedna se desila u 72., a druga u 80. minutu.

Sudijska nadoknada trajala je sedam minuta, tokom koje je Partizan vršio konstatnu incijativu.

Ipak, uspeo je Nemanja Vasiljević da saučuva gol ekipe iz Kruševca i tako veoma zakomplikuje šampionsku trku.

Ukoliko Crvena zvezda pobedi sutra (15.50) Metalac, dva večita rivala će se izjednačiti po broju bodova i poslednja tri kola će biti jako zanimljiva.

Partizan-Napredak (0:0)

Partizan: Stevanović - Lutovac, Miletić, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Jojić - Menig, Pavlović, Marković - Rikardo

Napredak: Vasiljević - Jovanović, Đuričković, Kočić, Spremo, Đeković, Marjanović, Kojičić, Rašković, Jovanović, Melunović

KRAJ UTAKMICE

90. minut - Fantastična odbrana Nemanje Vasiljevića

87. minut - Centaršut Živković nije dobro prošao

80. minut - Velika prilika Napredak, nije uspeo Kulić da realizuje šansu

77. minut - Prekid igre zbog povrede igrača Napretka

72. minut - Odličan napad Napretka, ali spretljao se Jovanović sa loptom

67. minut - Prekršaj u napadu pravi Jović

59. minut - Jović šutira pored gola

56. minut - Mirniji period

49. minut - Imao je šansu Holender

46.minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

45. minut - Ponovo je pokušao Rikardo glavom

37. minut - Najozbiljnija šansa za Napredak. Spremo je dobro našao Marjanović, ali on nije zahvatio loptu kako treba

30. minut - Rikardo je dobio žuti karton

27. minut - Krenuli su u ofanzivu igrači Napretka, ipak dosuđen je ofsajd

19. minut - Pokušao je Marković iz okreta, ipak blokada protivničke ekipe

11. minut - Pokišao glavo Rikardo, ali odlično je odreagovao defanzivac Napretka

4. minut - Odlična akcija igrača Partizana. Lazar Marković je poslao loptu do Rikardu koji mu je odlično vrati, ali zatim centaršut kapiten Partizana nije bio precizan

1. minut - Utakmica je počela