RUTINSKA POBEDA PARTIZANA Crno-beli savladali Kragujevčane i ponovo su na +5 u odnosu na večitog rivala!
FK Partizan

Uspeli su crno-beli da savladaju kragujevački Radnički na svom terenu sa 2:0 golovima Rikarda i Jojića.

Tako su se crno-beli ponovo vratili +5 u odnosu na večitog rivala, pred derbi koji je na programu 27.februara.

Odmah od starta meča Partizan je pokazao rivalu ko je glavni na terenu,
što i nije bilo neočekivano s obzirom da je kragujevački tim trenutno poslednji na tabeli.
Ređale su se prilike za domaćina, a prvu je iskoristio Rikardo Gomeš u 18.minutu.
Potom je prednost povećao Miloš Jojić u 34.minutu, za ubedljivu prednost domaćina na poluvremenu.

Aleksandar Stanojević je na teren u drugom poluvremenu poslao Markovića i Jovića umesto Terzića i Meniga, a posao je Partizanu olakšan u 53. minutu.

Ubiparip je u 49. minutu nespretno visoko podigao nogu, udario Vujačića nogom u glavu i rasekao ga je, pa je Radaković prvo dodelio žuti karton.

Reagovale su sudije iz VAR sobe, glavni arbitar je pogledao snimak i promenio odluku, pa je Ubiparipu dao crveni karton u 53. minutu i Radnički je ostao sa igračem manje.

Nakon toga, Partizan je kontrolisao utakmicu i dalje, održavao prednost i odrađivao posao do kraja utakmice.

Uzbuđenja u drugom poluvremenu, osim crvenog kartona, gotovo da nije bilo.

PARTIZAN-RADNIČKI 1923 (2:0) (KRAJ)

Stadion: Stadion Partizana

Gledalaca: 6767

Sudija: Nikola Radaković

Partizan: Stevanović, Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević, Jevtović, Jojić, Terzić (od 46. Jović), Natho (od 69.Baždar), Menig (od 46. Marković), Rikardo (od 69.Milovanović)

Radnički 1923: Lukić, Varjačić, Andrić, Gajić, Pecelj, Piščević (od 69. Maksimović), Milosavljević, Tomić (od 79.Trifunović), S. Jovanović (od 69. Brnović), Vidović, Ubiparip

Drugo poluvreme:

90.minut - Igraće se još tri minuta

87.minut - Tukao je Marko Jevtović, ali pravo u golmana Lukića

82.minut - Duel Vijačića i Maksimovića, gosti traže penal, ali sudija pokazuje da nema ništa od toga

80.minut - Pokušao je Jojić centaršutom iz kornera

76.minut - Napad Radničkog, Milosavljević je probao

74.minut - Gotovo bez velikih prilika u drugom delu za obe ekipe

67.minut - Meč je ušao u mirniju fazu, igra se uglavnom na polovini Kragujevčana

59.minut - Žuti karton za Nemanju Jovića

58.minut - Milisavljević je pokušao za Radnički sa nekih 20-ak metara, ali preko gola

51.minut - Ubiparip neoprezno podigao previsoko nogu i udario Vujačića u glavu i zaradio crveni karton

48.minut - Centaršutom je pokušao Lazar Marković na peterac, ali Varjačić je bio oprezan

46.minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme:

43.minut - Probao je Partizan preko Terzića i Uroševića, ostaje 2:0

40.minut - Malo više poseda lopte u nogama Kragujevčana, ali bez neke veće prilike za goste

34.minut -  Jojića pogađa za 2:0 crno-belih!

27.minut - Nova prilika za Partizan, ovaj put preko Meniga

24. minut - Prva velika šansa za Kragujevčane, Stevanović neprecizan

22.minut - Šansa za Jojića, ipak bez pogotka

18.minut - Menig asistent, Rikardo za 1:0!

14.minut - Inicijativa Partizana, za sada bez velike prilike za gol

8.minut - Partizan u ofanzivi, lopta konstantno u njihovim nogama

5.minut - Prilika za Natha, oprezan je bio golman gostiju

1.minut - Utakmica je počela

15.12- Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici 23.kola Superlige Srbije između Radničkog iz Kragujevca i beogradskog Partizana