PARTIZAN NASTAVIO POHOD KA TITULI! Sigurna pobeda crno-belih u senci povrede Popovića!
FK Partizan

Partizan je tako trijumfalno započeo drugi deo sezone i stigao do 20. pobede u prvenstvu.

Meč je obeležila povreda golmana crno-belih Aleksandra Popovića.

Popović je sredinom prvog poluvremena dobio udarac u glavu nakon sudara sa fudbalerom Radničkog Stefanom Mitrovićem.

Ostao je nepomično da leži na terenu, a zbog ukazivanja pomoći u teren je moralo da uđe i vozilo hitne pomoći.

Prema poslednjim informacijama Popović je zadobio lakši potres mozga, dobro se oseća i nema vidljivih fizičkih povreda.

Što se same igre tiče, nije bilo mnogo uzbuđenja do finiša prvog poluvremena.

Igrao se 44. minut kada je Rikardo Gomes doneo prednost ekipi Aleksandra Stanojevića Prvi strelac prvenstva je glavom reagovao na ubacivanje Kvinsija Meniga i savladao Filipa Dujmovića.

Već u sledećem napadu Partizan je mogao da povede 2:0. Terzić je odlično šutirao, ali je pogodio stativu.

Na startu drugog dela veliku priliku propustio je Kvinsi Menig, čiji udarac zamalo završava pored gola.

Radnički je imao blagu inicijativu, ali nije uspevao da ozbiljnije ugrozi gol rivala.

Tačku na utakmicu stavio je Urošević u 85. minutu. Posle kornera lopta je došla do Rikarda, koji je topovski tukao, pogodio prečku, lopta se odbila na liniju, a na taj odbitak je natrčao Urošević i glavom prebacio preko golmana u mrežu.

U narednom kolu Partizan dočekuje kragujevački Radnički, dok Nišlije gostuju Voždovcu.

Radnički Niš - Partizan 0:2 (0:1)

Stadion: Čair (Niš)

Sudija: Miloš Milanović

Radnički Niš: Dujmović – Aksentijević, Basile, Savić, Ćirković – Kovačević, Pejović – Arsić, Mitrović, Kasalica – Štulić.

Partizan: Popović – Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić – Terzić, Natho, Menig – Rikardo.

Kraj! Pobeda Partizana u Nišu 2:0.

90. minut - Igraće se još tri minuta u Nišu.

85. minut - Gol! Urošević rešava pitanje pobednika. Partizan vodi 2:0. Posle kornera lopta je došla do Rikarda, koji je topovski tukao, pogodio prečku, lopta se odbila na liniju, a na taj odbitak je natrčao Urošević i glavom prebacio preko golmana u mrežu.

80. minut - Veliku šansu nije iskoristio Jović da reši pitanje pobednika. Uspeli su defanzivci Nišlija da pošlaju loptu u korner, a Partizan pole toga nije uspeo da ugrozi gol domaćina.

73. minut - Blagu inicijativu imaju fudbaleri Radničkog.

70. minut - Mirniji period utakmice, bez mnogo uzbuđenja

63. minut - Iz igre izlaze Natho, Menig i Terzić, a ulaze Jevtović, Marković i Jović.

58. minut - Nekoliko oštrijih startova. Žute kartone dobili su Igor Vujačić i Kvinsi Menig.

50. minut - Veliku priliku propušta Kvinsi Menig, njegov udarac je završio pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme! Partizan vodi 1:0 golom Rikarda. Ono što je važnije od samog rezultata, Lekar ekipe Siniša Petković potvrdio je da je Popović dobro, u svesnom stanju, ali će morati na preventivno snimanje, s obzirom da je izgubio svest na deset sekundi.

45+1 - Terzić pogađa stativu. Veliku priliku propušta Partizan da ode na 2:0 u finišu prvog poluvremena

44. minut - Gol! Rikardo donosi vođstvo Partizanu. Prvi strelac prvenstva je glavom reagovao na ubacivanje Kvinsija Meniga i savladao Filipa Dujmovića.

Čekaju se vesti iz Niške bolnice.

38. minut - Velika prilika za Partizan, Natho je bio neprecizan, ostaje 0:0.

32. minut - Pokušao je Kvinsi Menig da se izbori za udarac, ali ga je pročitao Ćirković.

28. minut - Aleksandar Popović je na nosilima ubačen u kola Hitne pomoći i prebačen u nišku bolnicu, dok će u nastavku susreta među stativama Partizana stajati Nemanja Stevanović.

24. minut -  Lekarska ekipa je na terenu, ukazuje se pomoć Popoviću, na igralištu je i vozilo Hitne pomoći. Izvesno je da će biti prebačen u bolnicu.

22. minut - Golman Partizana se srušio i dobio je nezgodan udarac, čini se u glavu. Pao je i odmah mu je nekoliko igrača prišlo. Izgleda da je ostao bez svesti. Lekarska ekipa je odmah ušla na teren.

15. minut - Siniša Saničanin je intervenisao na ivici kaznenog prostora, a domaći su tražili igranje rukom. Miloš Milanović je čekao reakciju iz VAR sobe, ali Srđan Jovanović iz nje je javio da nema elemenata za najstrožu kaznu.

13. minut - Partizan bolji na početku utakmice.

9. minut - Najbolja prilika na utakmici, prvi korner za Partizan, Urošević je šutirao glavom, ali lopta zamalo završava preko gola.

5. minut - Prvi pokušaj fudbalera Partizana, Urošević je slabo zahvatio loptu, lak posao za golmana Radničkog.

1. minut - Utakmica je počela.

13.51 - Trener Partizana Aleksandar Stanojević izveo najjači sastav u ovom trenutku  imajući u vidu da još nisu dovoljno spremni zimski povratnici, Ljubomir Fejsa i Marko Jevtović, a da Lazar Marković, kao što je i najavljeno, nije na istom nivou kao ostatak ekipe.

13.43 - U prvom meču ova dva tima igranom u Beogradu Partizan je slavio sa ubedljivih 4:0.

13.35 - Partizan je bio impresivan u prvom delu sezone, pošto je upisao 19 pobede i dva remija. Sa druge strane, Radnički je osmi na tabeli sa 27 bodova.

13.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 22. kola Superlige Srbije između Radničkog iz Niša i Partizana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Niša.