PARNI VALJAK SAMLEO ANDORU! Sigurna partija pulena Željka Obradovića nakon dva uzastopna evropska poraza!

Bila je ovo sigurna partija crno-belih, kada god bi se gostujući tim približio, košarkaši Partizana bi uvek našli pravi način da se rezultatski odvoje.

Sigurno su ušli u meč puleni Željka Obradovića, odmah želeli da pokažu ko je gazda na terenu. Isticali su se najviše Ledej, Lesor i Panter, ipak nisu se ni gosti predavali.

Prva četvrtina je završila rezultatom 22:16 u korist crno-belih.

U drugoj četvrtini Partizan je prvi put došao do dvocifrene prednost, pred sam kraj prvog poluvremena uspeli su crno-beli da se odvoje, a predvodnici ekipe su bili Matijas Lesor i Zek Lidej. Poluvreme je zavrtšeno rezultatom 45:35 u korist crno-belih.

Odlično je počela Andora prvu polovinu treće četvrtini uspeli su rezultatski da se približe, ipak usledila je snažna serija Partizan za novu dvocifrenu prednost (69:54).

Nastavili su crno-beli u poslenjoj četvrtini sa dominacijo, više nije bilo pitanje da lii gosti mogu da preokrenu, nego kojom će rezultskom razlikom izgubiti.

Utakmica je završena rezultatom 95:70 u korist Partizana.

Najviše poena u crno-belim redovima postigao je Lidej (20),  a sledio ga je Lesor (18), dok je goste predvodio Klevin Hanas (17).

Partizan-Androa (95:70)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić".

SUDIJE: Boltauzer, Bisang, Balak.

PARTIZAN: Kuruks(0), Panter(16), Vukčević(2), Ledej(20), Zagorac(2), Avramović(6), Koprivica(4), Dangubić(0),, Mur(0), Lesor(18), Trifunović(12), Madar (15)

ANDORA: Miler-Mekintajer(7), Pauli(13), Olumujiva), Lovet(5), Hana(17),  Nakić(5),Dijanj(0), Kroford(5), Kolom(2),  Arteaga(16), Mekel(5)

Kraj utakmice - Partizan je pobedio rezultatom (95:70)

39. minut - Pogodio Kolom za dva (91:70)

37. minut - 16. poena za Lesor (88:66)

36. minut - Ponovo precizan Lesor (81:66), nakon njega Panter je pogodio za tri (84:66)

35. minut - Ubacio je oba slobodna bacanja Pol Oriol (76:66)

34. minut - Pogađa Kodi Mekentajer Miler za dva poena (76:62), posle toga je bio precizan Arteaga (76:64)

33. minut - Precizan Lesor za dva poena (76:57)

32. minut - Oba slobodna bacanja je ubacio Zek Ledej (74:54)

31. minut - Tri poena Jana Madara (72:54)

Kraj treće četvrtine - Partizan vodi 69:54

30. minut - Madar postiže trojku (69:54)

28. minut - Pogađa za dva Jan Madar (63:49),  s druge strane Oriol je pogodio trojku (63:52)

27. minut - Obacio je Panter oba slobodna bacanja (58:47)

26. minut - Zek Ledej je bio precizan za dva, s druge stra dva poena postiže Artega (56:47)

25. minut -  Hana precizan za dva (52:45)

23. minut - Dva poena Balše Koprivice, s druge strane precizan Mario Nakić (49:43)

22. minut - Precizan Trifunović (47:37)

21. minut - Mario Nakić pogađa za dva poena (45:37)

POLUVREME - Partizan vodi rezultatom 45:35

20. minut - Za tri poena pogađa Kelvin Hana (42:33)

19. minut - Oriol polovičan sa slobodnih bacanja (39:30)

18. minut - Oriol smanjuje prednost Partizana (39:29)

17. minut - 10. poen za Matijas lesora (39:27)

16. minut - Pogađa za dva Lesor (34:25)

15. minut - Tri poena Kraforda (30:25)

14. minut - Oriol precizan za dva (28:22),  s druge strane precizan je Lesor (30:22)

13. minut - VIktor Artega postiže dvba poena (26:20)

12. minut - Tristan Vukčević postiže dva poena (26:16)

Kraj prve četvrtine - Partizan vodi rezultatom 24:16

10. minut - Madar pogađa za dva poena (22:16)

9. minut - Faul nad Lesorom.Francuz je zatim pogodio oba slobodna bacanja (20:14)

7. minut - Codi Miler Mekentajer pogađa za dva (18:12), nakon toga precizan je bio Artega (18:14)

6. minut - Zek Lidej precizan za dva (16:9)

5. minut - Dva poena Kevina Panter, za sada je ubacio šest poena (13:7)

4. minut - Hana precizan za tri poena (6:5), s druge strane precizan je bio Trifunović za dva poena (8:5)

3. minut - Dva poena za Balšu Koprivicu (6:2)

2. minut - Lidej precizan za vođstvo (4:2)

1. minut - Precizan Kevin Panter sa slobodnih bacanja (2:0), s druge strane iz igre ubacuje za dva poena Hana (2:2)