NIJE BILO LAKO! Partizan savladao borbeni Borac!
ABA liga/kk partizan/Dragana Stjepanović

Bio je ovo veoma neizvestan meč, gosti su pružili snažan otpor, ali Partizan je stigao do pobede.

Partizan je fenomenalan otvorio meč, imali su seriju od 8:0, ali odmah su pokazali gosti da nisu došli u Beograd da izgube.

Prva četvrtina završila je rezultatom 18:17 u korist crno-belih.

U drugoj četvrtini gledali smo najveću borbu. Fenomenalno su šuterski bili raspoloženi igrači Borca, a pred sam kraj četvrtine došli su i do vođstva, međutim ekipe  su na poluvreme otišle sa nerešenim rezultatom (31:31).

Treću četvrtinu Partizan je otvorio sa 10:0, ipak ponovo je Borac pokazao borbenost, nisu se predavali puleni Marka Marinovića.

Treća četvrtina se završila sa +8 u korist Partizana (53:45).

U poslednjoj četvrtini gostujući tim je imao svoje šanse, na sve načine su pokušali do preokreta, ipak Partizan je slavio rezultatom 75:68.

Najkorisniji u timu Partizana bio je Avramović sa 20 poena, dok je Borac predvodio Nemanja Todorović sa 13 poena.

Partizan-Borac (75:68) (18:17,13:14,22:14,22:23)

Partizan:Panter(7), Kuruc(4), Lidej(13), Avramović(20), Koprivica(2), Dangubić(0), Samilagić(7), Glas(5), Lesor(11),Trifunović(2), Madar(4)

Borac:I-Đoković(4), Hejl(7), Sanadže(6),R.Đoković(3), Lopez(5), Tomašević(11), Pecarski(7), Lešić(2),Novaković(10), Todorović(13),

Kraj utakmice - Partizan je pobedio rezultatom (75:68)

38. minut - Precizan pod košem Ledej (71:60)

37. minut - Lesor ovaj puta ubacuje oba bacanja (66:58)

36. minut - Lesor polovičan sa slobodnih bacanja (62:56)

34. minut - Precizan Ledej sa slobodnih bacanja (59:53)

33. minut - Ponovo precizan Todorović (55:50)

32. minut - Zakucavanje Kuruca (55:45), s druge strane Todorović precizan za tri (55:48)

Kraj treće četvrtine - Partizan vodin 53:45

30. minut - Dva poena Alena Smajlagića za +9 (52:43)

29. minut - Dva poena Avramovića (47:41)

27. minut - Zakucavanje Kevina Pantera (45:39)

26. minut - Dugo Partizan bez poena, Borac je za to vreme ubacio šest poena (43:37)

24. minut - Odlično kucanje Ledeja (43:31)

23. minut - Fantastična serija Partizana (41:31)

21. minut - Pogađa Avramović za vođstvo, a zatim je bio precizan i za tri (36:31)

Poluvreme - Rezultat je nerešen 31:31

20. minut - Došao je ponovo Borac do vođstva (29:31) pogotkom Pecerskog, a zatim je Madar pogodio za izjednačenje (31:31)

19. minut - Precizan Todorović pod košem (29:29)

18. minut - Pogađa Todorović za tri (29:27)

17. minut - Panter pogađa oba slobodna (27:23)

16. minut - Pogađa Ledej za vođstvo (25:23)

15. minut - Precizan Pecarski za dva (23:23)

14. minut - Dva poena Glasa posle asistencije Avramovića (23:21)

13. minut - Pogađa Avramović trojku za izjednačenje (21:21)

12. minut - Novaković pogađa trojku za prvo vođstvo Borca, tajm-aut je zatražio Željko Obradović (18:21)

11. minut - Dva slobodna bacanja je promašio Ilija Đoković, a zatim je treće pogodi i doneo izjednačenje svom timu (18:18)

Kraj prve četvrtine - Partizan vodi rezultatom 18:17

10. minut  - Ilija Đoković precizan za tri (18:14),  a zatim je trojku pogodio i Radovan Đoković (18:17)

9. minut - Trener Borca Marko Marinović je zatražio tajm-aut (18:11)

7. minut - Dva poena Kuruca (16:9)

6. minut- Ubacio je Lopez oba slobodna bacanja (12:9)

5. minut - Tomašević postiže tri poena za Borac (8:7)

4. minut - Oba slobodna bacanja je ubacio Lešić (8:4). Us sledećm napadu Partizan iskusni igrač Borca Sava Lešić je povredio koleno.

2. minut - Smajlagić postiže tri poena (6:0)

1. minut - Prvi poeni na utakmici, precizan je bio Kuruc (3:0)