MENIG ZA SLAVLJE PARTIZANA! Crno-beli uz mnogo muke srušili Kolubaru i pobegli Zvezdi na +5!
FK Partizan

Crno-beli su tako overili osvajanje jesenje titule i prvi deo sezone završili bez poraza.

Partizan je lider domaćeg prvenstva sa 59 bodova, pet više od drugoplasirane Crvene zvezde.

Prvo poluvreme nije bilo previše sadržajno.

Partizan je imao inicijativu, ali su napadi bili dosta jalovi, pa su gosti bez većih problema odolvelali, a na visini zadatka bio je golman Dejan Stanivuković.

U 10. minutu Milovanović je sam izbio u kontranapad, prevario je sve čuvare i zatresao mrežu Kolubare, ali, bio je ofsajd.

Najbolju priliku za goste propustio je Mladenović u 35. minutu. Probio je po levoj strani, otvorila mu se prilika da šutira iskosa sa nekoh 15-16 metara, što je i učinio, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su zaigrali ofanzivnije u drugom delu i uspeli da slome otpor Lazarevčana.

Igrao se 67. minut kada je Kvinsi Menig postigao gol odluke. Posle kornera sa desne strane, lopta se odbila ka ivici kaznenog prostora Kolubare, natrčao je Menig i volej udarcem sa nekih 12-13 metara poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, pa je Partizan rutinski priveo meč kraju.

Jedinu veliku priliku u nastavku propustio je Miljković u 84. minutu.

Sezona se nastavlja 12. februara, Partizan će tada biti gost Radničkom u Nišu, a Kolubara dočekuje Voždovac.

Partizan - Kolubara 1:0 (0:0)

Strelci: Menig u 67.

Stadion: Partizana

Sudija: Nenad Minaković.

Partizan: Stevanović – Miljković, Miletić, Vujačić, Saničanin (od 46. Pantić), Živković – Zdjelar, Šćekić (od 46. Rikardo), Jojić (od 64. Jović) – Menig (od 73. Ostojić), Milovanović (od 64. Holender).

Kolubara: Stanivuković – Janković, Đurić, Pecelj (od 75. Velilić), Kočović – Marjanović, Lončar (od 75. Petronijević) – Đokić (od 75. Đenić), Mladenović (od 64. Andrić) Dobrijević - Tumbas (od 68. Vasiljević)

Kraj utakmice! Pobeda Partizana protiv Kolubare 1:0!

90. minut - Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade.

85. minut - Miljković propušta priliku da stavi tačku na utakmicu.

77. minut - Crno-beli sada imaju potpuno kontrolu.

73. minut - Strelac jedinog gola napušta teren, umesto njega je ušao Bojan Ostojić.

67. minut - Gol! Partizan vodi sjajnim golom Meniga. Sjajno je Kvinsi Menig uhvatio volej na nekih 12-13 metara udaljenosti i matirao Stanivukovića. Čekao se VAR, sve je bilo čisto i Partizan je konačno poveo.

59. minut - Velika šansa za Partizan. Posle dodavanja Miljkovića, Pantić je gađao sa nekih sedam-osam metara, ali brani Stanivuković.

52. minut - Partizan sve ofanzivniji, gosti odolevaju.

46. minut - Stanojević je na poluvremenu u igru uveo Rikarda Gomeša i Danila Pantića, a izašli su Siniša Saničanin i Aleksandar Šćekić. Odmah velika prilika za Partizan, Milovanović je šutirao, istakao se golman gostiju.

45. minut - Kraj provog poluvremena, nema golova u Humskoj.

42. minut - Jojić je izveo slobodan udarac, ali bez opasnosti po gol Kolubare.

35. minut - Najbolja prilika od početka meča za goste. Mladenović je probio po levoj strani, otvorila mu se prilika da šutira iskosa sa nekoh 15-16 metara, što je i učinio, ali je imao dvojicu svojih saigrača na drugoj strani. Lopta je završila u spoljnom delu mreže.

33. minut - Evo prvog ozbiljnijeg napada Kolubare, od svega samo korner.

28. minut - Sada Milovanović šutira, brani Stanivuković.

25. minut - Nova šansa za Partizan. Dobar udarac Živkovića sa ivice kaznenog prostora, istakao se golman Kolubare Stanivuković.

18. minut - Ređaju se napadi Partizana. Šćekić je pokušao sa distance, šutirao je snažno, ali neprecizno. Nedugo nakon toga Menig je šutirao sa igračem na leđima, ali golman gostiju nije imao težak posao.

10. minut - Milovanović je sam izbio u kontranapad, prevario je sve čuvare i zatresao mrežu Kolubare, ali, bio je ofsajd.

8. minut - Partizan sve konkretniji.

4. minut - Dosta miran start meča, bez značajnijih dešavanja.

1. minut - Utakmica je počela!

12.40 - Najbolji strelac Partizana Rikardo Gomeš današnji meč ipak počinje sa klupe za rezervne igrače. Od starta u timu ponovo će biti Marko Milovanović. Aleksandar Stanojević je napravio izmenu i na golu, pa će među stativama biti Stevanović umesto Popovića.

12.36 - Dva tima su se sastali na početku sezone u avgustu u Lazarevcu i Partizan je tada ubedljivo slavio sa 4:0.

12.28 - Sa druge strane, Kolubara igra promenljivo ove sezone i sa 23 boda zauzima 11. poziciju.

12.20 - Crno-beli su u odličnoj formi u domaćem prvenstvu u kom su ostvarili četiri pobede u nizu i nalaze se na liderskoj poziciji sa 56 bodova, dva više od drugoplasirane Crvene zvezde.

12.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 21. kola Superlige Srbije između Partizana i Kolubare. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.