PARTIZAN SE IZGUBIO U BEOGRADSKOJ MAGLI! Crno-beli i Proleter podelili po bod, fantastični Petrić spasao tim iz Novog Sada!

Bila je ovo jedna od lošijih partija crno-belih u poslednje vreme, dok je protivnički tim pokazao sjajnu borbenost.

Od početka meča igrači Proletera su jasno dali do znanja da nisu došli u Beograd da izgube.

Čak su i prvi zapretili. U četvrtom minutu Vukasović je pokušao da dovede svoj tim u vođstvo, ali nije uspeo.

Prvu ozbiljnu šansu Partizan je imao u 11. minutu preko Markovića, ipak rezultat je ostao nepromenjen.

Najozbiljniju priliku imao Jović u 28. minutu, mladi ofanzivac je bio u idealnoj šansi za pogodak, međutim nije se baš najbolje snašao.

U drugom poluvremenu na stadion Partizana se spustila magla koja otežavala prilike i jednom i drugom klubu.

Ponovo je Marković imao ozbiljnu šansu, sa 16 metara uputio je strašan šut, ali lopta je otišla iznad gola,

U 66. minutu dosuđen je penal za Partizan. Ipak, golman Proletera Nikola Petrić sjajno pročitao šut Rikarda.

Nekoliko minuta kasnije, Rikardo je postigao gol, ali isti je poništen zbog ofsajda.

Do kraja meča Partizan je svo vreme pratio, ali fantastični Petrić je više puta spasao mrežu svog kluba.

Ovo je drugi remi Partizana u domećem prvenstvu ove sezone, dok je Proleter prekinuo niz od tri poraza u domaćem šampionatu.

PARTIZAN-PROLETER (0:0)

Stadion Partizana

Sudija: Pavle Tomić

Partizan: Popović, Živković, Vujačić, Miletić, Obradović(Od 46. Urošević), Natho(Od 46. Mening), Jojić, Marković, Pantić, Marković,Jović (Od 46.Terzić) Rikardo

Proleter: Petrić, Skopljak, Ortiz, Evandro, Mitrović, Vukasović, Tanasin, Mihajlović, Lambulić, Stojanović, Kojić

KRAJ UTAKMICE - Partizan i Proleter su odigrali nerešeno (0:0)

85 minut -. Loši potezi Meninga. Potom i promašaj Terzića. Fantastičan performans golmana Petrića.

80. minut - Napada Partizan, ali bez uspeha

73. minut - Rikardo je dao gol, ali isti je poništen zbog ofsajda

67. minut - Odbranio je Petrić udarac Rikarda. Pročitao je golman Proltera najboljeg strelca crno-belih i  na fantastičan način sačuvao rezultat

66. minut - Penal za Partizan

62. minut - Šutirao je odlično Lazar Marković sa 16 metara, lopta je otišla iznad prečke

57. minut - Ukazuje se  lekarska pomoć Stojanoviću. Nehotično je dobio udarac u glavu prilikom kornera za Partizan

50. minut - Magla se spustila na teren Partizana

48. minut - Bio je sebičan Rikardo, pokušao je sam da stvori priliku, a to mu nije uspelo

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME - Rezultat je 0:0

44. minut - ruga velika šansa za Partizan na utakmici. Centrirao je Obradović, skočio je Rikardo, ipak lopta je otišla pored stative

40. minut - Bibras Natho je dobio žuti karton

31. minut - Šutirao je Miletić glavom, ipak ništa od gola

28. minut - Jović je imao šansu  za gol, ali nije dobro iskoristio mladi fudaler Rikardov pas

18. minut - ontra Partizana posle osvojene lopte na svojoj polovini, međutim, Natho je poslao loš pas ka Rikardu, ali akcija je propala

13. minut - Pokušali su igrači Proletera iz kontre, ali bez uspeha

11. minut - Lazar Marković je dobio loptu na 30-ak metara od gola Proletera, povukao je desetak metara, šutirao, ipak - pored gola.

4. minut -  Proleter prvi zapretio. Lukav udarac Vukasovića, ipak ništa od gola.

1. minut - Utakmica je počela