LAKA TROJKA PARTIZANA! Dva gola Meniga i prvenac Živkovića za ubedljivu pobedu protiv trećeligaša!
FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Trajal sa 3:0 u utakmici šesnaestine finala Kupa Srbije.

Crno-beli su opravdali ulogu favorita protiv tima koji je lider Srpske lige Istok.

Od prvog minuta je Partizan preuzeo terensku inicijativu, ali su se gosti dosta dobro branili.

Na vođstvo domaćih čekalo se do 25. minuta. Bila je to sjajna akcija, Lazar Marković je prebacio štopere gostiju, Miloš Jojić uposlio u petercu Kvinsija Meniga, koji je postigao pogodak.

Nedugo nakon toga Rikardo Gomeš je dao gol, ali je prethodno napravio faul u napadu, pa je ostalo 1:0.

U 40. minutu je Rikardo tražio penal, kada je lako prošao odbranu Trajala i pao u kaznenom prostoru, ali je sudija pokazao da se igra nastavi.

Početkom drugog dela, tačnije u 49. minutu, Menig je duplirao prednost. Ponovo je Marković započeo napad dobrim dodavanjem ka Pantiću. Usledio je centaršut, Holanđanin je odlično reagovao i psotigao drugi gol.

Kruševljani su najbolju priliku imali u 60. minutu. Šutirao je Nikola Arsić posle dobrog prvog kontakta, na visini zadatka je bio Nemanja Stevanović.

Na 3:0 povisio je Marko Živković u 67. minutu prvim golom u dresu Partizana.

U 71. minutu došlo je do manjih čarki, Rikardo, koji je tokom čitavog duela bio prilično nervozan, ušao je u sukob sa igračem Trajala i zbog toga dobio žuti karton.

Ubrzo se situacija smirila, pa se meč nastavio.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja i Partizan je ostvario sigurnu pobedu protiv ekipe iz Kruševca.

U prvom terminu, plasman je u osmini finala Kupa ostvarila ekipa Radnika iz Surdulice, pobedom nad Radničkim 1923 rezultatom 2:0.

Partizan - Trajal 3:0 (1:0)

Strelci: Menig u 25. i 49, Živković u 67.

Stadion: FK Partizan

Sudija: Miroslav Miletić

Partizan: Stevanović – Živković, Ostojić, Miletić, Obradović – Zdjelar (od 76. Smiljanić), Jojić – Marković (od 61. Lutovac), Pantić, Menig (od 61. Lazar Pavlović) – Rikardo (od 76. Miljković).

Trajal: Todorović – Gašić, Matejević, Terzić, Savić (od 58. Arsić) – Aleksić, Nikolić (od 46. Jović), Petrović (od 80. Sokolović), Pavlović (od 70. Milošević), Milisavljević (od 80. Jovičić) – Golubović.

Kraaaj! Rutinska pobed Partizana protiv Trajala - 3:0!

90. minut - Prvi korner za Trajal u 90. minutu.

87. minut - Žuti karton za Milana Smiljanića. Zaustavio je kontra napad gostiju.

83. minut - Novi šut Pantića koji odlazi preko gola.

79. minut - Nastavljaju se napadi Partizana, četvrti gol "visi u vazduhu".

73. minut - Sve je ovde odavno rešeno. Ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat utakmice.

71. minut - Rikardo Gomeš je ušao u sukob sa igračem Trajala i zbog toga dobio žuti karton.

67. minut - Goool! Velikih 3:0 za Partizan. Prvi gol Marka Živkovića u dresu crno-belih. Bila je to još jedna lepa akcija "parnog valjka".

65. minut - Šut Pantića iz povoljne situacije, lopta odlazi preko gola.

62. minut - Evo prvih promena u Partizanu. Pavlović i Lutovac zamenili Markovića i Meniga.

60. minut - Najbolja šansa za Trajal. Šutirao je Arsić, ali je odlično reagovao Stevanović. Bilo je opasno.

56. minut - Solidan napad gostiju, Matejević je šutirao, međutim, lopta nije išla u okvir gola.

54. minut - Opet u Partizanu traže penal zbog starta Aleksića nad Rikardom, ali sve je bilo čisto.

49. minut - Goool! Ponovo je Menig strelac, Partizan vodi 2:0! Marković je uposlio Pantića po desnoj strani, da bi ovaj vratio na povratnu Kvinsiju Menigu, koji je pogodio za 2:0.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog dela. Partizan vodi golom Meniga iz 25. minuta.

44. minut - Najbolji napad Trajala od početka meča, ali je Golubović loše reagovao i propustio priliku da ozbiljnije pripreti golmanu Partizana.

42. minut - Udarac Jojića, lopta odlazi pored gola, stiče se utisak da je bolje rešenje bilo da je proigrao nekog od saigrača.

40. minut - Lako je Rikardo prošao odbranu Trajala, pao u kaznenom prostoru i tražio penal, ali je sudija pokazao da se igra nastavi.

38. minut - Miran period utakmice.

33. minut - Ekipa crno-belih ima punu kontrolu.

29. minut - Ponovo se zatresla mreža gostiju, Živković je odlično centrirao, ali je Rikardo napravio faul u napadu i ostaje 1:0.

25. minut - Goool! Partizan vodi golom Meniga. Bio je to dobar napad crno-belih, Marković je pronašao Jojića, koji je centrirao, a Menig se odlično snašao i doneo prednost svojoj ekipi.

23. minut - Uz dosta sreće lopta dolazi do Pantića koji šutira levom nogom, golman Todorović je intervenisao nakon čega je lopta pogodila prečku.

21. minut - Partizan sve vreme ima kontrolu, ali nikako da stvori pravu priliku.

18. minut - Šut Meniga koji je lako odbranio Todorović.

15. minut - Trajal čeka šansu iz kontri. Moglo je da bude opasno, malo je nedostajalo da Ostojić postigne autogol.

12. minut - Nastavljaju se napadi Partizana, ovog puta je Jojić izblokiran.

8. minut - Još jedan dobar napad Partizana po desnoj strani, ali se Jojić spetljao.

6. minut - Kombinovali su Rikardo i Marković, ali odbranio se Trajal.

4. minut - Već četvrti korner za Partizan koji je krenuo ofanzivno od prvog minuta.

1. minut - Utakmica je počela! Odmah dobar napad Partizana, Menig je izbudio korner.

16.02 - Crno-beli igraju odlično od početka sezone. Nalaze se na prvom mestu u Superligi Srbije, a odlično im ide i u Ligi konferencija gde su bez većih problema savladali Anortozis i Floru.

15.56 - Zbog reprezentativnih obaveza u sastavu Partizana nema Natha, Vujačića, Šćekića, Terzića.

15.51 - Partizan je veliki favorit protiv Kruševljana koji su lideri Srpske lige Istok. Ipak, trener crno-belih Aleksandar Stanojević je maksimlano ozbiljno shvatio rivala i na teren izveo najbolje igrače koje ima. Tako će od prvog minuta igrati Rikardo, Zdjelar, Marković, Menig...

15.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici šesnaestine finala Kupa Srbije između Partizana i Trajala. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.