BLICKRIG CRNO-BELIH! Partizan za dva minuta preokrenuo protiv Santa Klare i plasirao se u Ligu konferencija! (FOTO GALERIJA)

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Santa Klaru sa 2:0 (2:0) u revanšu kvalifikacija za Ligu konferencija i ukupnim rezultatom 3:2 izborili učešće u novom UEFA takmičenju.

Sjajno su crno-beli odigrali prvo poluvreme u kojem su sve ima vreme imalu potpunu kontrolu.

Već u 3. minutu je Partizan zatresao mrežu gostiju, ali je gol Jovića poništen zbog ofsajda.

Na vođstvo "parnog valjka" čekalo se do 25. minuta. Sejdubu Suma je fauliran u kaznenom prostoru, tom prilikom se povreedio, pa ga je zamenio Bibras Natho, Krejg Pouson je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Rikardo Gomeš.

Samo dva minuta kasnije bilo je 2:0 za Partizan. Miloš Jojić je odlično izveo korner, loše je reagovao golman Pereira, Siniša Saničanin je sjajno skočio i loptu poslao u mrežu.

Malo je nedostajalo da posle pola sata ekipa Aleksandra Stanojevića ima velikih 3:0. Natho je "kao rukom" pronašao Rikarda, ali on nije uspeo da iskontroliše situaciju i šutne, pa je od svega bio samo korner za Partizan. Imao je Rikardo 1 na 1 sa golmanom, ali se nije najbolje snašao.

U drugom poluvremenu su gosti zaigrali ofanzivnije, dok su se crno-beli povukli i vrebali šansu iz kontri. Uprkos tome, Partizan je bio opasniji i stvarao šanse.

Veliku priliku za Partizan propustio je Saničanin u 58. minutu. Opet je odličan udarac iz ugla izveo Jojić, šutirao je glavom defanziac crno-belih, ali je lopta zamalo otišla preko prečke.

Mogli su gosti da se vrate u igru u 73. minutu, ali se Košta okliznuo, pa nije bilo opasnosti po gol Popovića.

Do kraja treba istaći priliku Filipa Holendera. Bila je to kontra crno-belih, mašarski reprezentativac se našao u povoljnjoj šansi, ali je golman gostiju reagovao u stilu rukometnih čuvara mreže.

Partizan - Santa Klara 2:0 (2:0)

Stadion: FK Partizan (Humska, Beograd)

Sudija: Krejg Pouson (Engleska)

Strelci: Rikardo u 25. (iz penala) i Saničanin u 27. minutu.

Partizan: Popović, Obradović, Vujačić, Saničanin, Miljković, Zdjelar, Jojić (od 85. Šćekić), Suma (od 28. Natho), Marković (od 74. Pantić), Jović (od 75. Holender), Rikardo

Santa Klara: Pereira, Ramos, Alfonso, Vilanueva, Mansur - Marita, Karvaljo (od 67. Košta) - Linkoln - Patrik, Alano (od 67. Rikardinjo), Buldini (od 59. Krisan)

Kraaaaj! Partizan je pobedio 2:0 i ide u Ligu konferencija!

90+5 - Imala je Santa Klara još jednu priliku iz prekida, bilo je opasno, ali je Rikardinjov šut na kraju otišao daleko od gola i pripada golmanu Popoviću

90. minut - Čak osam minuta sudijske nadoknade.

88. minut - Partizan je veoma blizu plasmana u Ligu konferencija.

85. minut - Nova izmena u Partizanu, Šćekić ulazi umesto Jojića.

79. minut - Ogromna šansa za Partizan. Holender se našao u prilici, ali je sjajno reagovao golman gostiju.

74. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Ulaze Holender i Pantić, izlaze Jović i Marković.

73. minut - Sreća za Partizan. Košta je bio u prilici, ali se srećom po Popovića okliznuo.

72. minut - Santa Klara sve opasnija.

66. minut - Menja Santa Klara, više nema šta da čeka, pa su u igru ušla dvojica napadača.

65. minut - Slobodan udarac za Partizan, bez opasnosti po gol Santa Klare.

62. minut - Santa Klara ima inicijativu u ovim momentima, crno-beli se pouvkli i šansu čekaju iz kontri.

58. minut - Nova prilika za Saničanina. Opet je Jojić dobro izveo korner, Saničanin šutirao glavom, ali lopta zamalo odlazi preko prečke.

55. minut - Dobar centaršut Markovića, ipak Pereira oprezan i stiže do lopte pre Jojića.

52. minut - Šut Zdjelara iz velike udaljenosti, lopta odlazi preko gola.

50. minut - Rikardo se odlično okrenuo, primio loptu i krenuo ka golu Portugalaca, ali sudija nije svirao faul.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog dela. Odlično prvo poluvreme Partizana u kojem su potpuno preokrenuli rezultat. Strelci su Rikardo i Saničanin.

45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom delu.

43. minut - Finiš prvog dela.

39. minut - Solidan pokušaj Karvalja, lopta odlazi pored gola!

38. minut - Sada gosti imaju inicijativu, povukli su se fudbaleri Partizana nakon drugog gola.

35. minut - Velika prilika za Santa Klaru. Odlično je Linkoln izveo slobodan udarac, istakao se Popović.

31. minut - Kakva šansa za Partizan odlazi u nepovrat... Natho je "kao rukom" pronašao Rikarda, ali on nije uspeo da iskontroliše situaciju i šutne, pa je od svega samo korner za Partizan. Imao je Rikardo 1 na 1 sa golmanom, malo je nedostajalo da bude i 3:0...

28. minut - Suma nije mogao da nastavi, Natho je ušao u igru. Problem je zadnja loža kod Sume.

27. minut - Gooool! Partizan vodi 2:0! Jojić je sjajno izveo korner, loše je reagovao golman gostiju, to koristi Saničanin! Sjajna atmosfera na stadionu Partizana!

25. minut - Gooool! Rikardo siguran sa bele tačke, Partizan vodi 1:0.

24. minut - Fauliran je Suma i penal za Partizan!

21.minut - Partizan konkretniji, dok igrači gostujućeg tima koriste svaku priliku da odugovlače.

17. minut - Faul na ivici kaznenog prostora. Oboren je Jović maltene na liniji kaznenog prostora. Ipak, Jojić je slabo izveo prekid.

15. minut - Udarac Markovića iz kaznenog prostora posle greške gostiju, ali lopta odlazi pored gola.

14. minut - Slobodan udarac za Santa Klaru, lak posao za Popovića.

12. minut - Crno-beli neuporedivo ofanivniji.

10. minut - Korner za Partizan, lako su se gosti odbranili.

8. minut - Zapretili su gosti posle kornera, Popović je bio nesiguran, ali bez veće opasnosti po gol Partizana.

6. minut - Partizan bolji na početku utakmice.

3. minut - Gol, ipak ofsajd! Suma je dugo oklevao, na kraju je šutirao, odbila se lopta do Jovića, on je postigao gol, ali je ipak poništen zbog ofsajda.

1. minut - Utakmica je počela!

20.50 - Očekuje se da bude oko 13.000 navijača na stadionu Partizana, koliko je i dozvoljeno.

20.43 - Partizan je lider u Superligi Srbije sa pet pobeda iz isto toliko mečeva uz gol razliku 18:1. Sa druge strane, Santa Klara u nacionalnom prvenstvu posle tri kola ne zna za pobedu, zabeležili su jedan remi i dva poraza.

FK Partizan

20.30 - Prvi meč je bio prilično zanimljiv. Crno-beli su imali određene propuste u odbrani što su fudbaleri Santa Klare znali da kazne. Jasno je da je pred srpskim predstavnikom težak zadatak, ali sa tribina će imati vetar u leđa što bi moglo da im bude od velike koristi.

20.22 - Ovo je meč sezone za Partizan, pobeda im garantuje učešće u Evropi, tačnije Ligi konferencija.

20.10 - Iako je postajala bojazan da Zdjelar neće biti spreman za revanš, ipak se našao u prvoj postavi. Prema rečima Aleksandra Stanojevića Danilo Pantić je rovit i biće na klupi i trebalo bi da dobije šansu u toku utakmice.

19.59 - Trener Santa Klare Danijel Ramos rekao je da njegovi fudbaleri imaju velika očekivanja pred revanš sa Partizanom, ali i da su u Beograd došli sa određenim problemima.

"Imamo visoka očekivanja, želimo u grupnu fazu takmičenja. U teškoj smo situaciji, a Partizan je veliki klub. Imamo blagu prednost iz prve utakmice, ali očekujem tešku utakmicu u revanšu. Daćemo maksimum i sve od sebe i otići ćemo sa ovog stadiona uzdignute glave bez obzira na rezultat", rekao je Ramos na konferenciji za novinare u Beogradu.

19.53 - Poznate su i postave. Meč neće početi Bibras Natho, već će umesto njega od prvog minuta zaigrati Sejdubu Suma.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču između Partizana i Santa Klare. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.