PARTIZAN SLAVIO I U SLOVAČKOJ! Majstorija Pantića, odbranjen penal Popovića i gol Rikarda za trijumf crno-belih!
FK Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su na gostujućem terenu ekipu Dunajske Strede rezultatom 2:0 u revanš utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Za razliku od prvog meča kada su crno-beli dominirali tokom čitavih 90 minuta, sada su Slovaci bili dosta ofanzivniji, ali je "parni valjak" ipak rutinski prošao u naredno kolo.

Poveo je Partizan u 20. minutu golom Danila Pantića. Bila je to odlična povratna lopta Bibrasa Natha, Pantić je uputio snažan udarac sa ivice kaznenog prostora i zatresao mrežu rivala.

Zaigrao je domaćin dosta konkretnije od tog momenta. U 26. minutu je Zuber sam istrčao ispred golmana Partizana, ali je Popović maestralno reagovao i sačuvao mrežu crno-belih.

Mogla je ekipa Aleksandra Stanojevića da na odmor ode sa 2:0, ali je čist zicer promašio Rikardo. Spojio ga je Natho sa golom, sam je bio ispred golmana Strede, a onda je rešio da ga obiđe, pa je šutirao sa dva metra i pogodio stativu!

Zaigrali su Slovaci agresivnije u drugom delu i stvorili nekoliko dobrih šansi, međutim, crno-beli su uspeli da sačuvaju, a zatim i dupliraju vođstvo.

Veliku priliku Dunajska Streda propustila je u 70. minutu, Popović je već bio savladan, ali je posle kornera sa desne strane lopta odsela na stativi i vratila se u polje.

A, onda u 79. minutu penal za domaće. Saničanin je faulirao Taiva i sudija je pokazao na belu tačku. Hrvat Andrej Balić je šutirao, ali je Popović odbranio jedanaesterac i izrastao u jednog od heroja utakmice.

I kako to u fudbalu obično biva, usledila je kazna samo minut kasnije. Fantastičan posao je odradio Zdjelar, koji je poput krila prošao po levoj strani, zavrnuo loptu na peterac gde je Rikardo bio brži od čuvara i poslao loptu u gol.

Partizan je i u četvrtoj utakmici ove sezone sačuvao svoju mrežu, a računajući i pripremne utakmice to je ukupno osam mečeva u nizu bez primljenog gola.

Crno-beli se u trećem kolu kvalifikacija sastaju sa ruskim Sočijem koji je eliminisao Kešlu iz Azerbejdžana.

Dunajska Streda - Partizan 0:2 (0:1)

Strelci: Pantić u 20. i Riakrdo u 80. minutu.

Stadion: MOL arena
Sudija: Alain Bieri (Švajcarska)

Dunajska Streda: Jedlička, Kružilak, Beskorovanji, Bruneti, Vera, Nži (od 70. Mumo), Šafer, Nebila (od 46. Balić), Ciganiks, Divković, Zuberu (od 57. Taivo).

Partizan: Popović, Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević, Zdjelar, Jojić (od 70. Šćekić), Marković (od 61. Jović), Natho (od 61. Holender), Pantić (od 85. Pavlović), Rikardo (od 85. Milovanović).

Kraaaaj! Pobeda Partizana 2:0!

Drugo poluvreme:

90. minut - Igraće se još tri minuta.

85. minut - Nova prilika za domaće. Sada je Balić izveo slobdan udarac, lopta odlazi preko gola.

80. minut - Gooool! Rikardo je strelac! I kako to u fudbalu obično biva, stiže kazna za promašaje. Fantastičan posao je odradio Zdjelar, koji je poput krila prošao po levoj strani, zavrnuo loptu na peterac, gde je Rikardo bio brži od čuvara i poslao loptu u gol.

79. minut - Šutirao je Balić, ali odbranio je Popović.

78. minut - Penal za Dunajsku Stredu! Saničanin je srušio Taiva. Diskutabilna odluka sudije.

75. minut - Dunajska Streda sve opasnija, ali do kraja je još samo 15 minuta.

70. minut - Mnogo sreće za Partizan. Stativu su pogodili Slovaci nakon kornera.

69. minut - Velika prilika za Dunajsku Stredu. Dobar udarac Šefera, ali izblokiran je. Biće korner.

65. minut - Inicijativu imaju domaći fudbaleri, crno-beli brane vođstvo.

61. minut - Dvostruka izmena u Partizanu, Holender i Jović umesto Markovića i Natha.

60. minut - Ofanzivnija igra Duanajske Strede, ali Partizan čuva prednost.

56. minut - Moglo je da bude opasno, ali Popović skida loptu sa glave Beskorovanjom.

FK Partizan

53. minut - Partizan kontroliše dešavanja na terenu, Slovaci bez ideje.

50. minut - Četvrti žui karton za fudbalere Partizana, ovoga puta javnu opomenu dobio je Jojić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme:

Poluvreme! Vodi Partizan golom Danila Pantića od 20. minuta i sada je "parni valjak" veoma blizu prolaska u narednu rundu kvalifikacija.

45+2 - Neverovatan promašaj Rikarda! Lako je već sada moglo sve da bude gotovo, ali je Rikardo bio neprecizan sa peterca.

40. minut - Finiš prvog poluvremena, odbrana Partizana ne deluje baš najsigurnije.

35. minut - Žuti karton za Pantića i Beskorovanjija. Igra se žestoko u ovim momentima.

30. minut - Zaigrali su Slovaci znatno ofanzivnije nakon primljenog gola, što je potpuno razumljivo jer sada Partizan vodi ukupnim rezultatom 2:0.

26. minut - Najbolja prilika na utakmici za domaćina. Zuber je istrčao sam ispred golmana Partizana, ali je Popović maestralno reagovao i sačuvao mrežu crno-belih.

20. minut - Gooool! Vodi Partizan golom Danila Pantića. Povratna lopta Natha na ivicu šesnaesterca i snažan udarac Pantića pod prečku!

19. minut - Najbolja prilika na utakmici. Dobar korner crno-belih, Saničanin je šutirao glavom, ali brani Jedlička.

16. minut - Novi žuti karton za Partizan. Vujačić je pogrešio i onda bio primoran da napravi prekršaj.

14. minut - Dunajska Streda ima blagu inicijativu.

11. minut - Prvi žuti karton, dobio ga je Urošević zbog neopreznog starta.

7. minut - Na stadionu se nalazi oko 6.200 navijača.

3. minut - Pokušaj Divkovića, dobro reaguje Popović. Nije bilo prijatno, ali snašao se golman Partizana.

2. minut - Centaršut Uroševića sa leve strane, interveniše Jedlička.

1. minut - Utakmica je počela!

20.22 - Sa druge strane, Dunajska Streda je pred meč sa crno-belima doživela poraz od ekipe Mihalovce (4:1).

20.19 - Partizan je u odličnoj formi. U Superligi Srbije imaju maksimalnih šest bodova i još nisu primili nijedan gol od početka sezone.

20.15 - Ukoliko crno-beli opravdaju ulogu favorita u trećem kolu kvalifikacija igraće protiv ruskog Sočija koji je eliminisao Kešlu iz Azerbejdžana.

20.11 - Ekipa Aleksandra Stanojevića je veliki favorit i ne bi trebalo da imaju problemu ni u revanšu.

20.08 - Partizan je u utakmici u Beogradu dominirao tokom čitavih 90 minuta i pravo je čudo da su slavili samo sa 1:0.

20.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija između Dunajske Strede i Partizana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Slovačke.