JAGODINKE ODBRANILE TROFEJ! Kragujevčanke skupo prodale kožu, poklekle posle produžetaka
Aleksandar Đorđević

Uz mnogo truda, energije i muke posle 60 minuta i dva produžetka po pet minuta, sve je stalo u poslednjih tridesetak sekundi, kada je pri rezultatu 27:27, Jelena Đurašinović, odbranila, jedan za drugim, dva šuta, da bi potom u brzom kontranapadu efikasna bila Aneta Adžić, posle čega su Jagodinke mogle da slave osvajanje, ili bolje rečeno odbranu titule. Ali, ponestalo je snage i za to, pa im je trebalo da predahnu, obrišu suze i proslave uspeh po dobijanju medalja i pehara.

Utakmica je, to i rezultat govori, bila ravnopravna, a možda odlučujući trenutak bio je u 58. minutu, kada je izvrsna Đurašinovićeva odbranila sedmerac i timu trenera Dragana Maarkova, ispostavilo se, omogućila produžetke.

Kragujevčanke su, takođe govori rezultat, skupo prodale kožu, ali i bile, svakako, najprijatnije iznenađenje šampionata. U debitantskoj sezoni u Superligi osvojile su titulu vicešampionki.

Za najbolju igračicu cele sezone u Superligi, ali i ovog odlučujućeg meča, proglašena je ogračica Jagodine Teodora Majkić.

RADNIČKI – JAGODINA 27:28 (10:8, 21:21,24:25)

KRAGUJEVAC – Dvorana: Sportska hala SBB “Jezero”. Bez gledalaca. Sudije: Antić (Beograd) i Jakovljević (Zemun). Sedmerci: Radnički 6:4, Jagodina 3:3. Isključenja: Radnički 8, Jagodina 12 minuta.

RADNIČKI: Pojužine, Nedeljković, Veličković 1, Bjelak, Stošić 4, Stepanović 10, Blagojević, Hasanović 13 odbrana, Vlašković, Petrović 2, Agatunović 6, Stoiljković, Ilić 1 odbrana, Kolak 4, Vasović, Rašković.

JAGODINA: Kostić, Adžić 5, Ćorović 4, Majkić 7, Bulatović 3, Vukčević 1, Lovrić, Jovanović 1, Raičević, Ašanin 1, Đurešinović 13 odbrana i 1 sedmerac, Stojanović, Gojković 6.

Igračica utakmice: Teodora Majkić (Jagodina).