• Nastavljena je razmena vatre između Rusije i Ukrajine. Ruske snage izvele su napade dronovima i raketama na više ukrajinskih gradova i oblasti, uključujući Kijev, Zaporožje, Krivi Rog i Odesu, dok su ukrajinske vlasti prijavile više povređenih.
  • Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da su pogođeni vojni, industrijski i logistički objekti, kao i infrastruktura u lukama Odesa, Čornomorsk i Reni. U Odesi je, prema ruskim navodima, oštećeno sedam skladišta sa vojnom opremom i pogon za montažu dronova.
  • Ukrajina je nastavila napade dronovima na ciljeve u Rusiji, a na meti se našla i Zaporoška nuklearna elektrana, na koju su, prema navodima Moskve, izvedeni novi napadi. Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova ocenila je da se "režim Volodimira Zelenskog ponaša sve bezobzirnije i izaziva nuklearnu katastrofu".
  • Na nove ukrajinske napade reagovao je i Kremlj, poručivši da će Moskva oštro odgovoriti na udare na rusku ekonomsku i trgovinsku infrastrukturu.
  • Direktor ruske Spoljne obaveštajne službe Sergej Nariškin potvrdio je da je u Moskvi razgovarao sa direktorom CIA Džonom Retklifom. Američki mediji naveli su da je Retklif tokom posete upozorio Moskvu da ne napada članice NATO-a, što je Donald Tramp demantovao, ocenivši susret kao redovan i istakavši da Vladimir Putin neće napasti teritoriju NATO-a.
  • Rusija je proglasila otpravnicu poslova Rumunije u Moskvi Lilijanu Burdu "personom non grata", dok su Holandija, Poljska, Španija i Švedska zatražile da Evropska unija ponovo razmotri korišćenje zamrznute ruske imovine za finansiranje Ukrajine.

Blog uživo:

.

Dron pogodio prodavnicu u Moskovskoj oblasti

Dron je pogodio prodavnicu ruskog trgovinskog lanca "Magnit" u mestu Pavlovski Posad u Moskovskoj oblasti, a nastala je i šteta na obližnjem zdravstvenom centru, saopštio je načelnik Moskovske oblasti Andrej Vorobjov na Telegramu.

Dodao je da su od jačine udara polomljeni prozori na zdravstvenom centru, ali da nije obustavljen rad.

Pogođeno skladište u okolini Kijeva

Ukrajinske vlasti tvrde da su ruske snage pogodile skladište privatne kurirske kompanije "Nova Pošta" u okolini Kijeva, saopštile su lokalne vlasti putem Telegrama.

Iz te kompanije saopštili su da su četiri vazdušne bombe pogodile njihov terminal u Sumiju i oštetile tri kamiona.

Dodali su da nema povređenih.

Četvoro povređenih u napadu dronom na Sevastopolj

Najmanje četiri osobe su povređene u napadu dronom na Sevastopolj na Krimu koji je pod kontrolom Rusije, saopštio je načelnik Mihail Razvožajev putem Telegrama.

Kako je naveo, dronovi i njihove krhotine pogodili su hotel, vrtić i desetine automobila. Dodao je i da se trava u blizini skladišta nafte zapalila, ali da je ubrzo ugašena, prenosi Rojters.

Lavrov: Ruske i američke obaveštajne agencije rade u tišini

Ruske i američke obaveštajne agencije rade u tišini, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, komentarišući posetu direktora američke Centralne obaveštajne agencije (CIA) Džona Retklifa Moskvi.

"Nisam bio tamo. Mi, kao i ostatak sveta, imamo pravila po kojima obaveštajne agencije komuniciraju. U tome nema ništa neobično. I nema ništa neobično u činjenici da to rade u tišini", rekao je Lavrov u intervjuu za televizijski kanal RBK.