JOŠ JEDAN TRIJUMF! "Orlovi" pokorili Slovačku!

Vodili su naši momci kroz celi meč, pružila je Slovačka dobar otpor, ali ne dovoljna za iznenađenje.

Odlično su krenuli naši momci. Od starta su krenuli veoma agresivno što im je donelo prednost.

Prva četvrtina se završila rezultatom 26:16 u korist naše reprezentacije.

Natavili su sa sigurno igrom puleni Svetislava Pešića, nizali su se poeni, a posebno treba izdovijiti šuteve za tri poena.

Na poluvreme su otšili sa rezultatskom prednošću od 44:31.

U drugoj polovini treće četvrtine digla se domaće ekipa. Preciznim šutevima stigli -6, ipak na pauzu pred poslednju četvrtinu otišli su sa -7.

Ipak, u poslednjoj četvrtini "orlovi" su pokazali kvalitet i stigli do pobede rezultatom 63:71

Najefikasniji u našem timu je bio Aleksa Avramović sa 23 poena, dok je u protivničkom timu najviše poena ubacio Valdimir Bordžanski (22).

Srbija (63:71)

Slovačka: Majerčak(0), Irhing(5), Krajčovič(5), Fušek(0), Brodzijanski(22), Korner(10), Abrham(2), Bojanovski(0), Bahan(0), Doležaj(17), Petraš(2), Malovec(0)

Srbija: Jović(13), Đurišić(0), Radanov(0), Avramović(26), Trifunović(6), Novak(2),  Simanić(9), Kuridža(2), Koprivica(0), Ristić(12), Petrušev(3)

Kraj utakmice - Srbija je pobedila rezultatom 71:63

39. minut - Loša rekaciju u napadu naših momaka, a zatim kontra Slovačke za dva poena (63:69)

38. minut - Dva poena za Slovačku (59:69)

37. minut - Pogađa trojku Boriša Simanić (55:67)

36. minut -  Fantastična odbrana Jagodić-Kuridže

35. minut - Devet poena prednosti Srbije (57:66)

33. minut - Polovičan Petrušev za dva poena (55:63)

31. minut -  Promašuje Trifunović za dva poena

Kraj treće četvrtine -  Srbija vodi rezultatom 60:53

29. minut - Petrušev pogađa oba slobodna

28. minut - Slovaci u dobrom naletu (50:56)

26. minut - Odlični Nikola Jović pstiže dva poena (43:56)

25. minut - Faul pravi Trifunović (41:50)

23. minut - Jović precizan za tri poena (34:50)

21. minut - Tri poena Trifunovića (34:47)

POLUVREME - Srbija vodi 44:31

20. minut - Ponovo precizan Avramović (29:41)

18. minut- Trojka Alekse Avramovića (26:18)

16. minut - Pravi faul Aleksa Radanov (24:32)

14. minut - Ponovo Slovaci pogađaju trojku (24:29), s druge strane precizan za tri Simanić (24:32)

13. minut - Boriša Simanić postiže trojku (21:29)

11. minut - Slovaci pogađaju još jednu trojku (19:26)

Kraj prve četvrttine - Vodi Srbija rezultatom 26:16

10. minut - Ristić precizan za dva (13:26)

8. minut - Za tri poena pogađa Jović (13:24)

6. minut - Jagodić Kurdidža dodaje Ristiću koji pogađa za dva (5:17)

4. minut - Jović precizan za dva (2:9

2. minut - Bordžanski postiže prve poene za Slovačku (2:5)

1. minut - Postiže trojku Aleksa Avramović (0:3)