EFES NASTAVIO DA TONE! Odlični Nedović nosio PAO do pobede nad prvakom Evrope! Asvel priredio veliko iznenađenje!
EPA-EFE/PETE ANDREOU

Tako je aktuelni prvak Evrope doživeo još jedan debakl i posle šest kola je na skoru 1-5. PAO je ostvario drugu pobedu u elitnom takmičenju.

Šampion Evrope je igrao bez Vasilija Micića, ali to nije opravdanje za katastrofalnu partiju turske ekipe.

Panatinaikos je dominirao od prvog do poslednjeg minuta, a naročito su efikasni bili u drugoj deonici u kojoj su ubacili čak 30 poena. Tako se na veliki odmor otišlo sa vođstvom domaćina 52:35.

Do kraja meča su Atinjani dodatno uvećali prednost i deklasirali ekipu Ergina Atamana.

Srpski košarkaš Nemanja Nedović odigrao je odličnu utakmicu i postigao 17 poena.

Daleko najbolji pojedinac bio je Deril Mejkon sa 34 poena.

Kod Efesa najefikasniji je bio Bubaboa sa 16, dok je jedini dvocifren uz njega bio Singlton sa 11 poena i pet skokova.

Naš Filip Petrušev je utakmicu završio sa po četiri poena i skoka za 16 minuta provedenih na parketu.

Ergin Ataman nije završio utakmicu na klupi zbog dve tehničke.

Košarkaši Asvela priredili su novo iznenađenje i savladali CSKA - 70:68.

Sada i jedni i drugi imaju po četiri pobede i dva poraza.

Vodili su Francuzi gotovo sve vreme, imali i dvocifreni plus, ali su se Armejci vratili u poslednjoj četvrtini. Došli su Rusi do prednosti 66:62 na četiri minuta do kraja, međutim, usledila je završna serija domaćina 8:2 za veliki trijumf.

Eli Okobo je prevodio Asvel sa 14 poena. Kod CSKA, 16 je imao Danijel Haket.

Uniks je na svom parketu pobedio Baskoniju - 83:69, dok je Real kao gost bio bolji od Zenita - 75:68.