Micić uzalud blistao, igraće se majstorica
EPA/ Daniel Dal Zennaro

Ovom pobedom Galatasaraj je izjednačio rezultat u seriji na 2:2 i izborio majstoricu koja će se igrati pred navijačima prvaka Evrope.

Efes je dosta bolje otvorio utakmicu. Prva četvrtina pripala je njima rezultatom 23:16.

Međutim Galatasaraj je uzvario i dobio drugu četvrtinu smanjivši prednost kojom je Efes otišao na poluvreme – 42:43.

Treća četvrtina bila je posebno napeta jer je tu viđeno nekoliko promena vođstva, ali su igrači Galatasaraja i ovu deonicu priveli kraju u svoju korist i tako poslednju četvrtinu dočekali sa prednošću od dva poena – 66:64.

Najbolji u redovima pobedničke ekipe bio je i ovaj put Di Bost. Bugarski reprezentativac ubacio je 20 poena uz sedam asistencija. Pratio ga je Keri Blekshir sa 18 poena i pet skokova.

U Efesu je ponovo blistao Vasilije Micić, koji je ubacio 23 poena, a imao je 6 skokova i tri asistencije.